Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
andit0o0

Lenovo G500S Най-добра ОС?

Препоръчан отговор

Здравейте! Много се извинявам ако има друга такава тема, но съм нов в тези среди и искам да конкретизирам за устройството си. 

ТОВА Е ЛИНКА КЪМ ЛАПТОПА

Коя е най-добрата операционна система, която да му инсталирам, като се има в предвид, че ще го използвам за видео и аудио обработка. Другия ми въпрос е: ако му инсталирам някоя по-тежка версия на Windows XP, дали ще е по- бърз от колкото със 7ца? Ако не, кажете ми колко битовия вариант на 7цата е по-добрия вариант.

Редактирано от andit0o0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Много се извинявам ако има друга такава тема, но съм нов в тези среди и искам да конкретизирам за устройството си. 

ТОВА Е ЛИНКА КЪМ ЛАПТОПА

Коя е най-добрата операционна система, която да му инсталирам, като се има в предвид, че ще го използвам за видео и аудио обработка. Другия ми въпрос е: ако му инсталирам някоя по-тежка версия на Windows XP, дали ще е по- бърз от колкото със 7ца? Ако не, кажете ми колко битовия вариант на 7цата е по-добрия вариант.

Инсталирай смело каквато и да е версия на Windows x64, но да е от 7 нагоре защото на XP скоро ще му спират поддръжката. А защо пък не навлезеш в света на Линукс ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай смело каквато и да е версия на Windows x64, но да е от 7 нагоре защото на XP скоро ще му спират поддръжката. А защо пък не навлезеш в света на Линукс ?

Просто съм свикнал с Windows и не ми се иска да му изневерявам :D А много хора ми казаха да бягам далеч от Windows 8.. има ли някакви мнения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто съм свикнал с Windows и не ми се иска да му изневерявам :D А много хора ми казаха да бягам далеч от Windows 8.. има ли някакви мнения?

Тогава слагай Windows 7 x64, но гледай да е MSDN образа, че се навъдиха много "майсторски" изпълнения из тракерите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж Windows 8 и тогава реши да бягаш от него. Това че масата не може да напише Control Panel за 2 секунди в Метро интерфейса, а си тръси тромавото Start меню е друг въпрос. Аз лично от Win8 съм доволен, проблеми не ми прави, а това въпросно метро меню - повярвай ми можеш изобщо да не го ползваш. Дали ще избереш 7 или 8 вече е твоя преценка. Която и да избереш от тях няма да сбъркаш.Успех! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж Windows 8 и тогава реши да бягаш от него. Това че масата не може да напише Control Panel за 2 секунди в Метро интерфейса, а си тръси тромавото Start меню е друг въпрос. Аз лично от Win8 съм доволен, проблеми не ми прави, а това въпросно метро меню - повярвай ми можеш изобщо да не го ползваш. Дали ще избереш 7 или 8 вече е твоя преценка. Която и да избереш от тях няма да сбъркаш.Успех!

А ще има ли някаква разлика в бързината на компютъра ми, ако инсталирам линукс и 7ца? Трудно ли е слагането на 2 операционни с-ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ще има ли някаква разлика в бързината на компютъра ми, ако инсталирам линукс и 7ца? Трудно ли е слагането на 2 операционни с-ми?

Не, но първо се инсталира Windows и след това Linux, че нещо майкрософтския продукт не се спогажда с други ОС и не ги признава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, а и преди да сложиш Линукс можеш да го пробваш от Live CD-то без да го инсталираш.  ;) И вече ако ти хареса да му цъкнеш Install, но направи както казва горе колегата .. Първо Win после Lin!

Редактирано от s-mille (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много, колеги! Весели празници на всички в КАЛДАТА! :) 

Редактирано от andit0o0 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж Windows 8 и тогава реши да бягаш от него. Това че масата не може да напише Control Panel за 2 секунди в Метро интерфейса, а си тръси тромавото...

Теб някой да те пита кое е тромаво и какво може масата? Метро интерфейсът и плочките са концепция, която е недомислица на настолни и преносими компютри без чувствителни на допир екрани. Start менюто си беше добре, не е случайно че се навъдиха десетки програми, които го емулират, имитират и "връщат" обратно. Да не говорим колко лесно се чупи Windows8 и колко мъчително е инсталирането на ъпдейтите - ненормално бавно може да е. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теб някой да те пита кое е тромаво и какво може масата? Метро интерфейсът и плочките са концепция, която е недомислица на настолни и преносими компютри без чувствителни на допир екрани. Start менюто си беше добре, не е случайно че се навъдиха десетки програми, които го емулират, имитират и "връщат" обратно. Да не говорим колко лесно се чупи Windows8 и колко мъчително е инсталирането на ъпдейтите - ненормално бавно може да е.

Това е твое мнение. Това че половината го имате пиратски и ви забива е отделен въпрос, а причината поради която се появиха тонове глупави програми, които връщат Start менюто е заради онези 90%, които врякат и крякат, защо го няма това меню. Ко се чупи, ко се труши аз не знам .. Ъпдейтите за разлика от 7 и XP тук не ги усещам, а не съм с някоя кой знае каква мощна система. Второ повечето само го виждат на картинка и викат - "А не не става, пълен боклук" и после във форумите ( не визирам вас ) само плюят нещо, което не са опитали. И понеже населението е мързеливо и не обича новостите, плюе. Еми няма нищо вечно, а технологията върви напред. Кой е виновен че се появиха тонове смартофни и таблети и за тях е необходима допълнителна ОС? MS са умни и правят една ОС за всичко.И изобщо представяте ли си колко лева би струвало на MS да правят отделна ОС за всяка платформа и колко по-скъпо ще се отрази на крайния потребител? Ми не, понеже ние тука си пиратстваме, както намерим за добре. На който не му харесва има Linux, хваща една дебела тухла за програмиране и си вдига собствена ОС според нуждите, това му и харесвам на отворения софтуер.Аз си работя добре и с Мак и с Линукс и с МС, но въпроса е да отделиш време и да прочетеш 2-3 реда, а не да видиш няколко правоъгълника и да започнеш да плюеш..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е твое мнение. Това че половината го имате пиратски и ви забива е отделен въпрос, а причината поради която се появиха тонове глупави програми, които връщат Start менюто е заради онези 90%, които врякат и крякат, защо го няма това меню.

Аз го нямам пиратски. Въобще го нямам. Карам с WindowsXP, за който между другото имам легален ключ, който с лаптопа ми, на холограмен стикер от долната му страна. Имах и recovery дял, който изгубих при повреда на HDD-то и сега карам с изтеглен OEM релийз, но легитимен и легален ключ. Последното си е моя глупост, че не си направих набор от recovery дискове, но твърдият диск се предаде внезапно и едвам изтеглих информацията си от него.Работил съм с Windows8 на повече компютри, отколкото вероятно си виждал някога през живота си. На последният 16 ъпдейта се инсталираха над 1 час, потребителят се ядосал и натиснал копчето за изключване(hard shut down). На следващото стартиране Windows се счупил непоправимо, циклил startup repair още над 1 час и половина.Microsoft са дебили всъщност, защото пренебрегват едно ключово нещо - модулност. Правиш една OS за всички системи, но можеш да направиш така, че хората да могат да избират по време на инсталацията дали искат Metro или класически интерфейс. Както някога е било впрочем с Windows95/98 - избираш какво искаш да инсталираш. Защото тоя Metro интерфейс при лаптопи, като моят например - с тъчпад/тракпоинт и клавиатура не ми върши никаква работа. И всъщност затруднява работата, вместо да я улеснява. Няма къде да натискам по екрана. Както впрочем е и при повечето лаптопи, които се продават и днес.И между другото - пазарните "трендове" ги определят потребителите. Ако потребителите искат да карат Лада, да работят на Windows98 интерфейс и да пият 20 годишно уиски - това и ще правиш. В днешно време обаче се опитват да промиват мозъците на потребителите и вместо потребителите да ръководят пазарните тенденции, то големите производители се опитват да ги ръководят, натрапвайки на хората неща, които те не са искали. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потребителя явно не знае, че може да използва компютъра си докато се инсталират ъпдейтите. Още повече при 8 не иска директно рестартиране, както при 7. XP е добър софтуер, но вече е стар.Само да вметна нещо, което казва Стив Джобс:На въпрос дали проучва пазара, той отговаря: "Не, защото клиентите не знаят какво искат, докато ние не им го покажем."Човекът е прав и го подкрепям. Потребители всякакви - едни мърморят, други не. В крайна какво по-добро от Windows, Mac, etc. са създали те? Нищо! Получават един труд на дадена група програмисти на готово. Като не са доволни от тях просто няма да си купят продукта и ще се ориентират към друг. Това е! И аз не съм доволен от българския поп-фолк за това не го и слушам. И аз не съм доволен от некъдърни майстори, за това сядам и си боядисвам сам къщата или се обръщам към друг. Windows няма да умре, но със сигурност ще изгуби някой друг дял за сметка на Linux още повече, че на Linuxa все повече игри тръгват, а едни от главните двигатели на тая ОС (Win) са именно геймърите. Въпросът е че няма перфектна ОС. Във всяка една има огромни недостатъци, но и всяка една се развива. Убунтуто днес, няма да е убунтуто след година, както и Windows, както и Mac, както и Android и т.н. .. След 5 години, хора започнали рабтоата си с Win8 ще се смеят на 7 .. Както тези започнали ан XP се чудят какво е туй животно 95.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потребителя явно не знае, че може да използва компютъра си докато се инсталират ъпдейтите. Още повече при 8 не иска директно рестартиране, както при 7. XP е добър софтуер, но вече е стар.

Потребителят е искал да изключи лаптопа си, но ъпдейтите продължават да циклят. И не просто ъпдейтите в Windows8 искат понякога директно рестартиране, ами рестартиране по повече от 1 път. И не клиентите, а овцете не знаят какво искат или компаниите се опитват да промиват мозъците на потребителите, да ги убеждават в небивалици и да натрапват техният поглед над нещата над този на потребителите. Специално Ейпъл продават скъпи боклуци с "елитно" лого. Имат зомбирани почитатели, но качеството не им отговаря за цената. Специално Apple е бил съден - уж зелена, модерна компания, а пък когато на човек един от първите iPod му умряла батерията година след покупката и Apple му казали - "Ние батерии не продаваме, трябва да си купите нов iPod" недоволните от тая политика завели дело. После Apple почнал масово да заменя батерии, които очевидно били с лошо качество, нарочно да издържат не много повече от годинка.Виждам Windows колко умира и до къде е поддръжката на Linux. Хубаво е човек да може да настройва системата си както иска и подкрепям Linux в тази част. Но когато се оказва, че човек трябва да бърника, за да му работят елементарни функционалности, които не работят out of box нормално - не е добре. Излиза, че Linux е Москвича, който всяка сутрин трябва да лягаш под него и да го бърникаш, за да тръгне. Не на всеки му допада такъв подход. И не, не се смея на Windows95. Всъщност нямам проблеми да работя и с Windows98. Интерфейсът е практически много подобен, няма няколкото темички, няколкото прозрачности и няма съвместимост с новите unicode програми - просто не е осигурена съвместимост към Windows98, понеже е по-стара версия на OS. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.