Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така,бях направил една тема за лаптоп за игри до 1000 лева,но реших да отпусна още 300 лева отгоре и затова правя нова тема,за да не се различава заглавие от останалото. Все тая ,само да кажа ,че знам,че за игри си трябва настолно РС,но на мен ми трябва лаптоп,защото постоянно пътувам и то в чужбина дори.

Предимно ще играя NFS Most Wanted 2,FIFA 14, Battlefield4 - общо взето от тоз и ранг игри.Тъкмо си мислех ,че вече съм намерил подходящия за мен лаптоп (Lenovo z510 или една Toshiba),когато видях,че видеокартата им е 64 битовата версия на gt740m и няма нищо общо с ревютата,бенчмарковете и т.н. на 128 битовата ,които аз съм гледал.От тогава съм изпаднал в някаква дупка и не зная какво да правя,а трябва да побързам,защото след 1 седмица летя за Германия и нямам много време.

Сега съм се спрял на следните лаптопи:

1.SAMSUNG NP670Z5E-X01BG - Процесор: Intel i5-3230M 2,60-3.20 ghz ; Видео:AMD RADEON HD 8850M 

Добър процесор,Добра видеокарта...Само ми е чудно защо е толкова евтин с тия параметри,сигурно е доста калпава конструкция..Някой има ли впечатления от него?

2.LENOVO G500 - ПроцесорIntel i5-3230M 2,60-3.20 ghz ; Видео: AMD RADEON HD 8750M

Добър процесор,сравнително добра видеокарта

3.Lenovo G500   ПроцесорIntel i7-3612QM 2,10-3.10 ghz ; Видео: AMD RADEON HD 8750M

МНОГО ДОБЪР процесор,сравнително добра видеокарта

4.Aspire V3-571G ПроцесорIntel i5-3230M 2,60-3.20 ghz ;   Видео: NVIDIA GeForce GT 730M (2GB DDR3)

Добър процесор,една идея по-добра видеокарта от предходните 2

5.HP ProBook 450 Процесор: Intel  i7-3632QM  2.2 - 3.2 GHz ;  Видео: AMD Radeon HD 8750M

MНОГО ДОБЪР процесор ,сравнително добра видеокарта

Другите варианти са с gt740m 64бита,но тя е пък е слабичка.Давайте и вие предложения.

Редактирано от kvobe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само съвет: Гледай лаптопа да е възможно по дебел, защото това в повечето случай означава, че охлаждането е по добро. Нещо подобно като на втория лаптоп, който си посочил LENOVO G500.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопи колкото искаш , в този ценови клас почти всички стават да тръгнат и вървят игри , и то дори с доста високи изисквания .

Само един  е проблема -играенето на игри на лаптопите( в продължителен период от време ) , винаги е означавало съкращаване на живата на машината в 99% от случаите . Това се отнася най-вече за чиповете директно залепени на дънната платка (чипсет , видео ) . Големия недостатък (непоправен и до ден днешен ) - охлаждането , води до тези дефекти , а използването на приложения (игри ) изискващи голямо натоварване на графиката и процесора , винаги води до покачване на температурите , а от тук и "разлепването " или изгарянето на споменатите по -горе чипове .

Всеки си преценява за какво ще си използва компютрите . Успех желая на автора и весели празници .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко седмици и аз бях пред същия избор. В крайна сметка си взех Lenovo G500 с i7, третия, който си посочил. Едва след като го купих прочетох, че този turbo boost на процесора е само за екстремни ситуации и трае няколко секунди, тоест не е нещо, което можеш да включиш и да работи дълго време. :lol6:От игрите, които си посочил само NFS съм си инсталирал и си върви доста добре на високи настройки, не съм засичал fps, но определено не съм забелязвал лагове или проблеми при игра (играл съм я около 6 часа досега).Прецени дали ще има полза от i7 или и i5 ще ти свърши работа за игрите, които играеш. Аз си купих i7 варианта главно заради друга работа, която ще върша с компютъра (доста натоварваща аудиообработка).Да добавя само, че Lenovo-то си е пластмасово и то от доста евтина и "мека" пластмаса, а HP-то е с подобни характеристики, само с по-малък хард, но пък изглежда доста по-надеждно на външен вид и има матов дисплей.

Редактирано от teodor624 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,ще прозвучи малко като обява ,но не знам дали би купил нещо на старо ,запазено без никакви забележки.

Никъде не си споменал АСУС марката-,а те и Тошиба Космио са най-добрите геймърски серии.

Мога да ти продам един ASUS G74SX 17ка с оригинална опаковка

Процесор Core i7 - 2670QM 2800Mhz

Памет 16GB DDr3 -1333Mhz

Full HD 1920-1080

NVidia GeForce GTX 560M 3GB

HDD 750GB Western Digital, DVD Multi

Цената 1700лв ,единствената забележка е бутона s е леко изтъркан.

Като е ползван само за покер и веднъж пробвах шах да го натоваря.

Причината поради,която го продавам е,че мисля да си взема Toshiba Qosmio X 70 :)

Пиши,ако решиш нещо.

И за разлика от Един Асер имах,този не загрява ,ама никак.

Редактирано от bra74eda (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за съжаление максималния бюджет ми е 1300 лева ,както съм написал по-горе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли някакви впечатления от Самсунга,който съм линкнал? Той май се води от семейството на ATIV 6(поне на клипчета от Ютюб изглежда същия) Видеото му е еб*си машината за тия пари,ама ми изглежда доста калпав лаптоп,не знам как ще се охлажда,но и това ми изглежда зле пък и е самсунг о.О

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде хора помагайте!!! :( Какво ще кажете и за този Acer v5-573g - Видеото му е много добро,но процесора е с малка честота 1.6...Това проблем ли ще е за по-мощните игри? И кое в случая ще се справя с игрите по-добре -нискочестотен процесор с добра видеокарта или по-високочестотен процесор с по-слаба видеокарта???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е енергоспестяващ (15W) по производителност е до i3 3120M от миналата година, който е на 2.5GHz (35W). Идеята на енергоспестяващите процесори не е гейминг. Пропускай процесорите с "U" накрая. Аз лично го харесвам този процесор но както писах замисъла му е друг. Колегите са те предупредили вече за игрите на лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами освен да четеш ревюта и да следиш бенчмарковете, ние освен да ти кажем личните впечатления от всяка машина - с друго трудно ще ти помогнем.Ако си вземеш i7 донякъде ще се future proof-неш, машината ти ще е добра за най-новите игри още доста време.HD8850 си е по-добро видео от 8750, обаче аз съм с второто и в момента играя Skyrim на High/Ultra с HD Texture pack без затруднения, друг е въпросът каква разлика от това може да се види на 15 инчов дисплей...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка съм решил да си взема Про Буука! за тия пари мога да си взема и Lenovo g500 със същите характеристики и 250гб отгоре,но НР-то ми харесва повече на външен вид,пък и приятелката ми има такова Леново- да не ги бъркаме  :) Дано да е за добре и да не съжалявам после.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е енергоспестяващ (15W) по производителност е до i3 3120M от миналата година, който е на 2.5GHz (35W). Идеята на енергоспестяващите процесори не е гейминг. Пропускай процесорите с "U" накрая. Аз лично го харесвам този процесор но както писах замисъла му е друг. Колегите са те предупредили вече за игрите на лаптоп.

Какво е U и защо не трябва да се взима процесори обозначени с тази буква?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

U означава че процесорът е енергоспестяващ. Също така може да го познаеш по доста ниските честоти на които работи, обикновено с около 1гхц по-ниски са от традиционните за същите процесори, които нямат U в името си :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две думи няма и да е така производителен и ако търсим мощ не е удачният избор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това не означава, че няма да е по-добър от някой друг процесор, който е повече гигахерци, но е по-стар модел или пък е от друг клас. Просто трябва да се има едно на ум като се взима U. Няма да е сред най-удачните решения :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението за Пробук-а - стабилно шаси, добро охлаждане ( на база ревюта и мнения на колеги тук във форума ) и не на последно място - много добри параметри за класа си + матов екран ( лично за мен това последното е много важно ).

Говорим за това НР:

- HP ProBook 450 H6P53EA

Алтернатива би било това:

- Lenovo Thinkpad E540 20C6A00LBM

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал Lenovo G780, купих го април месец миналата година и съм много доволен от него, фифата 14 върви без проблеми по няколко часа, също Call of duty, всичките нфс-та също, аз го бях взел за около 1200 лева, така че не смятам сега да е по скъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението за Пробук-а - стабилно шаси, добро охлаждане ( на база ревюта и мнения на колеги тук във форума ) и не на последно място - много добри параметри за класа си + матов екран ( лично за мен това последното е много важно ).

Говорим за това НР:

- HP ProBook 450 H6P53EA

Алтернатива би било това:

- Lenovo Thinkpad E540 20C6A00LBM

Да,точно това НР си взех и за сега съм доволен.Единственото,което ме дразни,е че не знам как да си превключвам Видеокартите и това,че не знам с коя видеокарта играя игри :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,точно това НР си взех и за сега съм доволен.Единственото,което ме дразни,е че не знам как да си превключвам Видеокартите и това,че не знам с коя видеокарта играя игри :D

Ако си инсталирал AMD Catalyst драйвера, десен бутон на работния плот -> Configure Switchblade graphics. Оттам може да избираш за всяка програма, дали да ползва Intel HD Graphics (Power Saving опцията) или Radeon-a (High performance).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата ме е изпреварил :)

Виж и Power Play настройките, да не да казват на лаптопа като е на батерия да бачка с Интел видеото ( макар че зависи как искаш да е )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :) Някъде в Youtube  бях гледал как overlock-ват видеокартата. Понеже не разбирам какво означава това,може ли да ми кажете с каква цел се прави и полезно ли е за видеокартата,щото имам предчувствие ,че не е . Също така искам да питам възможно ли е въобще да работят и двете видеокарта наведнъж - да си поделят работата и да им е по-леко  :) Както се казва " Сговорна дружина планина повдига "  :clown:  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Overclock-а на видеокарта на лаптоп далеч не е препоръчителен. Машината и без това си загрява като се ползват тежки игри, клока най-много да ти скъси живота на лаптопа значително и да те приближи до заветния момент на презапояване на чипсета.За комбинирането на 2 видеокарти, не мисля, че е възможно. Подобни технологии са Crossfire и SLI, които са налични само при по-високия клас видеокарти. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оувърклока на видео картата ще те прати в сервиза в рамките на 1 месец. Това не е настолен компютър. И не Амд видеокарта с Интел вградено видео не могат да работят едновременно (т.е. да си делят работата). Единственият общ момент е, най-образно казано, факта че Амд картата не е вързана за монитора а за интел картата, т.е. не можеш да спреш интел картата, щото тогава и АМД-то няма да работи. Това - образно казано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.