Премини към съдържанието
k19_russia

Win7 не може да boot-е от usb, черен екран.

Препоръчан отговор

Здравейте! Опитвам се да инсталирам Microsoft Windows 7 Starter RTM x86 (MSDN) на лаптоп Sony VAYO model: PCG-21313M, но имам проблем при boot от флаш. Показва черен екран с мигаща долна черта и нищо не се случва по нататък. Когато го оставих известно време показа буква "j" преди долната черта.

Рестартирал съм фирмените настройки на биос, пак същото. То и други настройки освен за час и дата няма в bios. Пробвах и usb флашката дали ще тръгне на друг компютър и нямаше проблеми. За съсздаването на стартиращата флашка използвах winToflash. Четох в интернет, че тршбвало да махна всички свързани устройства на лаптопа, но нямам такива. Лаптопа е малък и няма DVD уст-во. Имате ли някакви идеи да се пробва нещо друго.

На лаптопа има инсталирано XP, a хазяина на лаптопа си има оригинална лепенка с ключ на WIN7starter.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете флашката бутваща с Windows 7 USB/DVD Download Tool

Вижте в BIOS, и направате менюто от IUF на Legacy

Опитайте с някой от копчетата (F2, F8, F12), дали ще "изкара" quick boot менюто.

И от него да изберете флашката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай така, не ти трябва програма правил съм поне 10 буутващи флашки

1-слагаме флашката в USB-то2-Отваряме CMD като администратор3-Пишем diskpart натискаме Enter4-Пишем list disk натискаме Enter и глрдаме под кой номер е флашката, примерно 25-Пишем select disk 2 натискаме Enter6-Пишем clean натискаме Enter7-Пишем create partition primary натискаме Enter8-Пишем select partition 1 натискаме Enter9-Пишем active натискаме Enter10-Пишем format quick fs=ntfs натискаме Enter11-Пишем assign натискаме Enter12-Пишем exit натискаме EnterЗатваряме CMD, отваряме флашката и копираме всички файлове и папки от iso-то (разпакетирано). Готово!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с някой от копчетата (F2, F8, F12), дали ще "изкара" quick boot менюто.

За този модел мисля че беше f11

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опитам и по този начин, но инача в BIOS няма такава настройка. По късно ще направя и снимки.

Ако не стане ще пробвам и по начините които ми предложиха и другите!

За този модел мисля че беше f11

f12 е, но интересното, е че не ги изписва при стартиране и ги налучках.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като сте направили флашката бутваща със  Windows 7 USB/DVD Download Tool (който е най сигурен в случая), е поставяте на USB порта.

Влизате в BIOS,  в менюто от третата снимка. И от падащото меню търсите името на флашката: на 1st Boot Device.

След като сте я направили първа, запаметявате промените със F4. Чакате да започне инсталацията на ОС

Опитахте ли със quick boot, дали се получава?

П.П. използвайте чисто копие на Windows 7 Starter (MSDN), за да нямате проблеми.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като сте направили флашката бутваща със  Windows 7 USB/DVD Download Tool (който е най сигурен в случая), е поставяте на USB порта.

Влизате в BIOS,  в менюто от третата снимка. И от падащото меню търсите името на флашката: на 1st Boot Device.

След като сте я направили първа, запаметявате промените със F4. Чакате да започне инсталацията на ОС

Опитахте ли със quick boot, дали се получава?

П.П. използвайте чисто копие на Windows 7 Starter (MSDN), за да нямате проблеми.

Получи се с тази програма. Аз винаги съм ползвал WinToFLash, но явно Windows 7 USB/DVD Download Tool e най сигурен, благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RUFUS е достатъчно сигурен и добър. До сега доста пъти ми се е налагало да правя за UEFI биоси именно със него буут стик. До сега нито един път не ме е предал.

При това манипулацията по изграждането на стика става за минути точно със 2 клика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.