Премини към съдържанието
narc0_boy

Компютъра не се включва

Препоръчан отговор

Здравейте

Имам един стар компютър пентиум 2ка , вчера както си работех с Mixcraft сложих в USB порта блутут устройство получи се много голям лаг почти нищо не можях да направя и започна много странен звук да се чува изключих го от копчето след това го пуснах излезе ми надпис bootmgr is missing направих опит да заредя инсталационния диск с уиндолс ХП но, стигна само до надписа foxconn и дори в биос не мога да вляза. Операционната система ми е ХП

Да ви питам и друго - възможно ли е флашката която използвам да има някакъв вирус в нея ,защото една вечер бях я забравил в лаптопа и на сутринта като го включих ми излезе bootmgr is missing ,но  лаптопа го оправих без проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви питам и друго - възможно ли е флашката която използвам да има някакъв вирус в нея ,защото една вечер бях я забравил в лаптопа и на сутринта като го включих ми излезе bootmgr is missing ,но  лаптопа го оправих без проблем. 

Мдам.Провери я и я ваксинирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XP на пентиум 2 машина ? Че как няма да забива и да забавя работа ? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

починал е на хубав ден .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XP на пентиум 2 машина ? Че как няма да забива и да забавя работа ? :no-no:

Винаги е работил много добре с хр още като го купих си беше с хр

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може проблема да е старото захранване. Вече не може да подържа това напрежение и при включването на външно устройство да сдава багажа.Може проблема да е старото захранване. Вече не може да подържа това напрежение и при включването на външно устройство да сдава багажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се включва! Хмм! Да, наистина, може и да е от флажката. Но, когато компютъра е можел да се включи, е трябвало да си сканираш за вируси, да почистваш, дефражментираш и така. Но станалото станало. А тази грешка ми е наистина странна. все пак екс пи си е стар вече. Но в случа проблема според мен е от компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да вляза няколко пъти поне в биоса ,но.................. не мога да буутна от двд-то ,а от компютъра постояно се чува един звук като от зъболекарска машинка. Предложете какво да го правя......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно твърдият диск е сдал багажа. Както го описваш звука, не прилича на скапал се вентилатор. Намери си друг твърд диск втора ръка с ide интерфейс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкачете харддиска и пробвайте да буутнете от инсталационния диск. Ако компютърът тръгне и не се чува странният звук, значи проблемът е в харддиска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като нищо са на един кабел и вероятно от там е проблема с бутването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес го издухах с компресора включих го и тръгна без проблем странна работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го вече тръгна ,но имам друг проблем адски бавен е  едвам отварям моят компютър, какво да правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканиране за вируси, преглед за лоши сектори на хард диска, преинсталация на XP...хиляди неща може да направиш. Почни от някъде.

ПП: Скоро поправях подобен компютър с лоши сектори на хард диска. Просто хард диска променяше режима си на работа. Наложи се  най-напред да оправя проблема с бавния режим на работа ( PIO), а след това и да оправя лошите сектори с HDD regenerator.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканиране за вируси, преглед за лоши сектори на хард диска, преинсталация на XP...хиляди неща може да направиш. Почни от някъде.

ПП: Скоро поправях подобен компютър с лоши сектори на хард диска. Просто хард диска променяше режима си на работа. Наложи се  най-напред да оправя проблема с бавния режим на работа ( PIO), а след това и да оправя лошите сектори с HDD regenerator.

Да, преинсталирал съм го, ще пробвам и с другите неща който ми каза. А може ли да ми обясниш какво е PIO 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да има и проблем в БИОС . Харда може  да работи в PIO режим , причини за такова нещо са не една и две .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, преинсталирал съм го, ще пробвам и с другите неща който ми каза. А може ли да ми обясниш какво е PIO 

Ами има много информация за режимите на работа на хард дисковете. Напиши "PIO режим"  в Google  или нещо подобно и ще разбереш за какво говоря. Windows при откриване на определен брой грешки при стартиране, почва да намалява режима на работа на HDD  Примерно от UDMA6 на UDMA5  и така нататък докато стигне до PIO, който е най-бавния режим. Има описано в нета, как се оправя проблема с включването на PIO. Но като оправиш това, е добре да пуснеш програма като HDD Regenerator,  с която да се оправят лошите сектори. Ако са малко, защото ако са много, трудна работа или изобщо се откажи и сменяй харда. 

ПП: Примерно ако хард диска нормално показва скорост на трансфер с теста на  HD Tune 60 MB/s,  то в PIO  режим имаме около 2 MB/s. Ето от там ти идва забавеното зареждане на ОС и в последствие при работа, дори при най-просто отваряне на някоя папка.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.