Премини към съдържанието
MIIGLENE

Странен проблем Windows 8

Препоръчан отговор

Първо ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ много здраве късмет и любов пожелавамТака по същество преди няколко часа ми донесоха чисто нов Лаптоп Toshiba Satelite C50D-a-133колко добър скъп или евтин хората си знаят най-добре тоест не съм давал съвет какво що къде как и прочие стартирах лаптопа започна да зарежда Windows 8 напред напред и всичко нормално стигам до Desktop-a и прявя рестарт Припомпвам ( F2 ) влизам в БИОСА ок след това отивам на ( Boot ) ок след това намирам (Toshiba HDD/SSD ) добре след това има (CD/DVD) добре след това ( мрежовата карта и USB-а ) правя да ботва от (CD/DVD) тоест първо ( Премествам нагоре надолу F5/F6) след това ( F10 SAVE ок и EXIT ) предварително съм направил чисто нов записан бутващ DVD диск с Windows 7 Ultimate и неще и неще да започне да търси CD/DVD видях се в чудо можеби 10 000 преинстала съм правил така не съм се нервил опитах и друго за да се овеля да ли всичко е нормално опитах да стартира диска след като зареди самия Windows да пробвам самото CD/DVD да не би да е проблем в него не не всичко е нормално опитах с друг диск където предния ден правих преинстал и нямах проблем и с него неще ще се радвам ако някой сподели някакво мнение блегодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ много здраве късмет и любов пожелавамТака по същество преди няколко часа ми донесоха чисто нов Лаптоп Toshiba Satelite C50D-a-133колко добър скъп или евтин хората си знаят най-добре тоест не съм давал съвет какво що къде как и прочие стартирах лаптопа започна да зарежда Windows 8 напред напред и всичко нормално стигам до Desktop-a и прявя рестарт Припомпвам ( F2 ) влизам в БИОСА ок след това отивам на ( Boot ) ок след това намирам (Toshiba HDD/SSD ) добре след това има (CD/DVD) добре след това ( мрежовата карта и USB-а ) правя да ботва от (CD/DVD) тоест първо ( Премествам нагоре надолу F5/F6) след това ( F10 SAVE ок и EXIT ) предварително съм направил чисто нов записан бутващ DVD диск с Windows 7 Ultimate и неще и неще да започне да търси CD/DVD видях се в чудо можеби 10 000 преинстала съм правил така не съм се нервил опитах и друго за да се овеля да ли всичко е нормално опитах да стартира диска след като зареди самия Windows да пробвам самото CD/DVD да не би да е проблем в него не не всичко е нормално опитах с друг диск където предния ден правих преинстал и нямах проблем и с него неще ще се радвам ако някой сподели някакво мнение блегодаря предварително

Направи си една бутваща флашка, и не се занимавай с тия дискове. Проблема често е и в тях и това че не се разчитат правилно от устройствата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Disable UEFI and Enable Legacy Boot 

Тук е дадено обяснение мисля ще ви стане ясно как да раскарате uefi http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2417361,00.asp

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази откровено казано отвратителна разработка UEFI , се изписаха за 0 време планини от негативни отзиви . Това е и 99% вероятния проблем пред автора на темата . Преди около 2 месеца и аз изпаднах в същата ситуация с едно HP - 2 дена борби . :) При някой модификации , не стига само това което е описал колегата Gangosa . Трябва да се изключва ръчно и secure boot .

Успех желая и весели празници !

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви момчета да правите сте но виждам много трудност някой може ли да помогне на лични скъса ми нервите видях се в ЧУДО ще се радвам ако помогне някой какво точно трябва да се направи за да се заобиколи отвратителна разработка UEFI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Април месец имах борба с една 8-ца първо послушах собственика и му сложих флекс тъп след рестарт и рестор не можах да подкарам машината опитах да преинсталирам и след 3 дена се отказах

после почнах да чета доста и нямам търпение да ми падне такава машина да видя събрал ли съм знания вече

Благодаря ви момчета да правите сте но виждам много трудност някой може ли да помогне на лични скъса ми нервите видях се в ЧУДО ще се радвам ако помогне някой какво точно трябва да се направи за да се заобиколи отвратителна разработка UEFI

Прочети хубаво какво сме писали и ще се получи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързахме се със автора на темата . Въпроса беше в изключването на secure boot , за да има възможност за достъп до режимите на UEFI . По-късно , ще бъде описан и точния път на всичко . Отново се сблъскахме с нов модел на тази глупост UEFI-тo , при която  във БИОС на посочената машина липсва функцията Legacy boot за UEFI .

На мен лично това почва да ми става направо комично . Смях ,смях , ама .....

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой се интересува -> цък  .Става въпрос за Linux инсталация , но стъпките са валидни за която и да е друга операционна система. За подробна информация -  secure boot overview  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и на мен ми става комично защо просто не забраните старт екрана, да им пляснете едно старт меню и да си ползват оригиналната ос, но явно с пиратските е по-добре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой се интересува -> цък  .Става въпрос за Linux инсталация , но стъпките са валидни за която и да е друга операционна система. За подробна информация -  secure boot overview  .

Както съм написал в по-горния си пост , всяка машина и модификация на БИОС и UEFI , си има специфика и никакви универсални уроци не работят за вся и всьо . До сега попадах на около 10 машини с UEFI , и при всичките нещата със изключването на secure boot ставаше по различен начин .Опциите на UEFI , в 8 от случаите все бяха различни .

Това е . Поздрави и весели празници ти желая .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам никакво намерение да давам някакъв универасален метод за решаване подобни проблеми.Линковете които съм дал са за  информация (особено втория ) и че без изключване Secure Boot няма как да се инсталира друга операционна система.

Весели празници и много успехи през идващата година . :party4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето  тема за друг модел , която може би ще ви помогне.

Благодаря много на всички ви стана както е описано в темата като лично ми асистира PC doctoraИвак много благодаря жив и здрав

Редактирано от MIIGLENE (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.