Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам един проблем от известно време, мисля с видео картата е! Преди година, когато зареждах Minecraft играх без проблеми нямаше никакви лагове.(Давам  за пример Minecraft. Това се случва и с Need for Speed The Run-други игри не играя) 

А сега я включвам играя една минута без лаг и после компа вдига много висока температура и съответно започва да лаги изключително много! Случи се изведнъж и с офис пакет 2013 вече едва зарежда анимацийте между редовете, клетките....

МНОГО ЛОШО!

Аз съм с машина Acer Aspire 5750G RAM:4GB;INTEL CORE I5; NVIDIA GFORCE GT 540M

Пробвах най различни неща като да преинсталирам драйвера, да видя дали е правилния, версията му, ПРЕИНСТАЛИРАХ КОМПА, но нищо не се случи продължава да лаги и да вдига темп.

МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ.

БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!! :(

Редактирано от Dobri Panayotov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам един проблем от известно време, мисля с видео картата е, имам един проблем! Преди година, когато зареждах Minecraft играх без проблеми нямаше никакви лагове.(Давам  за пример Minecraft. Това се случва и с Need for Speed The Run-други игри не играя) 

А сега я включвам играя една минута без лаг и после компа вдига много висока температура и съответно започва да лаги изключително много! Случи се изведнъж и с офис пакет 2013 вече едва зарежда анимацийте между редовете, клетките....

МНОГО ЛОШО!

Пробвах най различни неща като да преинсталирам драйвера, да видя дали е правилния, версията му, ПРЕИНСТАЛИРАХ КОМПА, но нищо не се случи продължава да лаги и да вдига темп.

МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ.

БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!! :(

А защо викате? Това не се толерира във форума!

И последно кое загрява: процесора или видеото?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо викате? Това не се толерира във форума!

И последно кое загрява: процесора или видеото?

срр за викането

нагрява се самия комп вдига 63градуса най вероятно процесора....незнам нагрява се от лявата страна при охладителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

срр за викането

нагрява се самия комп вдига 63градуса най вероятно процесора....незнам нагрява се от лявата страна при охладителя

От кога компютъра не е почистван, от кога не е сменяна пастата на процесора? Вентилаторите работят ли нормално?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога компютъра не е почистван, от кога не е сменяна пастата на процесора? Вентилаторите работят ли нормално

компа никога не е почистван още е заводско не се разглабя(аз не мога), но вентилаторът май не работи добре много загрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компа никога не е почистван още е заводско не се разглабя(аз не мога), но вентилаторът май не работи добре много загрява.

Сега погледнах че е лаптоп. А от колко време го ползвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно 2 години

Личната ми препоръка е да го занесете в сервиз за да го почистят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личната ми препоръка е да го занесете в сервиз за да го почистят

мерси!

мерси!

Може ли да попитам само възможно ли е от това, че не е почистван да става по-бавен и видеото на не бачка или процесора...

Както казах това се случи след преинсталация от тогава е проблема.

Всичко беше идеално но направих една глупост с програмките за разделяне на диска. -_-"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите са тежки за  лаптопа и той работи на предела си . От там ти идва и загряването  и лага в игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси!

Може ли да попитам само възможно ли е от това, че не е почистван да става по-бавен и видеото на не бачка или процесора...

Както казах това се случи след преинсталация от тогава е проблема.

Всичко беше идеално но направих една глупост с програмките за разделяне на диска. -_-"

Партиционирането на диска може да има ефект върху производителността, но не толкова голям. А вие след инсталация инсталирахте ли програмите за управление на захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Партиционирането на диска може да има ефект върху производителността, но не толкова голям. А вие след инсталация инсталирахте ли програмите за управление на захранването?

????Моля???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

????Моля???

Казвате че сте преинсталирал операционната система. След това инсталирахте ли драйверите от сайта на производителя на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

????Моля???

демек кои са те????

Казвате че сте преинсталирал операционната система. След това инсталирахте ли драйверите от сайта на производителя на лаптопа?

оо аз имам диск всичко съм направил

това с партиционирането го направих преди преинсталацията.

проблема с процесора, видеото дойде след нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

демек кои са те????

оо аз имам диск всичко съм направил

това с партиционирането го направих преди преинсталацията.

проблема с процесора, видеото дойде след нея.

Проверете за всеки случай дали са инсталирани и тези програми (за управление на захранването)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете за всеки случай дали са инсталирани и тези програми (за управление на захранването)

кои по точно име....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кои по точно име....

Отивате на сайта на производителя, намирате драйверите и търсите.Нали не очаквате аз да свърша всичко вместо вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивате на сайта на производителя, намирате драйверите и търсите.Нали не очаквате аз да свърша всичко вместо вас?

нее аз не разбирам какво означава програма за управление на захранването аз ще си свърша работата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от PigManu
      Безплатно изтегляне на играта за членове на PS Plus!!!
      https://store.playstation.com/en-bg/product/EP0002-CUSA02624_00-BLACKOPS3GAME000
    • от Пламен Р
      При всяка игра fps ми е 60 стабилни!!!а не са конкретни за играта и с мойта конфигурация!!!при всяка игра е така!!! искам да си ги променя да не са стабилни!!!
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от AnonymousGamer
      Предложете някви игри за лаптоп с следните характеристики 
      ProBook 6475B ; 
      AMD A6-4400M 2.7 GHz ;
       4GB DDR3 (RAM)
       AMD Radeon HD 7520G - 512 MB, Core: 686 MHz

П.С извинявам се ако темата ми не е в правилният раздел нов съм 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.