Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди две седмици си преинсталирах операционната система и почистих компютъра от прах. Всичко беше наред и започнах да си свалям игри, програми и прочие. Включих си една игра (която преди не правеше проблеми), поиграх я известно време и мониторът ми просто изгасна, а компютърът продължаваше да работи, но вентилаторите за охлаждане се движеха с по-високи обороти. Предположих, че е прегрял (досега не ми се е случвало) и го изключих. Почаках малко и се опитах да го включа. След натискането на бутона за включване, само страничният вентилатор (който е свързан към захранването) се въртеше. Нито един вентилатор, който е свързан към дънната платка не се въртеше. На самото дъно светеха бутоните за включване, рестарт, clr CMOS-бутона, LED-numerical TSR1 и TSL1 (светеха с цифри 8.8.). След няколко опита (изваждане на ATX-кабела от платката), компютъра стартира. Компютърът стоя дълго време включен и му нямаше нищо. Пуснах игра и историята пак се повтори. Отново го стартирах, после го изключих от Старт менюто. Направи си актуализациите и изгасна. На сутринта се опитах да го включа и отново само страничният вентилатор се въртеше. Днес забелязах, че термо пастата на процесора се е "запекла". Моля някой да сподели на какво се дължи този проблем и как да го отстраня.

Редактирано от Svikata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят има 5-годишен  ....пак игри!

Ако си навит: Инсталирай играта в Д....Без да е 7.

Първо почисти...и пиши дали не работи.

НИКОГА не съм разбирал уж професионалистите...

Смятам още 10 години да поддържам ХР

Редактирано от Бай Котаран (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри да преинсталираш и да обновяваш OS, защото е безмислено. Някой от компонентите ти прегрява. Инсталирай една AIDA или Speccy и покажи пръвоначално темпратурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бай Котаран не чисти близо 5 години...

Как не можеш да играеш игри...

Няма никакъв основателен повод да вадите системни параметри...

Софтуерните проблем минават през по голямо неразбиране...

Щото за ХР имам достатъчна представа.. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора - не се казват "перки " (перки имат рибите ) ,  а се казват ВЕНТИЛАТОРИ тези устройства .

Проблемите ти може да са не един и два . Възможно е и захранването ти да е заминало- не подава ток към вентилатора на процесора . Възможно и да се е получил проблем с БИОС и същия не може да управлява по правилен начин конфигурацията . Възможности какви ли не . Може да има повреда и по самата дънна платка . Може видеото ти да прегрява . Просто гадаене ,гадаене и пак гадаене . Моя съвет към теб е ,да викнеш у дома човек който в час с нещата и да ти прегледа системата . Ако нямаш такива познати - просто носи в сервиз . Аз рядко давам такива съвети , но в случая е видно че друг начин няма . Изразите който използваш , начина по който описваш проблема , това което си правил за мен означават само едно - не си навътре с нещата . При такъв проблем ( а той не е елементарен ) , ако не си подготвен като хората , по добре да се обърнеш към подготвени хора за да видят машината физически .

Лек ден ,успех и весели празници .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри да преинсталираш и да обновяваш OS, защото е безмислено. Някой от компонентите ти прегрява. Инсталирай една AIDA или Speccy и покажи пръвоначално темпратурите.

Благодаря за бързия отговор. Ето една снимка на температурите.

post-345215-0-30192600-1388239442_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включете компа...и понеже пиша неразбираемо:

Твърдя,че хардуера е така заводско направен да не се пипа....

Дори гост у Вас от Майкрософт..

Само кретен си отваря кутията да търси подути и пренадути

кондензатори.

И целият софтуерен проблем не минава през загрогване на ОС...

Ако искате 100 годишна подръжка на ХР...

Пишете :)

Редактирано от Бай Котаран (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Ето една снимка на температурите.

Публикувано изображениеTemp.png

Температурите са нормални. Проблем е хардуерен. Може захранването да не подава ток, да имаш подути кондензатори или в някой от лостовете или цокъла на процесора има прах и мръсотия. Ще трябва да занесеш ПС на сервиз, за да не направи по-голяма беля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора - не се казват "перки " (перки имат рибите ) ,  а се казват ВЕНТИЛАТОРИ тези устройства .

Проблемите ти може да са не един и два . Възможно е и захранването ти да е заминало- не подава ток към вентилатора на процесора . Възможно и да се е получил проблем с БИОС и съшия не може да управлява по правилен начин конфигурацията . Възможности какви ли не . Може да има повреда и по самата дънна платка . Може видеото ти да прегрява . Просто гадаене ,гадаене и пак гадаене . Моя съвет към теб е ,да викнеш у дома човек който в час с нещата и да ти прегледа системата . Ако нямаш такива познати - просто носи в сервиз . Аз рядко давам такива съвети , но в случая е видно че друг начин няма . Изразите който използваш , начина по който описваш проблема , това което си правил за мен означават само едно - не си навътре с нещата . При такъв проблем ( а той не е елементарен ) , ако не си подготвен като хората , по добре да се обърнеш към подготвени хора за да видят машината физически .

Лек ден ,успех и весели празници .

Благодаря и на Вас за забележките, ще ги имам в предвид. Наистина съм начинаещ и тепърва започвам да се уча. Ако не стигна до решение на проблема, ще нося машината на сервиз. Весели празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на Вас за забележките, ще ги имам в предвид. Наистина съм начинаещ и тепърва започвам да се уча. Ако не стигна до решение на проблема, ще нося машината на сервиз. Весели празници!

До решение няма да стигнеш. Компютър не гасне от операционна система, а от хардуерен проблем. Всели празници и на теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са нормални. Проблем е хардуерен. Може захранването да не подава ток, да имаш подути кондензатори или в някой от лостовете или цокъла на процесора има прах и мръсотия. Ще трябва да занесеш ПС на сервиз, за да не направи по-голяма беля.

Първото, за което се сетих бяха подутите кондензатори. Не открих такива. Благодаря за съвета, ще занеса машината на сервиз и ще пиша пак, когато разбера какъв е бил проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят има 5-годишен  ....пак игри!

Ако си навит: Инсталирай играта в Д....Без да е 7.

Първо почисти...и пиши дали не работи.

НИКОГА не съм разбирал уж професионалистите...

Смятам още 10 години да поддържам ХР

Включете компа...и понеже пиша неразбираемо:

Твърдя,че хардуера е така заводско направен да не се пипа....

Дори гост у Вас от Майкрософт..

Само кретен си отваря кутията да търси подути и пренадути

кондензатори.

И целият софтуерен проблем не минава през загрогване на ОС...

Ако искате 100 годишна подръжка на ХР...

Пишете :)

Това с преводач ли е писано ?

Автора да провери температурите с друга програма , щото при тая нито една не е вярна

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото, за което се сетих бяха подутите кондензатори. Не открих такива. Благодаря за съвета, ще занеса машината на сервиз и ще пиша пак, когато разбера какъв е бил проблема.

Не е задължително да са подути, за да не работят. Просто електролита се изпаравя или може кондензатора да е протекъл или пробил отдолу и ти да не може да го видиш. Разбира се това са само мои предположения. Като го занесеш на сервиз, там могат да тестват всеки един хардуер поотделно и така ще се разбере точно къде е проблема. Оставяме настрана твойте умения и възможности. В домашни условия ти нямаш инструментите и частите за тестване. Да не разтягам повече локуми мисля, че ме разбра какво искам да кажа. Колегата PC Doctor го е казал същото.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с преводач ли е писано ?

Автора да провери температурите с друга програма , щото при тая нито една не е вярна

Ето Ви една снимка от SpeedFan

post-345215-0-67963500-1388240940_thumb.

Не е задължително да са подути, за да не работят. Просто електролита се изпаравя или може кондензатора да е протекъл или пробил отдолу и ти да не може да го видиш. Разбира се това са само мои предположения. Като го занесеш на сервиз, там могат да тестват всеки един хардуер поотделно и така ще се разбере точно къде е проблема. Оставяме настрана твойте умения и възможности. В домашни условия ти нямаш инструментите и частите за тестване. Да не разтягам повече локуми мисля, че ме разбра какво искам да кажа. Колегата PC Doctor го е казал същото.

Мерси за информацията. Разбрах Ви, ще пиша като отстранят проблема. Весели празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега натоварете компютъра  / стрес теста от аида / за 5/10 минути ако издържи и отново проверете температурата .

ПП.

Днес забелязах, че термо пастата на процесора се е "запекла". Моля някой да сподели на какво се дължи този проблем и как да го отстраня.

Ако сте се опитали да свалите охладителя - ще трябва на всяка цена да смените пастата сега .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега натоварете компютъра  / стрес теста от аида / за 5/10 минути ако издържи и отново проверете температурата .

ПП.

Ако сте се опитали да свалите охладителя - ще трябва на всяка цена да смените пастата сега .

Направих стрес теста за 10 минути и машината издържа. Да Ви пращам ли снимка? Ако да - на графиката или на статистиката? Утре ще отида да купя термо паста и ще я сменя. Бихте ли ми дали съвет как да нанеса пастата на процесора - като количество и като дебелина на слоя? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай , ама трябваше снимка след натоварването ,  от SpeedFan да дадеш , но ако се съди и по тая грешна информация , разлика от 50 градуса е много и направо сменете термо пастата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай , ама трябваше снимка след натоварването ,  от SpeedFan да дадеш , но ако се съди и по тая грешна информация , разлика от 50 градуса е много и направо сменете термо пастата .

Ще я сменя непременно утре. Надявам се да ми се размине само с това. Ще повторя теста и ще снимам статистиката на SpeedFan. Благодаря за съветите.

Ето снимка и на SpeedFan

post-345215-0-42604100-1388250308_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще я сменя непременно утре. Надявам се да ми се размине само с това. Ще повторя теста и ще снимам статистиката на SpeedFan. Благодаря за съветите.

Ето снимка и на SpeedFan

Публикувано изображениеSpeedFan.png

Явно ще си съсипваме компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще си съсипваме компютъра.

Нямам такова намерение, просто в моя град в неделя не работят сервизите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам такова намерение, просто в моя град в неделя не работят сервизите.

Това го казах по-скоро на шега, не съм ти го пожелал. Все пак ти си собственика на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.