Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nordland22

Кутия за външен хард

Препоръчан отговор

Здравейте.Поради прекомерно загряване на хард диска на лаптопа ми,а и поради липса на капачето,което го затваря към лаптопа съм решил да си купя една кутия и да го направя външен,като операционната система ще е на него-Уиндоус 7 и Линукс Минт.Тоест,това ще си е основния диск,но ще е външен.Температурите предполагам ще спаднат драстично,все пак няма да е вътре в лаптопа.Така си мисля...или бъркам?Предложете ми и качественна кутия за външен хард,до 25 лв.Решението ми правилно ли е или не е много удачно?Моля за съвети!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Поради прекомерно загряване на хард диска на лаптопа ми,а и поради липса на капачето,което го затваря към лаптопа съм решил да си купя една кутия и да го направя външен,като операционната система ще е на него-Уиндоус 7 и Линукс Минт.Тоест,това ще си е основния диск,но ще е външен.Температурите предполагам ще спаднат драстично,все пак няма да е вътре в лаптопа.Така си мисля...или бъркам?Предложете ми и качественна кутуя за външен хард,до 25 лв.

Производителността му ще спадне драстично, поради ограниченията на USB стандарта 2.0, а ако има3.0 това ще е по-добре, но пак може да се очаква лек спад в производителността. Иначе това би трябвало да свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре лаптопът да си остане лаптоп и за тези 25-30 лева да му се купи една подложка (пък даже и без вентилатор, което според мен в някои случаи е по-добър вариант), за да се охлажда както трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,наистина производителноста ще спадне,но се страхувам за диска,да не се повреди.Понякога така загрява,че направо пари.А е нов и ми се свиди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо скочихте на решението, че точно дискът грее (при положение, че изправен, работещ твърд диск не би трябвало да вдига повече от 45-50 градуса по Целзий)? С какъв софтуер стигнахте до това заключение?Какъв точно е лаптопът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е HP Pavilion d500.А температурите на процесора и видеокартата са средно 60-65 градуса.А харда на пипане си е направо горещ.

Като се има в предвид,че харда не е в лаптопа,а е прикрепен на подложка под него,поради липса на капачето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото,при таблетите има ли греене?Нали са с ssd,би трябвало да са хладни.

Еееееее,харда е,няма как да сбъркам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблетите не са със SSD, а със NAND FLASH, и не греят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблетите не са със SSD, а със NAND FLASH, и не греят.

Ми тогава направо да се хвърлям на един 10.1 инчов таблет IPS и 3G.Това би заменило напълно вече раздрънкания и прегряващ лаптоп.

Филми,скайп,музика и фейс.Ще върши идеална работа.

Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми тогава направо да се хвърлям на един 10.1 инчов таблет IPS и 3G.Това би заменило напълно вече раздрънкания и прегряващ лаптоп.

Филми,скайп,музика и фейс.Ще върши идеална работа.

Какво мислите?

Мисля че не знаеш какво иска .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ми е интересно каква работа ще можеш да вършиш на този таблет, макар и да е 10 инча ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.