Премини към съдържанието
ivankrivodol

Проблем с китайски таблет WM-8880-MID

Препоръчан отговор

WM-8880-MID - така се води таблета, купих го за подарък. Всъщност си работи прилично, Android 4.2.1 JellyBean, обаче поради някаква причина всичко което се инсталира отива във вътрешната му памет и няма възможност за настройване на програми които се инсталират да отиват в SD картата, нито вече инсталирани да се преместват там. Иначе картата си работи и снимките, които се правят с таблета съм настроил да отиват в картата, на нея има филмчета (таблета е коледен подарък за дете). На едно място намерих следното (последния пост):

sl0j0n says:

Hello, all.The ROM for the “WM-8880-MID / ForFun_V7_SDZET6221_7Z7Z233″ is ‘broken’.The manufacturer/seller(s) are *not* being responsive to the problem.One forum, , has posted a *BETA* version replacement.*IF* you want to try it, you should support the forum. [Fair is fair.]It is a very fast tablet. [Probably 'optimized' for the benchmark.]But the faulty ROM means you can’t install/move apps to a SD card,to preserve ‘system’ memory.That means that installing too many apps will greatly slow it down, till it hardly runs.

Have a GREAT day, neighbors!

Какво бихте ме посъветвали?

П.С. и да, точно така става- като вече са инсталирани 9- 10 игри и се пусне една, после друга и след немного време почва да се "влачи" таблета и само рестарт го оправя.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално явление, моя също прави така, макар да не е китайски. Само по-големите приложения и игри ги качва на картата. Решението - програмата която е дал колегата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

APP2SD мести някои от приложенията на SD картата. Има я в гугъл плей.

Да, забравих да напиша че пробвах не само това, но и 7-8 подобни приложения и с нито едно не става- дава, че няма възможност за преместване. Опитах дори и една програма (Moborobo), която се инсталира на компютър с Windows и също може да прави такова преместване- с телефона ми се справя без проблем, но с таблета не може- дава че няма място или нещо такова. Евентуално източник на проблема (може би не съм сигурен) е това, че таблета отчита вътрешната си памет като SD карта (SD card 0), а допълнителната като SD card 1.

P.S никакви приложения не отиват в SD картата, има и големи, нищо не отива там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, забравих да напиша че пробвах не само това, но и 7-8 подобни приложения и с нито едно не става- дава, че няма възможност за преместване. Опитах дори и една програма (Moborobo), която се инсталира на компютър с Windows и също може да прави такова преместване- с телефона ми се справя без проблем, но с таблета не може- дава че няма място или нещо такова. Евентуално източник на проблема (може би не съм сигурен) е това, че таблета отчита вътрешната си памет като SD карта (SD card 0), а допълнителната като SD card 1.P.S никакви приложения не отиват в SD картата, има и големи, нищо не отива там.

Таблета е с Андроид не с Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблета е с Андроид не с Windows.

Точно така, с Андроид е таблета (не вярвам някъде да съм твърдял друго ;-) ), но има една програмка Moborobo, която се инсталира на компютър с Windows, в моя случай компютъра е с Windows 8, свързват се компютъра и таблета с USB кабел, пуска се Moborobo, програмата открива таблета и може да се правят разни неща, едно от които е деинсталиране на програми и преместването им от карта във вътрешна памет и обратно.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донякъде реших проблема с помощта на Link2SD. Казвам "донякъде" понеже все пак нещо от приложенията се премества на SD картата- съдя по увеличеното свободно място на вътрешното хранилище, но пък нямам представа какво точно и колко се премества, понеже преместването става на втория "primary" дял на SD картата, а нито под Windows, нито под Android се вижда тоя втори дял и не се знае какво има на него. Самата програма Link2SD "вижда" че има такъв втори дял и дава информация за него, но много бегла- не се виждат файловете, а само заетото и свободното пространство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донякъде реших проблема с помощта на Link2SD. Казвам "донякъде" понеже все пак нещо от приложенията се премества на SD картата- съдя по увеличеното свободно място на вътрешното хранилище, но пък нямам представа какво точно и колко се премества, понеже преместването става на втория "primary" дял на SD картата, а нито под Windows, нито под Android се вижда тоя втори дял и не се знае какво има на него. Самата програма Link2SD "вижда" че има такъв втори дял и дава информация за него, но много бегла- не се виждат файловете, а само заетото и свободното пространство.

С коя версия на Андроид си и руутнат ли ти е таблета? При мен нищо не мога да преместя.

Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първия пост съм написал- Android 4.2.1 JellyBean, да рутнат е от мен, то иначе май въпросната Link2SD няма да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Първо се извинявам, ако не съм на точната тема, но не намерих друга.

Така, таблета ми е MPMAN MID 701, Android 4.2, 4GB, CPU 1GHz. Проблема е там, че му забравих фигурата за отключване, а Google акаунта не ми го признава, (влизам от компа, но от таблета немога). USB Debuging Mode е изключен за съжаление и незнам как да го отключа, немога да го вкарам в Recovery Mode, за да му въстановя заводските настройки. :(  Ако някой може поне да ме насочи към нещо ще съм му безкрайно благодарен. Моля помагайте!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Първо се извинявам, ако не съм на точната тема, но не намерих друга.Така, таблета ми е MPMAN MID 701, Android 4.2, 4GB, CPU 1GHz. Проблема е там, че му забравих фигурата за отключване, а Google акаунта не ми го признава, (влизам от компа, но от таблета немога). USB Debuging Mode е изключен за съжаление и незнам как да го отключа, немога да го вкарам в Recovery Mode, за да му въстановя заводските настройки. :(  Ако някой може поне да ме насочи към нещо ще съм му безкрайно благодарен. Моля помагайте!!!!

Виж тук как се прави reset на Вашия таблет: http://m.youtube.com/watch?v=vCOp64pJ8mY

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук как се прави reset на Вашия таблет: http://m.youtube.com/watch?v=vCOp64pJ8mY

Благодаря ти все пак, но на моя няма отбелязани ESC, HOME, MENU и GND на платката. Немога да разбера кое какво е. Има няколко празни такива писти, но незнам кое от тях е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.