Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дъното е Asrock N68C-GS FX

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.bg.asp

Паметите са Kingston KVR800D2N6/1G (не намерих спецификациите им) и така и не можах да разбера какъв е проблема, та с едната памет дъното работи, а с двете едновременно - не желае. Единственото, което намерих за таймингите на въпросните памети е CL6, но на дъното там стои 4. Може ли това да се окаже проблема, или да го нося в сервиза? Дъното е още в гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей аз съм със същото дъно и да ти кажа може дъното да не поддържа 2 плочки от RAM-а който си си купил аз лично ползвам ADATA DDR3 1600 2x 2GB и нямам никакъв проблем ако за да видиш кои RAM поддържа дъното цъкни Памет QVL 

http://prntscr.com/2e7sw6 все пак може да греша нека някой по компетентен да си каже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е Asrock N68C-GS FX

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.bg.asp

Паметите са Kingston KVR800D2N6/1G (не намерих спецификациите им) и така и не можах да разбера какъв е проблема, та с едната памет дъното работи, а с двете едновременно - не желае. Единственото, което намерих за таймингите на въпросните памети е CL6, но на дъното там стои 4. Може ли това да се окаже проблема, или да го нося в сервиза? Дъното е още в гаранция.

Чуваш ли някакви звуци при включването.Пробвай така:

Изключи компютъра от захранването отвори го махни рам паметта,почисти я с алкохол или парфюм натисни няколко пъти бутона за изключване преди да сложиш памета(Захранването трябва да е изключено).После я монтираш пускаш компютъра и би трябвало да тръгне.

Нядавам се да съм ти помогнал.Имах същия проблем.Едва ли е от дъното! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с 4 слота за памет но е хибридно двата слота са за ДДР2 другите са за ДДР3. Двата типа памет не могат да работят едновременно.

Вашата памет доколкото разбрах е ДДР2.

Какъв е процесора?

Контролера на паметта е вграден в процесора и е възможно да не поддържа типа памет които се опитвате да сложите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата не ви ли се струва старичка ? :D

Вие все пак си давайте съветите, но автора сигурно едва ли предполага че някой пише в темата му... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ха ха ха изобщо не видях датата на постовете заблудих се от мнението преди моето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора благодари за вниманието ви, но още не се е занимал с компа поради голяма лична заетост, и поради това, че за момента компа се ползва и с едната памет.

Ще пробвам написаното, ще пробвам и с друга двойка памети, и може и да се окаже, че съм купил ментета. Вторник или сряда ще се занимавам с този комп и ще пиша от какво е излязъл проблема.

Зная, че с различен тип памети няма да работи, но двете са ДДР2 и се водят една и съща серия, даже май са с близки или съседни номера.

Дъното е гаранционно, и ако с другата двойка, която доказано е работила на друго дъно от същият тип, не заработи, нещата отиват на гаранционен сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.