Премини към съдържанието
kalinkic

Висока температура на чипсет на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте.Вчера един приятел си взе Acer e1-531 с i3 sandy bridge и nvidia 710m от Технополис. Та чипсета в idle е 70+ градуса,а при 10 минути игра на gta 4 чипсета стига 85 градуса.В нета видях снимки на дъното и там се вижда,че абсолютно никакво охлаждане не е сложено на чипсета.Та искам да попитам притеснителни ли са такива температури за чипсет (70+ градуса) в покой и то през зимно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как разбрахте че това са температурите на чипсета ?????? Аз поне , признавам си освен радиатор на някой чипсет-и не съм виждал , ако това имате предвид под "охлаждане "

Изтеглете това :

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=55010

Пуснете програмата и качете снимка , да видим какви са температурите .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай програмата AIDA или Speccy и покажи температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето температурите,както и снимка на дънната платка и чипсета.

post-226372-0-59764300-1388226630_thumb.

post-226372-0-79100100-1388226643_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на проблем с цялостното охлаждане . Някакво пипане по БИОС ? Смяна на режими ? Дай снимка на диспечера на задачите със всички процеси . Покой какво означава , ако на машината работят във фонов режим дузина приложения . Не се вижда и какъв антивирусен софтуер се използва (ако има такъв ) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето температурите,както и снимка на дънната платка и чипсета.

Може датчика да отчита грешно, но може и да е проблем с охлаждането. Виж ако го натовариш за повече дали ще мине температурата от 85 градуса. Ако я минава и нея, а не стои постоянно направо носи лаптопа за рекламацията.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще допълня само че ако има прегряване на чипсета , преди да се случат лошите неща (изгаряне , отлепяне ) , ще се наблюдават и други дефекти в работата - забавяне , забиване , сини екрани и какво ли не още неща . При пускане на игра примерно графикатата ще "замръзва " и няма да отцепва без рестарт . Такива неща ако не се наблюдават , то вероятността да не е отчетена правилно температурата е голяма .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще допълня само че ако има прегряване на чипсета , преди да се случат лошите неща (изгаряне , отлепяне ) , ще се наблюдават и други дефекти в работата - забавяне , забиване , сини екрани и какво ли не още неща . При пускане на игра примерно графикатата ще "замръзва " и няма да отцепва без рестарт . Такива неща ако не се наблюдават , то вероятността да не е отчетена правилно температурата е голяма .

С HWinfo64 са пак същите температури,а лаптопа е на 1 ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С HWinfo64 са пак същите температури,а лаптопа е на 1 ден.

Погледни какво съм те питал , ти какво отговаряш .!!!!!!!!!! В двата си последни поста написах неща , по който не казваш и думичка . Повтаряш само че лаптопа е чисто нов и че си пробвал и с друга програма . Всяко нещо и чисто ново да е може да се повреди веднага , а така също може и да е с фабричен дефект .Това че е нов лаптопа в в помощ дотолкова за да предполагаме че не е за почистване , за друго нищо . Или отговори на това което съм писал и съм питал, или аз лично няма как да мисля дори за помощ спрямо теб . По така писаните от теб неща , мога само да те посъветвам да идеш и да върнеш този лаптоп от където си го взел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такива неща като забиване,сини екрани и т.н. Просто ми е притеснително че зимно време чипсета стига 70+ градуса в покой,а кой знае какви градуси ще стига лятото при 35 градусовите жеги. Както казах в първия ми пост,лаптопа е на един приятел.Казах му да го върне,но той не иска.Друг вариант е да му се купи охлаждаща подложка,но лаптопа няма много отвори отдолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако чипсета е вграден...се решава в сервиз...

Всичко друго решава даже външен вентилатор

:) Може да питаш Бай Котаран не отварящ кутията и за пари...

Редактирано от Бай Котаран (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен направо го носи в сервиз, или за рекламация. Нормалните температури за PCH diode са 50-80 градуса.Моят чипсет натоварен вдига 71 градуса и не мърда оттам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.