Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте имам телефон престижио 5450 с андроид 4,2,2. интересуваме дали мога да ползвам интернет от компа на телефона и как става това с usb кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам телефон престижио 5450 с андроид 4,2,2. интересуваме дали мога да ползвам интернет от компа на телефона и как става това с usb кабел.

Става, като си закупиш рутер и се свържеш с него.С USB кабел можеш много неща, но точно това НЕ!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързваш "компа" по лан. Инсталираш в него dhcp сървър. Конфигурираш маска, адреси, име и причие ала-бала. Излъчваш по wi-fi и съответно от телефона се свързваш. Просто като боб!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързваш "компа" по лан. Инсталираш в него dhcp сървър. Конфигурираш маска, адреси, име и причие ала-бала. Излъчваш по wi-fi и съответно от телефона се свързваш. Просто като боб!

Можеш ли да опишеш по-подробно как става това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко изчакайте с инсталациите . Това десктоп машина ли е или лаптоп ?В първия вариант за да има wifi трябва адаптер ( да се купи ) . Във варианта ако е лаптоп няма нужда от каквито и да е инсталации , просто се прави споделяне на връзката . Телефона не може да приема интернет със кабел , мисля че смешно да се обяснява че телефона няма такова устройство който да конфигурира кабелна връзка през USB .И при двата варианта (със закупуване на wifi или ако е лаптоп ) няма нижда от никакви сървъри и каквито и да е такива неща . Има си обикновено споделяне на връзката - работи безотказно . Другата възможност е рутер , както е казал колегата по-горе . Какви сървъри , какви такива , при положение че всичко нужно си го има в ОС Уиндоус .

Колега , с цялото ми уважение към Вашите знания , не мислите ли че това което сте описал като начини , е възможно най- трудното нещо ? Ако това е настолен компютър , трябва да се купи wifi устройство , за да има разпръскване на сигнал . След като в ОС си има начин с 4-5 клика да се сподели интернет връзката , защо е нужна инсталация и настройка на сървър? Мисля че това е пълна бесмислица. При мен всичко това работи от сума ти време , без никакви сървъри и там подобни инсталации . Има и отлични програми за споделяне на интеренет връзки . При Уиндоус 7  си пък има направо почти готова разработка за това .

Поздрави  и  хубав ден .

На автора на темата му трябва ето такова "нещо "  при всички положения .

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=12397

В зависимост от това с каква ОС е си прави настройка за ad hoc и толкова . Свързва си телефона като с обикновен рутер .

Има безкрайно много информация как се прави това .Просто 10 мин четене .

Закупуването на такова устройство е все едно да си купи рутер . Пълен паритет като цени и всичко .

Всички останали писаници , нямат ефект , при всички положения за да се свърже телефон с настолен компютър за споделяне на интернет връзката се изискват пари .

Няма как по схемата -PC- USB -телефон да се случи това което автора желае .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко изчакайте с инсталациите . Това десктоп машина ли е или лаптоп ?В първия вариант за да има wifi трябва адаптер ( да се купи ) . Във варианта ако е лаптоп няма нужда от каквито и да е инсталации , просто се прави споделяне на връзката . Телефона не може да приема интернет със кабел , мисля че смешно да се обяснява че телефона няма такова устройство който да конфигурира кабелна връзка през USB .И при двата варианта (със закупуване на wifi или ако е лаптоп ) няма нижда от никакви сървъри и каквито и да е такива неща . Има си обикновено споделяне на връзката - работи безотказно . Другата възможност е рутер , както е казал колегата по-горе . Какви сървъри , какви такива , при положение че всичко нужно си го има в ОС Уиндоус .

Колега , с цялото ми уважение към Вашите знания , не мислите ли че това което сте описал като начини , е възможно най- трудното нещо ? Ако това е настолен компютър , трябва да се купи wifi устройство , за да има разпръскване на сигнал . След като в ОС си има начин с 4-5 клика да се сподели интернет връзката , защо е нужна инсталация и настройка на сървър? Мисля че това е пълна бесмислица. При мен всичко това работи от сума ти време , без никакви сървъри и там подобни инсталации . Има и отлични програми за споделяне на интеренет връзки . При Уиндоус 7  си пък има направо почти готова разработка за това .

Поздрави  и  хубав ден .

На автора на темата му трябва ето такова "нещо "  при всички положения .

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=12397

В зависимост от това с каква ОС е си прави настройка за ad hoc и толкова . Свързва си телефона като с обикновен рутер .

Има безкрайно много информация как се прави това .Просто 10 мин четене .

Закупуването на такова устройство е все едно да си купи рутер . Пълен паритет като цени и всичко .

Всички останали писаници , нямат ефект , при всички положения за да се свърже телефон с настолен компютър за споделяне на интернет връзката се изискват пари .

Няма как по схемата -PC- USB -телефон да се случи това което автора желае .

благодаря на PCdoctora за изчерпателния отговор. Имам и лаптоп, и десктоп компютър, но както ми обясняваш става лесно с лаптоп ще пробвам и ще пиша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен "изчерпателният" отговор на PC Доктора обаче не работи. 

Ако и при теб стане така - потърси по торент тракерите програмата Connectify. Малко е гадничка, но е единственото нещо, което със сигурност върши работа.

Не ми се иска да я препоръчвам, но след като никой не си прави труда да опише как стават нещата, или поне да даде свестен линк към описание ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Ox, kакви Connectify? Kaкви руси германки? Старт на терминала и набиваш този израз# aptitude install isc-dhcp-server После с двете ръчички пишем правила# nano /etc/default/isc-dhcp-server 

subnet 192.168.10.0 netmask 255.255.255.0 {range 192.168.10.10 192.168.10.254;option domain-name-servers 192.168.10.1;option domain-name "example.org";option routers 192.168.10.1;option broadcast-address 192.168.10.255;default-lease-time 604800;max-lease-time 604800;}

рестарт на демона# /etc/init.d/isc-dhcp-server restart Toва е всичко приятели и телефона получава струя!!!

Е да, за бозата трябва да се пишат романи, картинки шарени ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ox, kакви Connectify? Kaкви руси германки? ............................................

Не виждам никъде да пише, че авторката на темата ползва Linux. Така че постът ти е безполезен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам никъде да пише, че авторката на темата ползва Linux. Така че постът ти е безполезен.

Твоят коментар също. Андоид е линукс, нито пък авторката е споменала конкретно десктоп системата си, но ти явно си проницател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям!Нищо лично към Profruit, не не разбирам, за какво се напъва толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Твоят коментар също. Андоид е линукс, нито пък авторката е споменала конкретно десктоп системата си, но ти явно си проницател.

Той е най великото творение на природата! Знае и може всичко и обича да се обажда точно там, където не му е мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.