Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Поради прекомерно загряване на хард диска на лаптопа ми,а и поради липса на капачето,което го затваря към лаптопа съм решил да си купя една кутия и да го направя външен,като операционната система ще е на него-Уиндоус 7 и Линукс Минт.Тоест,това ще си е основния диск,но ще е външен.Температурите предполагам ще спаднат драстично,все пак няма да е вътре в лаптопа.Така си мисля...или бъркам?Предложете ми и качественна кутия за външен хард,до 25 лв.Решението ми правилно ли е или не е много удачно?Моля за съвети!

Редактирано от nordland22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Поради прекомерно загряване на хард диска на лаптопа ми,а и поради липса на капачето,което го затваря към лаптопа съм решил да си купя една кутия и да го направя външен,като операционната система ще е на него-Уиндоус 7 и Линукс Минт.Тоест,това ще си е основния диск,но ще е външен.Температурите предполагам ще спаднат драстично,все пак няма да е вътре в лаптопа.Така си мисля...или бъркам?Предложете ми и качественна кутуя за външен хард,до 25 лв.

Производителността му ще спадне драстично, поради ограниченията на USB стандарта 2.0, а ако има3.0 това ще е по-добре, но пак може да се очаква лек спад в производителността. Иначе това би трябвало да свърши работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре лаптопът да си остане лаптоп и за тези 25-30 лева да му се купи една подложка (пък даже и без вентилатор, което според мен в някои случаи е по-добър вариант), за да се охлажда както трябва?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,наистина производителноста ще спадне,но се страхувам за диска,да не се повреди.Понякога така загрява,че направо пари.А е нов и ми се свиди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо скочихте на решението, че точно дискът грее (при положение, че изправен, работещ твърд диск не би трябвало да вдига повече от 45-50 градуса по Целзий)? С какъв софтуер стигнахте до това заключение?Какъв точно е лаптопът?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е HP Pavilion d500.А температурите на процесора и видеокартата са средно 60-65 градуса.А харда на пипане си е направо горещ.

Като се има в предвид,че харда не е в лаптопа,а е прикрепен на подложка под него,поради липса на капачето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото,при таблетите има ли греене?Нали са с ssd,би трябвало да са хладни.

Еееееее,харда е,няма как да сбъркам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблетите не са със SSD, а със NAND FLASH, и не греят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблетите не са със SSD, а със NAND FLASH, и не греят.

Ми тогава направо да се хвърлям на един 10.1 инчов таблет IPS и 3G.Това би заменило напълно вече раздрънкания и прегряващ лаптоп.

Филми,скайп,музика и фейс.Ще върши идеална работа.

Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми тогава направо да се хвърлям на един 10.1 инчов таблет IPS и 3G.Това би заменило напълно вече раздрънкания и прегряващ лаптоп.

Филми,скайп,музика и фейс.Ще върши идеална работа.

Какво мислите?

Мисля че не знаеш какво иска .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ми е интересно каква работа ще можеш да вършиш на този таблет, макар и да е 10 инча ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.