Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kalinkic

Висока температура на чипсет на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте.Вчера един приятел си взе Acer e1-531 с i3 sandy bridge и nvidia 710m от Технополис. Та чипсета в idle е 70+ градуса,а при 10 минути игра на gta 4 чипсета стига 85 градуса.В нета видях снимки на дъното и там се вижда,че абсолютно никакво охлаждане не е сложено на чипсета.Та искам да попитам притеснителни ли са такива температури за чипсет (70+ градуса) в покой и то през зимно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как разбрахте че това са температурите на чипсета ?????? Аз поне , признавам си освен радиатор на някой чипсет-и не съм виждал , ако това имате предвид под "охлаждане "

Изтеглете това :

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=55010

Пуснете програмата и качете снимка , да видим какви са температурите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай програмата AIDA или Speccy и покажи температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето температурите,както и снимка на дънната платка и чипсета.

post-226372-0-59764300-1388226630_thumb.

post-226372-0-79100100-1388226643_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на проблем с цялостното охлаждане . Някакво пипане по БИОС ? Смяна на режими ? Дай снимка на диспечера на задачите със всички процеси . Покой какво означава , ако на машината работят във фонов режим дузина приложения . Не се вижда и какъв антивирусен софтуер се използва (ако има такъв ) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето температурите,както и снимка на дънната платка и чипсета.

Може датчика да отчита грешно, но може и да е проблем с охлаждането. Виж ако го натовариш за повече дали ще мине температурата от 85 градуса. Ако я минава и нея, а не стои постоянно направо носи лаптопа за рекламацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще допълня само че ако има прегряване на чипсета , преди да се случат лошите неща (изгаряне , отлепяне ) , ще се наблюдават и други дефекти в работата - забавяне , забиване , сини екрани и какво ли не още неща . При пускане на игра примерно графикатата ще "замръзва " и няма да отцепва без рестарт . Такива неща ако не се наблюдават , то вероятността да не е отчетена правилно температурата е голяма .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще допълня само че ако има прегряване на чипсета , преди да се случат лошите неща (изгаряне , отлепяне ) , ще се наблюдават и други дефекти в работата - забавяне , забиване , сини екрани и какво ли не още неща . При пускане на игра примерно графикатата ще "замръзва " и няма да отцепва без рестарт . Такива неща ако не се наблюдават , то вероятността да не е отчетена правилно температурата е голяма .

С HWinfo64 са пак същите температури,а лаптопа е на 1 ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С HWinfo64 са пак същите температури,а лаптопа е на 1 ден.

Погледни какво съм те питал , ти какво отговаряш .!!!!!!!!!! В двата си последни поста написах неща , по който не казваш и думичка . Повтаряш само че лаптопа е чисто нов и че си пробвал и с друга програма . Всяко нещо и чисто ново да е може да се повреди веднага , а така също може и да е с фабричен дефект .Това че е нов лаптопа в в помощ дотолкова за да предполагаме че не е за почистване , за друго нищо . Или отговори на това което съм писал и съм питал, или аз лично няма как да мисля дори за помощ спрямо теб . По така писаните от теб неща , мога само да те посъветвам да идеш и да върнеш този лаптоп от където си го взел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такива неща като забиване,сини екрани и т.н. Просто ми е притеснително че зимно време чипсета стига 70+ градуса в покой,а кой знае какви градуси ще стига лятото при 35 градусовите жеги. Както казах в първия ми пост,лаптопа е на един приятел.Казах му да го върне,но той не иска.Друг вариант е да му се купи охлаждаща подложка,но лаптопа няма много отвори отдолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако чипсета е вграден...се решава в сервиз...

Всичко друго решава даже външен вентилатор

:) Може да питаш Бай Котаран не отварящ кутията и за пари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен направо го носи в сервиз, или за рекламация. Нормалните температури за PCH diode са 50-80 градуса.Моят чипсет натоварен вдига 71 градуса и не мърда оттам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.