Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
cecy1997

Премигване на екран/неработене на компютър

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам странен проблем. Днес си включвам компютъра, всичко върви нормално и изведнъж екранът се изключва за малко, след което компютърът се рестартира. След това отново същото се повтаря. След още няколко опита екранът започва да премигва (като на старите монитори) и пак се изключва още преди да започне да ми зарежда ОС. Става въпрос за GeForce GT 450. Някой има ли идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, но при мен компютърът зарежда първите екрани, започва да зарежда ОС и увисва (докато преди малко зареждаше ОС работех 5 мин и увисва). Видеокартата ли е проблемът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време може да провериш за измъкнат кабел.Поразбутай кабелите малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време може да провериш за измъкнат кабел.Поразбутай кабелите малко.

Проверих, измъкнах ги и ги сложих наново, без резултат.

ПП. Сега пробвах пак, зареди ми до Welcome screen-a и увисна...

Редактирано от cecy1997 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тези симптоми (лично мнение) мисля, че проблема ще излезе в захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тези симптоми (лично мнение) мисля, че проблема ще излезе в захранването.

И аз така си мислех но защо токага пък екрана леко премигва (като на старите монитори)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери обновявани ли са наскоро? В "device manager" как е положението?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи автоматичният рестарт, и виж като ти даде кода за грешката го постни в следващ пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери обновявани ли са наскоро? В "device manager" как е положението?

Device Manager не мога да го отворя понеже не мога да работя с компютъра. Иначе съм сигурен че съм инсталирал последният драйвер.

Изключи автоматичният рестарт, и виж като ти даде кода за грешката го постни в следващ пост.

То не се рестартира, просто увисва, лампичките светят на макс (все едно бая "мисли"), охлаждането вентилатора си работи, но никаква картина...

ПП. А възможно ли е проблемът да е в копчето за включване, че то преди ми е правило малко проблеми при включване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Device Manager не мога да го отворя понеже не мога да работя с компютъра. Иначе съм сигурен че съм инсталирал последният драйвер. (Е, че там може да е проблема).

Даваш десен бутон върху "Мy computer" избираш " Рroperties", след това "hardware " и избираш "device manager". Ще се появят всички инсталирани устройства.Гледаш дали има жълти знаци пред някое от устройствата.Ако има, значи няма инсталирани драйвери за даденото устройство.Маркираш проблемното устройство и даваш "Актуализиране на драйвера".

ПП. А възможно ли е проблемът да е в копчето за включване, че то преди ми е правило малко проблеми при включване?От там трябваше да тръгнеш.

Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам странен проблем. Днес си включвам компютъра, всичко върви нормално и изведнъж екранът се изключва за малко, след което компютърът се рестартира. След това отново същото се повтаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ СЕ РЕСТАРТИРА - съжелявам моя грешка!

Ми то има Safe Mode. А дъното какво е .... дъното ... какво е ? Има ли вградено видео?

Пробвал съм Safe Mode - като зарежда файловете увисва. Дъното e Gigabyte Ultra Durable 3. Видео картата - GeForce GTS 450. Процесора - Intel I3 (дано не се лъжа).

Редактирано от cecy1997 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.