Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички. Първо искам да ви пожелая Весела Коледа и приятно изкарване на новата година. Имам следният проблем:

Имам телевизор Philips 42PFL3507H/12 на който искам да правя stream от лаптопа към телевизора. Изтеглих куп програми, които да правят виртуален сървър, но със никоя не мога да оправя и да тръгнат субтитрите на телевизора. Слагах ги в отделна папка с еднакви имена(това на филма и това на субтитрите), пробвах с различен енкодинг на субтитрите, различни разширения, но не иска да тръгнат на телевизора( със флашка тръгват субтитрите). Стигнах до убеждението, че няма да се получат нещата и се отказах, но се сетих, че някой ми беше казвал че има такова устройство(като player или мултимедиен player), което се връзва към телевизора или DVD-то и мога да стриимвам на него радио или свалени филми. Въпроса ми е дали наистина има такова устройство? Или пък ако имате идея как да се реши проблемът ще съм много благодарен. Весели празници на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах но пак не иска.  Той телевизора се води "СМАРТ", но изобщо не прилича на такъв малко видоизменено меню, което няма нищо общо с менюто на един смарт тв. подържа единствено you tube.  Та пробвах и с Home Media Center, но пак си е същото: като пусна филма никакви проблеми, като цъкна на опции на дистанционното не ми излиза менюто на субтитрите(има само "включване на субтитрите; изключване на субтитрите; включване при спрян звук" останалите опции са ми изчезнали например набор от символи и т.н.). 

П.С. Сещам се за една идея, която не знам дали може да се осъществи.  Ако се сложи софтуер от друг телевизор,който е смарт и въпросното меню е като на истински смарт тв,  на този телевизор? Сещам се за един модел който си прилича на 90% със моя , но софтуера е по различен ето този Philips 50PFL4208H/12 . (Нямам голямо познание към телевизорите специално, но винаги мога да науча нещо допълнително).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурни ли сте, че телевизора поддържа субтитри, чрез stream-ване?

Прочетете си упътването (разширеното), дали пише нещо по-въпроса.

Тук, чета че телевизора, чете субтитри, които са във формат .srt, sub, smi. (плейване на филми чрез флаш памет)

Трябва те да са с същото име, както и филма. Но никъде не се споменава, че поддържа титри през stream.

(или поне не намирам такава информация)

Най лесният и доказан начин за гледане на филми на телевизор , е свързването му към компютъра с HDMI кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега четох упътването, и наистина както казвате никъде не се споменава за stream на субтитри. Може би не подържа такова нещо, но тогава има ли вариант да се направи по  друг начин (посредством друго устройство или нещо подобно). Все пак телевизора е добър. Доволен съм от него.  Само това малко ме притеснява, че не иска да тръгне..  Все пак ако имате други идеи винаги съм готов да ги чуя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За друг вариант е да си вземете Androd mini PC. Което, може да ползвате не само за гледане на филми (и не е орязано като смарт тв). Има такива за околко 100 левчета до над 200 лв.

Но как ще се справя със видео файловете, ако гледате и Blue-ray заглавия не мога да гарантирам. (при стрийминг от компютър например).

Има и още един вариант, който не много евтин , а именно изграждане на HTPC (за около 500лв.) например. Което си е пълноценен компютър и прочие.

Но варианта с HDMI кабела е евтин и безотказен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из един друг форум....

Използване и свързване на телевизора към домашна мрежа. DLNA

Как да настроим мрежата на телевизора? [*]За начало прочетете ръководството на потребителя, което се сваля от сайта на Филипс. Ако не сте разбрали нещо или не се получава - само тогава задавайте въпроси във форума

В моя телевизор има DLNA(мрежа). Мога ли да гледам филми от моя компютър?
  • [*]Да, можете. Но за това на компютъра трябва да поставите и настроите медиасървър (DLNA-сървер). Без установен на компютъра медиасървър- с този компютър нищо няма да видите. [*]Настройката на медиасървъра на база Windows Media Player е описана в ръководството на потребителятеля, което може да свалите от сайта на Филипс. [*]По отзиви на ползватели най-добре е да ползвате програмата "
Домашний медиа-сервер (UPnP)" [*]Сайт на програмата [*]Медиа-сървър и TV Philips с DLNA, обсъждане [*]С помоща на медиасървъра може да гледате даже тези файлове и кодеци, които вашият телевизор не поддържа. В този случай медиасървъра чете файла и в реално време транскодира до съвместим с телевизора формат. Но за такава операция е нужен мощен компютър.

Какво ми е нужно за да гледам мултимедиини файлове на телевизора си чрез моята домашна мрежа?
За да настроите телевизора си в домашна компютърна мрежа, се нуждаете от:
- компютър в домашна мрежа с наскоро качен софтуер за мултимедийни сървъри. (Windows media player (from version 11 onwards, Tversity или подобни), това може да бъде със всяка операционна система (Microsoft Windows XP или Vista, Intel Mac OSX, Linux, или подобна)
- връзка между вашата домашна мрежа и вашия телевизор.

Допълнителна информация за създаване на компютърна мрежа с рутер:
На телевизора не са нужни специални настройки за да се свърже автоматично към мрежата.
Свържете мрежовия кабел (ако е необходимо) от рутера към Ethernet порта на телевизора.

Включете рутера. Задайте на рутера DHCP (Dynamic Host Configuration протокол).
Включете компютъра и стартирайте софтуер за мултимедиен сървър.
Някои медиини сървъри се нуждаят от настройка, за да споделите вашите файлове с телевизора. В медииният сървър, телевизора ще се представи като номер-MAC или IP номер. Телевизора и рутера трябва да са включени, за да се появи в медииният сървър. Изберете номер на телевизора в медииният сървър и сървър за споделяне на файлове с този номер.
Защитната стена, системата за сигурност на вашия компютър също може да блокира връзката с мрежата. Позволете софтуера на медииният сървър да се свърже в мрежата.
Натиснете Home бутона на дистанционното управление, изберете търсене в компютъра и натиснете OK. Това може да отнеме известно време - да се свържете с ТВ.
Използвайте цвятовата навигация за да потърсите в папките или да пуснете вашите файлове от компютъра.
Ако телевизорът не може да се свърже към мрежата, погледнете в ръководството на сървъра, рутера или компютъра.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи.  Телевизора не може да стриймва субтитри, Това със медийния сървър няма да стане по никакъв начин, освен ако не си вграждам субтитрите в видео файла, което е безсмислено. За Android mini PC  четох и аз, но имам предубеждения относно стриймването от компютър към телевизора. Затова си остава както си беше със HDMI кабел или копиране на филма на флашка.  На мен идеята ми беше като цяло да създам една Филмотека на лаптопа или компютъра, и да я превърна във виртуална.  Та когато ми се догледа някой филм да си го пусна, но явно няма как да стане.  Все пак благодаря за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък да е безсмислено вграждането на субтитрите във видеофайла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък да е безсмислено вграждането на субтитрите във видеофайла?

Чувал съм че се разваля качеството.  Лично аз не съм пробвал, но със сигурност отнема и време.  Бях чел преди, но сигурно не достатъчно, че се разваляло качеството, или се разминавали субтитрите.  Но лично аз не съм пробвал.  Просто споделям мнение на други хора, което не е редно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kocata
      Здравейте. Имам проблем с телевизор Philips 43pus6412/12. Проблема е че трябва да работи с IPTV set top box MAG322, но двете дистанционни работят на една и съща чeстота за инфраред. Има ли някакъв вариант да се смени чeстотата за дистанционното на телевизора. Ще бъда благодарен за всякакви идеи как да го подкарам да работят и двете дистанционни.

• от did90
      Здравейте, 
      Преди около месец си закупих горепосочения телевизор, свъзах го с wifi без проблем, преди 2 седмици някъде обаче при опит да стартирам Smart функциите, телевизорът не реагира изобщо, при което реших да го преинсталирам - да го върна към заводски настройки. От тогава изобщо не може да открие нито 1 безжична мрежа, а наоколо има поне 10, моят рутер е буквално на сантиметри и не го намира, а с останалите устройства няма проблеми. Пробвах WPS свързване и чрез бутона на рутера и онлайн през настройките, изписва, че се е свързал, след което като се опитам да заредя нещо, пак няма.. Моля дайте съвет какво може да е, трябва ли да го нося в сервиз..?
    • от xX.herobrine.Xx
      Здравейте. От доста време се чудя дали да направя такава тема тук, защото не знам дали вече се ползеа този сайт/форум много и също така не знам дали няма да ми отговорите едно и също както отговарят другите от youtube. Ето я и моята история. Имам youtube канал. Уж за игри създаден, преди 2 години. Абе те и те едни игри.. Снимам по-често от телефон, понеже съм беден и не мога да си купя компютър.. Но както и да е.. Та проблема ми е, че за 2 години и горница съм събрал само 270 абоната. Не знам в мен ли е проблема, че нямам пари да си купя компютър да снимам на по-готини игри, в това, че не е лесно да се едитват видеа от телефон, от гласа пък ли ми е, от това, че съм на 15 ли е.. Не знам от какво е.. Честно казано, аз започнах да се занимавам ,,малко по-сериозно'' с канала си в средата към края на 2016 година.. Да, правилно чухте 270 абоната.. Знам, че е малко, но каквото и да правя нещат да растат тия абонати... Ето линк за канала ми: https://www.youtube.com/channel/UCpjEv8zze9cEgJkAhjhhxJg?app=desktop&persist_app=1&noapp=1 Каквото и да правя, не ще и не ще.. Кажете ми какво да направя.. Помогнете ми.. Също така, бихте ли ми казали някакви сайтове с които мога да се свържа за sponsorship/partnership става английски, но и български да е, още по-добре.. Та малко също ще променя темата.. Видях 1 лаптоп lenovo y50-70 за 850 лева.. Втора употреба е.. Но какво да правя, все пак не съм син на рокфелер и да... Та хареса ми, рам 16GB DDR3 1TB SSHS gtx 860m 4gb intel i7-4710HQ 4 ядрен 8 нишков или 4 физически и 8 логически ядра.. Проблемът е, че нали е втора употреба, а ми се струва, че обявата няма да издържи още 2-3 макс 4 месеца.. А не знам къде да намеря същия за 850, че ако го намеря и за по-малко още по-добре, но надали.. Та това са ми проблемите.. С ютуб канала и с лаптопа.. Надявам се да ме разберете.. 
    • от Svetlio88
      Здравейте!
      От около месец съм собственик на смарт телевизор Philips 43PUS6262 /12  - 43", модел от 2017 година, с операционна с-ма Линукс.
      Като цяло съм доволен от картината, функцията амбилайт  е доста атрактивна глезотийка, но имам следния проблем.
      Телевизорът основно го използвам за гледане на филми от флашка. Обаче имам един малък проблем и имайки предвид, че телевизора струва повече от месечния ми доход, това почва леко да ме притеснява.
      При опит да пусна филм от флаш памет телевизора забива - показва черен екран, но  подсветката работи (все едно филма се е пуснал, но е блокирал още на първата секунда, когато екрана е черен). При натискане на копчета от дистанционното лампичката на самия телевизор мига, т.е. реагира на командите, но нищо не става. Нито мога да му дам exit, нито да изключа телевизора с дистанционното. При изваждане на флашката - същата работа. Единственото решение е да изключа телевизора от контакта. 
      След това дори и 20 пъти да пробвам да стартирам същия файл - всичко си е наред, филма си тръгва, без забивания и т.н.
      Направи ми впечатление, че след това забиване на флашката (в главната директория) имам някакъв странен файл без разширение, който е от порядъка на 1-2 ГБ, вероятно създаден от телевизора. Пробвах по името на файла да потърся нещо в Гугъл, но нищо не излиза. 
      Досега два пъти ми е забивал така и интересното е, че това се случва при опит да пусна филм от флаш памет непосредствено (1-2 мин.) след като съм включил телевизора. Флашката я разпознава, всички файлове чете, но при опит да стартирам видео файла забива.
      Снощи пак блокира, съответно изчаках няколко минути, но без резултат и някрая изкубах щепсела. Помислих си "да не би софтуера да е тръгнал да се обновява сам", защото в указанията изрично пише, че при обновяване не бива да се изключва, но не ми е показвало никакво съобщение за обновяване и вероятно става въпрос за най-обикновено забиване.
      Въпросите са ми:
      Това попринцип нормално поведение ли е за смарт телевизорите да блокират от време на време?
      Дали според вас има някаква зависимост от това дали блокирането е резултат от пускането на външна медия непосредствено след включване на телевизора (говорим за 1-2 мин след пускането му) или е просто съвпадение? Изключване на телевизора от контакта при подобно забиване може ли да повреди телевизора или софтуера му? 
      Не мисля да го рекламирам все още, защото до момента само два пъти от примерно 30 пускания би е правило проблем, дано е нещо инцидентно  
    • от Мирослав_Христов
      Здравейте закупих си този телевизор: zora.bg/product/32290sm-1
      Пише, че е Wifi ready от къде мога да си купя донгъл за него..
      Писах на ЗОРА те ми казаха, че ми трябва донгъл на VESTEL но аз не мога да намеря.
      Благодаря ви предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.