Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ползвам Интернет на таблета си, тъй като няма 3G и се чудя кое ще е най-доброто решение. Да си взема TP-Link TL-MR3020 или TP-Link TL-MR3220

и да си взема 3G USB Модем на Вива*ом, който за една година ще си плащам само по 5.90лв за Интернета
Другият вариянт е да сключа пак договор със Вива*ом за Безжичен Mi-Fi  модем Alcatel Y580, при който за двугодишен договор за 5.90лв на месец ще го взема за 59.90лв
Не съм запознат със тези рутери (TP-Link TL-MR3020 и TP-Link TL-MR3220), как работят?  колко им държи батерията ако имат такава?
Ще съм благодарен, ако някой ми сподели кое решение е най-добо!

Редактирано от NiKoLoWw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с тези 3G маршрутизатори, но само да те предупредя за тези планове да размислиш добре, тъй като са с ограничение и след изчерпване на мегабайтите нормалното сърфиране е мираж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През лятото ползвах бисквитка от макстелеком такса 9,90 на месец приличен нет, батерията държи доста време.

На мен ми я дадоха на заем за 3-4 месеца мисля че върви с двугодишен договор.

В моето населено място покритието е на 100% 

редакция: набързо прегледах офертите и в момента нямат нищо изгодно.

Редактирано от trial version (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да ползвам Интернет на таблета си, тъй като няма 3G и се чудя кое ще е най-доброто решение. Да си взема TP-Link TL-MR3020 или TP-Link TL-MR3220

и да си взема 3G USB Модем на Вива*ом, който за една година ще си плащам само по 5.90лв за Интернета

Другият вариянт е да сключа пак договор със Вива*ом за Безжичен Mi-Fi  модем Alcatel Y580, при който за двугодишен договор за 5.90лв на месец ще го взема за 59.90лв

Не съм запознат със тези рутери (TP-Link TL-MR3020 и TP-Link TL-MR3220), как работят?  колко им държи батерията ако имат такава?

Ще съм благодарен, ако някой ми сподели кое решение е най-добо!

Ти ако така или иначе ще сключваш договор, вземи каквото ти дава оператора за 60 лв, изгодно е. Споменатите тплинкове са си добри (имам ги и двата), но са по-скоро за хора, които не искат нов договор, за да оползотворят вече налична флашка за мобилен интернет (примерно такава на предплатен план, където операторите не дават устройства). Батерии нямат и двата посочени от теб модела. Тплинк си имат и модел с батерия аналогичен на Алкатела, но цената при свободна продажба е 100-тина лева. Самия Алкател също без договор ще ти излезе 100-200 лв.

Така че ти си преценяваш. Лично за мен заробването с нови и нови договори не е примамливо и гледам да го избягвам. Моя таблет го ползвам главно вкъщи, на домашната вифи мрежа. Ако се наложи нещо навън, му пускам нет от телефона (Android wifi tethering), така с един план - този на телефона, харча мегабайти на две места.

Отделно си имам флашка само за данни, на предплатен план, оято с един такъв тплинк се ползва в редки случаи когато спре фиксирания нет или се пътува нанякъде, през останалото време не се зарежда с мегабайти.

п.с. И не на последно място, след като ще сключваш изцяло нов договор за данни, огледай и четирите оператора. За максимална и качествена мобилност Вива са най-добре, следвани от Мтел. Глобул към момента са зле и като качество и като оферти. Макстелеком са с най-добри оферти, но нямат 5лв план и покритието е само по градовете, т.е. мобилността е слаба.

Редактирано от teou (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.