Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да изпратя 20$ на човек в Узбекистан. Аз имам само ПейПал, но той няма. Ако изпратя пари чрез банка, Western Union или други подобни, излиза много скъпо. Реших да му пратя обикновено писмо и в него да сложа 20$.

Въпросът ми е следния: могат ли да хванат писмото и някой да си прибере парите? Писмата проверяват ли се със скенери или други техники?

П.П. Ще съм благодарен ако ми кажете друг начин да му изпратя парите. Също така, ще съм благодарен, ако ми кажете къде другаде да си задам въпроса, ако тук не могат да ми помогнат: някой специализиран форум, да пиша на пощите или някъде другаде. Трябва да му изпратя парите, а нямам време :(.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чети

Читавите варианти са Еscrow ,Moneybookers,Paypal...Всичко останала се обезсмисля поне според мен имайки предвид сумата, която искаш да изпратиш и лихвите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да изпратя 20$ на човек в Узбекистан. Аз имам само ПейПал, но той няма. Ако изпратя пари чрез банка, Western Union или други подобни, излиза много скъпо. Реших да му пратя обикновено писмо и в него да сложа 20$.

Въпросът ми е следния: могат ли да хванат писмото и някой да си прибере парите? Писмата проверяват ли се със скенери или други техники?

П.П. Ще съм благодарен ако ми кажете друг начин да му изпратя парите. Също така, ще съм благодарен, ако ми кажете къде другаде да си задам въпроса, ако тук не могат да ми помогнат: някой специализиран форум, да пиша на пощите или някъде другаде. Трябва да му изпратя парите, а нямам време :(.

Благодаря!

1. пращането на пари е забранено

2. може да ги хванат и конфискуват

3. и той да си направи пейпал, само че после може да ги изтегли в сметката си или да ги ползва за плащане чрез пейпал а таксата за връщане в сметката не е по-малка от Western Union

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен не ми се рискува, но не виждам друг начин :(. ПейПал няма, няма негов познат с ПейПал и не иска  да си направи, защото имал други подобни регистрации, за които не съм и чувал.

А и честно да си кажа, не ми се дават 10-15 лева, за да изпратя 30 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.tokudabank.bg/?lang=bg&p=unistreem

Гугъл не хапе първи резултат като написах "банка превод Узбекистан"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитай в пощата за пощенски запис. За България могат да се пращат пари, за чужбина незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порверих в Токуда банк. За да изпратя 15$ трябва да платя следните такси:

- Токуда иска 4$ такса

- банката в Узбекистан също иска такса

- отделно трябва да си направя сметка, която ще се използва само за такъв вид плащания. Тя струва 2 лева.

Теглих им една Българска цветуща и пратих писмото по пощата. Риск печели, риск губи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пощенските служители са опитни и лесно могат да усетят в кой плик има банкнота. ;) А пък - за какво ти е притрябвало да пращаш пари на някой в Узбекистан?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от пощите получавал съм кредитна карта , с препоръчано писмо ,преди около месец пратих до чужбина след като ме отказаха куриерските фирми от сорта на 50-60 лева за лични документи които не са 

тежки накрая отидох в пощата и за 4.50 лв. ми ги испратиха срока беше 1 седмица и бяха точни според мен пробвайте в Български пощи препоръчано писмо и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.