Премини към съдържанието
fagida

Спор - Дали един филм да се гледа с оригиналната резолюция или да се разпъне !

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници днес с братовчед ми отново с как да гледаме един филм с оригиналната резолюция на филма или просто по неговия начин да го разпънем на целия екран!
Та въпроса ми е НЕГОВА РЕЗОЛЮЦИЯ : 1366 768 15.6 inches (39.62 cm) 

МОЯТА    РЕЗОЛЮЦИЯ : 1280 1024 19 инча  LG W1942S

На коя ще е както трябва ?

Извинявам се ако не съм оцелил раздела !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки може да го гледа както си поиска и както му е удобно. Затова има разделителни способности. Спора ви е безмислен. Просто си изгледайте филма и си празнувайте празниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло  абсолютно всеки път се караме за това и просто на мен и на него му писна и решихме да видим какво ще стане горе доло кой излиза прав !

Като цяло  абсолютно всеки път се караме за това и просто на мен и на него му писна и решихме да видим какво ще стане горе доло кой излиза прав !

Както си е на филма или просто да я разпънем 16:9 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под "разпъне на целият екран" имате предвид да се промени отношението между страните (имайки предвид че двата монитора които сте посочили са с различни такова) - определено е много глупаво. Иначе увеличаване на резолюцията е допустимо, ако ще се гледа от достатъчно далече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За широкоекранните филми е по-добре да се гледат на монитор, който е широкоекранен (16:9)- именно първият.

Тъй,като картината, ще се побира по-добре в екрана, т.е. ще имате по-малки хоризонтални черни линии (от горе и долу на картината).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо в моят сектор...

16-32-48 пиксела не променят нищо...

Та какво питахте?

Цял живот съм работил за онлайн видео от дивана с бира в ръка---

Така щото да е гледаемо на монитори от 720 и над...

Редактирано от Бай Котаран (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕГОВА РЕЗОЛЮЦИЯ : 1366 768 15.6 inches (39.62 cm) 

МОЯТА    РЕЗОЛЮЦИЯ : 1280 1024 19 инча  LG W1942S

Само чист квадрат е по-лоша от твоята.

Не променяте резолюцията, а aspect ratio, което се прави само по една причина:когато се пуска видео, което е било конвертирано в 16/9 например, а оригинала е 4/3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само чист квадрат е по-лоша от твоята.

Броят пиксели казва друго. Широкоекранните монитори не са много удобни за работа, където повечето страници не оползотворяват допълнителното пространство в ширина, например.----По темата - оригиналното съотношение да си остане - в него филмът ще изглежда най-прилично.Хубавото на 4:3 е, че 16:9 изображение ще има ленти отгоре и отдолу, а като пуснеш 4:3 на 16:9 монитор имаш грозни ленти отляво и отдясно, което е много по-натрапчиво. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.