Премини към съдържанието
velinddd

Евтино универсално зарядно или втора рака оригинално ?

Препоръчан отговор

Търся зарядно за asus f5z,но никаде в града неможах да намеря.Говоря за бюджетно , не за ново оригинално което цената му е около 50 лева и нагоре.Видях униврсално зарядно за лаптопи в един магазин за едно левче и го пробвах и стана и се чудя дали да го взимам.Цената му е само 17 лева.Обаче един приятел който разбира от компютри каза че от тия китаиски зарядни горели дъната.Това вярно ли е ? И струва ли си риска ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си параметрите на твоето зарядно и на универсалното. Тогава може да се каже дали си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми на лаптопа пише 19 v ;4.47 A;90 W пробвах го на място там и работеше лаптопа си тръгна.Просто този мой приятел ме разубеди и ми каза че от тия китаиските горели дънната понеже не били стабилни.Това ме интересува дали е вярно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми на лаптопа пише 19 v ;4.47 A;90 W пробвах го на място там и работеше лаптопа си тръгна.Просто този мой приятел ме разубеди и ми каза че от тия китаиските горели дънната понеже не били стабилни.Това ме интересува дали е вярно ?

А на универсалното какво пише? Трябва параметирите на универсалното и на оригиналното да съвпадат, за да не се получи проблем. Иначе и двете зарядни са китайски или поне частите са произведени там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми трябва да отида да го вида пак но мисля че имаше там едно копченце за местене на волтажа а за другото незнам.Той лаптопа не би ли трябвало да има някакъв предпазител и при несаотношения да не зарежда ?

Но като цяло казваш че ако съвпадат няма проблем така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При 19 волта напрежение и 4,5 ампера консумиран ток е редно да си купите ОРИГИНАЛНО захранване, а не за няколко лева.Наместо да похарчите 70-80 лева за оригинално, ви се иска да похарчите безвъзвратно парите на един лаптоп, та макар той да струва 600 лева.Може и да не изгори дъното, но определено това, което сте гледал не става и за боклука, по една проста причина.Нищо не знаете за него, единственото че е напълно китайско менте.Оригиналното зарядно е напълно възможно да се ремонтира без проблем, но на много от Вас не ви се харчат пари за това. В такъв случай приемам, че ги имате бол и сте като "американците" Те не се занимават с ремонти. На боклука и ново се купува.Правилно ви е посъветвал вашият приятел, макар че не е задължително да се повреди лаптопа при повреда на зарядното. Но и това може да се случи. Вижте момчета. Когато решавате такива проблеми, ще мислите с горните си глави и то така, както трябва, а не като"американец"Аз Ви съветвам за ново и оригинално, при условие, че лаптопа е със вас и пробвате последното на място. На стикера на импулсното захранване е написано всичко като за "индианци" и се изисква от човек да го прочете и да прецени.Останалото е лигльовска работа.В България можеш да намериш импулсно за всеки модел лаптоп. Но повечето не го правят, защото отново чакат на мама и тати да им купят.Вещите почвате да ги цените тогава, когато от собственият си джоб сте извадили парите, изкарани с вашият труд!Във форум с 200000 човека има 85% пишлигари, които си обуват гащите с помоща на ...майка си! Пожелавам Ви успех и честита нова година на цялата Ви фамилия!

Копче за превключване на волтажа не трябва да има при никое оригинално зарядно устройство. Всеки се хвърля на него и като го постави на 110 волта, последното гръмва в ръцете ти.

Оригиналните импулсни захранвания работят в много широк диапазон на мрежово захранване - от 100 до към 250 волта. На стикера е написано!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си сроя няма.Този лаптоп по принцип не е мой беше на сестра ми тя го строши и ми го даде.Беше със счупена панта и някоя друга пластмаса.Чак зарядно няма.Реших взех си панта и пластмаси от един лаптоп друг лаптоп и сега е готов.Пробвах го и тръгна.И според мен е излишно да дам толкова пари за лапотп който е 4-5 годишен и няма батерия и е със много външни забележки.За това ще рискувам със евтиното пък каквото стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 19 волта напрежение и 4,5 ампера консумиран ток е редно да си купите ОРИГИНАЛНО захранване, а не за няколко лева.Наместо да похарчите 70-80 лева за оригинално, ви се иска да похарчите безвъзвратно парите на един лаптоп, та макар той да струва 600 лева.

Можеше само това да напишеш. Останалото е доста груба, несериозна и излишна за темата информация. Едва ли е работа на някой да коментира кой как си "обува гащите" и с какви пари какво зарядно купува.

Оригинално е най-добре, но не се ли замисляш, че не всеки може ей така да извади от малкия си джоб 60-80 лева за оригинално зарядно.

А относно ремонта, не всеки може да си ремонтира импулсното зарядно. Иска се доста познания, опит и понякога дори осцилоскоп, който не всеки има. Ти ако имаш,  85% от потребителите не можем да си позволим да дадем 200-1000 лева за осцилоскоп  само за да се поправи едно зарядно "щото можело".

Иначе може да се поправи, но никой сервиз няма да ти даде гаранция ще след ремонта ще изкара еди си колко време. Докато в магазина като ти дадат 2 години гаранция и ще ти го сменят безплатно с чисто ново същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Можеше само това да напишеш. Останалото е доста груба, несериозна и излишна за темата информация. Едва ли е работа на някой да коментира кой как си "обува гащите" и с какви пари какво зарядно купува.

Оригинално е най-добре, но не се ли замисляш, че не всеки може ей така да извади от малкия си джоб 60-80 лева за оригинално зарядно.

А относно ремонта, не всеки може да си ремонтира импулсното зарядно. Иска се доста познания, опит и понякога дори осцилоскоп, който не всеки има. Ти ако имаш,  85% от потребителите не можем да си позволим да дадем 200-1000 лева за осцилоскоп  само за да се поправи едно зарядно "щото можело".

Иначе може да се поправи, но никой сервиз няма да ти даде гаранция ще след ремонта ще изкара еди си колко време. Докато в магазина като ти дадат 2 години гаранция и ще ти го сменят безплатно с чисто ново същото.

Я вземи и ми прочети отново поста и помисли какво съм написал. То ти не си за ремонт, щото не ти е ясно нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копче за превключване на волтажа не трябва да има при никое оригинално зарядно устройство. Всеки се хвърля на него и като го постави на 110 волта, последното гръмва в ръцете ти.

Оригиналните импулсни захранвания работят в много широк диапазон на мрежово захранване - от 100 до към 250 волта. На стикера е написано!

Стефане , имат копче за низкото напрежение / изходното / .

Автора , зарядно на цената на два хубави кондензатора - не купувай - потърси втора ръка или ремонтирай твоето .

Не вярвам в сервиз да ти вземат повече от 20 лева +- 5 . или го правят или ти казват че не става .

ПП . Един бръз сърч :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.................... Докато в магазина като ти дадат 2 години гаранция и ще ти го сменят безплатно с чисто ново същото.

Интересно ми е в кой магазин за едно левче сте видели да издават гаранционни карти?

Много от евтините универсални адаптори имат недостатъка да пекат яко и току виж се появите по новините защото сте се запалили докато си цъкате. Ясно е че лаптопа ви е без пари и толкова ви дреме за него, но никого не бих посъветвал да си вземе подобен адаптор.

Ако все пак се вразумите вижте ТУК.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е в кой магазин за едно левче сте видели да издават гаранционни карти?

Става въпрос за оригинално от магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Стефане , имат копче за низкото напрежение / изходното / .

Автора , зарядно на цената на два хубави кондензатора - не купувай - потърси втора ръка или ремонтирай твоето .

Не вярвам в сервиз да ти вземат повече от 20 лева +- 5 . или го правят или ти казват че не става .

ПП . Един бръз сърч :)

Аз те разбирам, но ако ще ми показваш, дай едно оригинално зарядно с комутатор на изходното напрежение, което се комутирало.За това, за което говориш ти, представлява захранване, предназначено за различни модели лаптопи - един със захранване 12 волта, друг със 14, трети със 19 волта. За какво му е на оригиналното комутация, най вече на изходното напрежение, когато последният е предназначен за примерно този модел лаптоп? За да си направи беля?То и Геоги Иванов летя в космоса, но добре че беше с него руснака, за да го бие сегис -тогис през пръстите.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за оригинално от магазин.

Във въпросния пост коментирате закупуването на унижерсално зарядно и че не всеки има торба пари за оригинално и няма как да се разбере че въпросното изречение е за оригинално зарядно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.