Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Вече съм абсолютно убеден, че процес който е x64 с приоритет Below Normal се изпълнява с по-висок приоритет от процес, който е с приоритет Normal, но е x86.Това нормално ли е или е бъг на Уиндоус-а? Някакви идеи как да се изпълняват приоритетите както трябва без да има разлика дали процеса е x64 или x86 имате ли?OS: Windows 7 Home Premium x64 с всички ъпдейтиOS2: Windows 2008 R2 x64 с всички ъпдейти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако приложението с нормален статут е просто чакащо във фонов режим, стартирано но неизползвано, а с това което е с понижен работи в момента?! Така както го описваш горе няма достатъчно информация, за да се даде адекватен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече съм абсолютно убеден, че процес който е x64 с приоритет Below Normal се изпълнява с по-висок приоритет от процес, който е с приоритет Normal, но е x86.

Как стигна до това заключение?

Иначе има подходяща програма с която можеш да запазиш/сейвнеш приоритетите за всеки процес: http://www.prnwatch.com/prio/

:)

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обяснявам.

Имам пусната програма, която нормално заема 100% от процесора. Пуснал съм я на BelowNormal или Low(няма значение). В мениджъра си я показва с такъв приоритет, какъвто съм ѝ задал.Пуснам да енкодвам видеофайл и енкодера е с нормален приоритет, но не заема повече от няколко процента от процесора.В момента в който спра първата програма енкодера лапва около 40% от процесора.

Първата програма е 64 битова, а втората 32 битова.

Не трябва ли програмата с по-висок приоритет да взема ресурсите от тази с по-нисък?По горе имате OS-ите, a процесора е FX-8320(на стандартни честоти и настройки).П.П.: Същото е положението между първата програма и ProgDVB, а и двете са 64 битови(което е странно). Първата е на Low, а втората на Above Normal и на втората не ѝ стигат ресурсите на процесора. В този случай процесора е Phenom 9650.

Редактирано от bure_s_barut (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От опита ми с промяната приоритетите на процесите съм установил, че всеки процес (програма) може да изпялнява всяка задача с различен приоритет.

Ще дам пример с Winamp. Задачата изпълняване на музика е с висок приоритет, при което при видеообработка с някаква друга програма, музиката се възпроизвежда гладко и без накъсвания. Обаче задачата за изчисляване на ReplayGain на аудиофайлове е с по-нисък приоритет и няма да може да се изпълнява по време на видеообработка. Това е в случаите, когато приоритета на Winamp и програмата за видеообработка е "нормален".

Друг пример: Преди няколко дена докато обработвах видео с 64-битовата програма Adobe Premiere Pro бях пуснал и аудио конвертиране с 32-битовата програма fre:ac. Adobe Premiere обработва с по-нисък приоритет, поради което тя бездействаше, докато fre:ac натоварваше процесора на макс.

Освен това съм забелязал и друго. Активните в момента програми Windows 7 изпълнява с по-висок приоритет спрямо тези във фонов режим. Ако например две програми едновременно обработват видео и не са активни в момента, т.е. кликнато е с мишката на десктопа, таксбара или някъде другате, то двете програми ще натоварват по равно процесора. Ако обаче се кликне върху едната програма с мишката, т.е. тя да стане активна, Windows-ът ще ѝ повиши приоритета и тази програма ще натоварва процесора на 60-70%, а за другата програма ще остане остатъка.

Редактирано от саби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.