Премини към съдържанието
Slot

Водното охлаждане по-добро ли е от обикновеното?

Препоръчан отговор

преди 18 часа, XECUTIONER написа:

Тъй или инак такъв процесор(9570) няма.....

Да де, 9590, сбъркал съм, ами не виждам друга причина умре.  Относно клока, в тубата има доста клипове, може и да не беше 6 но беше над 5.2, а може и да е щуротия, както казах лично не съм го бърникал. Процесора е поръчан от САЩ, сега ще помоля за мнение за водно охлаждане, но моля само от използващи такова. Благодаря!

Редактирано от EU_BG_akademika
допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Corsair Hydro Series H110i има 5 години гаранция, да се надявам, че и проца ще изкара поне толкова, поръчах го, след като пристигнат и монтирам ще пусна тест на 100% натоварване, да видя колко t'-C ще качи и тогава ще мисля за клок. Ще ви покажа резултата

Благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово, като обещах споделям:   При 60 мин на 100% натоварване 40С при 25С в стаята. При нормална работа е около 30С  това с клок  5GHZ. Изключително тиха машина при нормална работа, при натоварване  симулира далечен излитащ самолет. :-)

можете да видите тук 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз искам да знам, прочетох темата, но не видях категоричен отговор. Имам i7-6800K на 4,2гх клокнат и планирам да го клокна на 4,4гх, искам нещо тихичко, не желая шум и трябва да успява да го охлажда добре.  Четох и рових няколко дни почти седмица ще стане вече и не мога да разбера водни  или въздушно да взема..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ignorant написа:

И аз искам да знам, прочетох темата, но не видях категоричен отговор. Имам i7-6800K на 4,2гх клокнат и планирам да го клокна на 4,4гх, искам нещо тихичко, не желая шум и трябва да успява да го охлажда добре.  Четох и рових няколко дни почти седмица ще стане вече и не мога да разбера водни  или въздушно да взема..

Водното е в пъти по добро, поддържа моят процесор от 5гхз на стайна температура. Изключително тихо работи. само когато го натоваря с обработка на графичен файл започвам да чувам двата вентилатора..но t не се покачва. Съответно и прахоляка е много по малко. Но ако ще купуваш водно първо виж кутията ти поддържа ли го, второ само марково.  Това моето от клипа е с 5 години гаранция. Чувам че на евтините горят помпите, тогава дъното веднага изключва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре но на мен ми е необходимо тишина при обработка на фото и видео.Тихо водно няма ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, включваш се към чешмата и е тихо. Защо задаваш тъпи въпроси, искаш да слагаш вентилатор, който е в пъти по шумен, а сега твърдиш, че водното ще ти пречи. Освен това ти да си пуснал обработка, страничните звуци вече са без значение, параметрите си ги задал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, EU_BG_akademika написа:

Има, включваш се към чешмата и е тихо. Защо задаваш тъпи въпроси, искаш да слагаш вентилатор, който е в пъти по шумен, а сега твърдиш, че водното ще ти пречи. Освен това ти да си пуснал обработка, страничните звуци вече са без значение, параметрите си ги задал.

Посочи ми точно къде съм казал, че искам да сложа по-шумен вентилатор? Точно обратното, търся тихо охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ignorant написа:

и не мога да разбера водни  или въздушно да взема..

Ето тук, а ако ме знаеш че въздушното е по шумно от водното, то зарежи тази работа, не е за теб!

Редактирано от EU_BG_akademika (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, EU_BG_akademika написа:

Ето тук, а ако ме знаеш че въздушното е по шумно от водното, то зарежи тази работа, не е за теб!

Аз не знам, но предполагам, че и от двата типа има шумни и тихи. И пак настоявам да ми покажеш къде съм написал, че възнамерявам да сложа по-шумен вентилатор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, EU_BG_akademika написа:

В твоят случай, тишината е най-добрият отговор!

много си мъдър, ама не ми помагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск пак да се появи оня хейтър @XECUTIONER и да почне с обидите и спама, без да каже ред по темата, защото и нищо не разбира, ще ви кажа, че висок клас кула е по- добро от "псевдо водните" предложения. Имайте предвид, че колкото и да е добро едно охлаждане, след като намацаха всички паста под капачките, стана все тая. С две думи- ако няма да се клоква проца и видеото, а ще се търси само лек до умерен клок на проца и някаква относителна тишина, то да се вземе висок клас кула, което отделно и духа на мосфетите на дъното. Ако ще се търси клок на проца и видеото- то тогава се взима отлична кутия, прави се къстъм водно и се хладят проц, видео, мосфети на дъното+ пак въздушен поток в кутията, акто цената си е доста солена или се приводнява цялата система в аквариум с парафин, а радиаторите и вентилаторите са отвън.

Т.е.- за работа, търсейки тишина- висок клас кула, това е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.12.2017 г. в 10:01, ceci80 написа:

С риск пак да се появи оня хейтър @XECUTIONER и да почне с обидите и спама, без да каже ред по темата, защото и нищо не разбира, ще ви кажа, че висок клас кула е по- добро от "псевдо водните" предложения. Имайте предвид, че колкото и да е добро едно охлаждане, след като намацаха всички паста под капачките, стана все тая. С две думи- ако няма да се клоква проца и видеото, а ще се търси само лек до умерен клок на проца и някаква относителна тишина, то да се вземе висок клас кула, което отделно и духа на мосфетите на дъното. Ако ще се търси клок на проца и видеото- то тогава се взима отлична кутия, прави се къстъм водно и се хладят проц, видео, мосфети на дъното+ пак въздушен поток в кутията, акто цената си е доста солена или се приводнява цялата система в аквариум с парафин, а радиаторите и вентилаторите са отвън.

Т.е.- за работа, търсейки тишина- висок клас кула, това е.

Солена цена е относително понятие. Какви водни охлаждания висок клас можете да ми препоръчате? имам и хубава огромна кутия с много вентилатори. SUPPRESSOR F31 

И кое според вас е висок клок за с i7-6800K в/у Asus X99-A II ? Ще ми се 4,5 - 4,6 да го клокна но няколко човека вече ми казват, че е невъзможно. Човека от който го купих му е запаметил профил на стабилен клок от 4,2, на 4,3 го е мъчил ама се е отказал.  Бих се примирил сигурно и с 4,3- 4,4 , но наистина ми се ще 4,5 - 4,6. Моля разяснете ми кое за вас е висок клок в случая ми и до колко е невисок в моя случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Radiator Support

Front: 
1 x 360mm or 1 x 280mm
Top:
1 x 360mm or 1 x 280mm
Rear:
1 x 120mm or 1 x 140mm
Bottom:
1 x 120mm or 1 x 140mm

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ignorant написа:

Солена цена е относително понятие. Какви водни охлаждания висок клас можете да ми препоръчате? имам и хубава огромна кутия с много вентилатори. SUPPRESSOR F31 

И кое според вас е висок клок за с i7-6800K в/у Asus X99-A II ? Ще ми се 4,5 - 4,6 да го клокна но няколко човека вече ми казват, че е невъзможно. Човека от който го купих му е запаметил профил на стабилен клок от 4,2, на 4,3 го е мъчил ама се е отказал.  Бих се примирил сигурно и с 4,3- 4,4 , но наистина ми се ще 4,5 - 4,6. Моля разяснете ми кое за вас е висок клок в случая ми и до колко е невисок в моя случай?

Синко, явно сега прохождаш в теорията и практиката. Говоря ти не за "купешките, готови" водни, а за така наречените- "къстъм", т.е. ти да си избереш стафа и сглобиш според кефа и нуждите, като може и до 1000 лв да стигнеш. Не мога да ти говоря колко ще достигнеш с процесора, зависи си от самия чип, "делийтван" ли е (подменена паста с течен метал), как го хладиш, какво е дъното и каква относителна стабилност се търси ;) , от твоите умения/ познания и търпение.

В общи линии не е голяма философия (но само в общи линии ;) ) и къстъм водното и клока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ceci80 написа:

Синко, явно сега прохождаш в теорията и практиката. Говоря ти не за "купешките, готови" водни, а за така наречените- "къстъм", т.е. ти да си избереш стафа и сглобиш според кефа и нуждите, като може и до 1000 лв да стигнеш. Не мога да ти говоря колко ще достигнеш с процесора, зависи си от самия чип, "делийтван" ли е (подменена паста с течен метал), как го хладиш, какво е дъното и каква относителна стабилност се търси ;) , от твоите умения/ познания и търпение.

В общи линии не е голяма философия (но само в общи линии ;) ) и къстъм водното и клока.

Да сега прохождам. А от готовите водни нищо ли няма да ми свърши работа, че нз дали ще мога да се справя сам да си създам водно охлаждане?  Не ми се ще да надвишавам бюджет от 200-300лв максимум (може би втора употреба ще диря). Какъв им е проблема на тези готови водни охлаждания? търся нещо максимално тихо при натоварване.. 

И все пак моля да получа отговор на въпросите:

Какви охлаждания висок клас можете да ми препоръчате? имам и хубава огромна кутия с много вентилатори. SUPPRESSOR F31 

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ignorant написа:

Да сега прохождам. А от готовите водни нищо ли няма да ми свърши работа, че нз дали ще мога да се справя сам да си създам водно охлаждане?  Не ми се ще да надвишавам бюджет от 200-300лв максимум (може би втора употреба ще диря). Какъв им е проблема на тези готови водни охлаждания? търся нещо максимално тихо при натоварване.. 

И все пак моля да получа отговор на въпросите:

Какви охлаждания висок клас можете да ми препоръчате? имам и хубава огромна кутия с много вентилатори. SUPPRESSOR F31 

Не мога да ти кажа колко ще стигне и ти обясних защо. Мога да се опитам да ти напиша гайд- правил съм го, но е криво задочно клок да се прави, особено като е неопитен отсреща.

Висок клас кули:

alpenfohn everest

https://www.alpenfoehn.de/en/products/discontinued/cpu-cooler/k2

http://www.cryorig.com/r1-ultimate.php

http://thermalright.com/product/le-grand-macho-rt/

http://thermalright.com/product/silver-arrow-ib-e-extreme/

http://thermalright.com/product/true-spirit-140-power/

https://noctua.at/en/nh-d15.html

http://www.phanteks.com/PH-TC14PE.html

http://www.prolimatech.com/en/products/detail.asp?id=155

http://www.prolimatech.com/en/products/detail.asp?id=156

http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/mugen-max.html

https://www.bequiet.com/en/cpucooler/482

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, ceci80 написа:

мерси!! От тези може ли да ми дадеш списък само с безшумните при натоварване на 4.4Гхз. моля те

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ignorant написа:

мерси!! От тези може ли да ми дадеш списък само с безшумните при натоварване на 4.4Гхз. моля те

Нямам си представа, а и докато не махнеш тинята под капачката- няма да видиш потенциала ни на чипа, ни на кулера. Ако сега си купувах кулер, то щеше да е или Стрелата (към 130 лв в БГ беше) или 8мм-вия Дух от чужбина- https://www.amazon.com/Thermalright-True-Spirit-140-Power/dp/B00IYEEOMO; то от Пясъчния насетне е се тая, ако не му махнеш пачата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези процесори не са с паста под капачката, няма нужда нищо да маха. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, EU_BG_akademika написа:

Колко топлина отделя този процесор? ако е над 200W никакъв боксов не помага....

TDP: 140 W. E в такъв случай?

преди 16 часа, ceci80 написа:

Нямам си представа, а и докато не махнеш тинята под капачката- няма да видиш потенциала ни на чипа, ни на кулера. Ако сега си купувах кулер, то щеше да е или Стрелата (към 130 лв в БГ беше) или 8мм-вия Дух от чужбина- https://www.amazon.com/Thermalright-True-Spirit-140-Power/dp/B00IYEEOMO; то от Пясъчния насетне е се тая, ако не му махнеш пачата.

Петко  каза, че не са с паста под капачката. Има ли кво да се маха под капачката или си съгласен, че е ненужно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мариян Станчев
      Здравейте! Имам проблем с охлаждането на лаптоп ASUS X550J, при който вентилатора работи избирателно, но дори при моментите, в които е решил да работи е на минимални честоти, макар и трети програми да казват, че работи на големи обороти. Чистен е редовно. Струва ми се, че самият вентилатор е "сдал фира" и не може да функционира правилно. Търсих в онлайн пространството за охлаждане като моето, но явно аз съм слаб в тези области .. Не можах да открия същото, или по-скоро не зная какво точно да търся ...
      Въпросите са ми следните: Мога ли да сменя само вентилатора от цялото охлаждане ИЛИ трябва да сменя цялото охлаждане? 
      Струва ми се, че е едно цяло тяло, отводите с вентилатора, но може и да греша. 
      Бих бил благодарен, да ми помогнете с това, как мога да разбера изцяло нужната ми информация, за да мога да намеря точната/ите част/ и дали бих могъл да я/ги намеря онлайн, за да си спестя време от сервизи и пари от труд.
      С уважение, един невежа!
      ПС: Прилагам снимка на охлаждането намерена от интернет, нейде из дивото ...

• от Xshg
      Искам да попитам за това водно охлаждане https://www.amazon.es/gp/aw/d/B01LWUBSQ6/ref=ox_sc_act_image_2?smid=APWJNLEIHBBOT&psc=1 защото мисля да си го купувам.
    • от Dobromir Kirov
      Здравейте! Прочетох доста теми по въпроса и намерих доста информация, но искам да попитам нещо по-конкретно. Занимавам се с озвучение на различни мероприятия по кафета, ресторанти и т.н. Утре обаче ми предстой да съм на открито в жегата на един басейн и силно ме притеснява температурата, която по прогноза ще е 40-45 градуса. Лаптопа няма да е изложен на пряка слънчева светлина, но въпреки това градусите са много. Програмата която използвам за музиката натоварва процесора и от части видеото. При 4 часа(г/д) експлоатация CPU -  75-80 градуса, GPU - 50-55 градуса, но това е на закрито и при стайна температура около 26-27 градуса. Също така използвам охладител и почиствам лаптопа редовно, но за съжаление термо пастата е заводската. Тоест е на 1 година и 4 месеца и нямам възможност да я сменя за утре... Конфигурацията е
      Lenovo G50-80
      Intel i7 5500U 2.4GHz Dual (Има вградено GPU, но съм го направил да използва външната видео карта за програмата)
      AMD Radeon R5 M330 /2GB /Core Clock 750 MHz/ Memory Clock 900 MHz
      8 GB RAM
      Изкажете мнения и съвети моля ви! Не знам дали няма да си опържа лаптопа на тая жега утре... 
      Прикачвам снимка на температури, волтажи и т.н. при отворен chrome с един таб.
      Лаптопа е с настройки за High performance , затова CPU-то е на почти 3GHz

• от Williams
      Довър вечер,колеги Имам нужда от съвет относно частите към които съм се насочил.
      Бюджетът който имам е 2800лв.Нещата който мисля да взема са следните.
      16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz, Kingston HX426C15FBK2/16
      AMD Ryzen 7 1700 осемядрен (3.0/3.7Ghz, 4MB L2/16MB L3 Cache, AM4)

GF GTX 1080 Ti Turbo, 11GB, Asus TURBO-GTX1080TI-11G, PCI-E 3.0, GDDR5X, 352 bit, 2x Display Port, 2x HDMI
      SSD 240GB AMD R3, SATA 6Gb/s, 2.5"(6.35 cm), скорост на четене ?520MB/s, скорост на запис ?470MB/s
      От старата машина ще запазя захранването. CM Gx550w,кутия CM haf922,Хард диск 1тб Seagate,Имам и вече закупена дънна платка Asus prime b350m-A за процесора ryzen1700.
      Ако може да ме напътите за охлаждане,паметта не съм сигурен как е SSD Диска.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.