Премини към съдържанието
kvobe

Коя е правилната класация за Видеокарти?

Препоръчан отговор

Здравейте,
предстои ми да си купувам лаптоп до 1300 лева за игри и си сравнявам видеокартите на различните модели ,за да видя коя е по-добра за моята цел.Да,обаче сега установих,че има разминавания м/у класацията на лаптоп.бг и на game-debate.com 

Според тази класация
 nVIDIA GeForce GT 730M > AMD RADEON HD 8750MnVIDIA GeForce GT 740M (64bit) 

Тук 
обаче виждаме,че nVIDIA GeForce GT 740M (64bit) е с 15 процента по-добра от AMD RADEON HD 8750M,и дори с 1 процент по-добра от  nVIDIA GeForce GT 730M (линк)

Аз ли нещо се бъркам или се забелязва обратна тенденция???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Лаптоп до 1300 лева за игри няма. По темата е писано доста.

2. В тези класации или сравнявания всичко се прави въз основа на технически параметри. В реални условия + ПС конфигурация нещата са съвсем различни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето нищо не разбрах,освен ,че лаптоп за игри до 1300 лв няма,но това си го знаех вече. Коя от тия видеокарти ще дава най-много fps поне може ли да се каже или не :D:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето нищо не разбрах,освен ,че лаптоп за игри до 1300 лв няма,но това си го знаех вече. Коя от тия видеокарти ще дава най-много fps поне може ли да се каже или не :D:) 

Кое не си разбрал? Когато играеш една игра не зависи всичко от видеокартата, а от прцеоср, хард диск, рам памет и т.н. Затова и класацийте са различни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не си разбрал? Когато играеш една игра не зависи всичко от видеокартата, а от прцеоср, хард диск, рам памет и т.н. Затова и класацийте са различни.

E това е много тъпо! на тия лаптопи,които гледм рам,процесор сичко им е идентично само видеото се различава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E това е много тъпо! на тия лаптопи,които гледм рам,процесор сичко им е идентично само видеото се различава.

Проблема на лаптопите нисък клас е, че не могат да се охлаждат добре. Колкото и високи параметри да има и да полрива изискванията на играта при недоброто охлаждане лаптопа ще прегрява и ще се изключва. Да не говорим че почти всички серии на NVIDIA видеокарти за лаптопи от  серия 525 нагоре греят като печки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1300 лева се взима повече от приличен лаптоп... Игри могат да се играят, определено. Аз игри не играя, но не виждам проблем да се играят игри на нещо като това - .Acer Aspire V5-573G (примерно). По-мощен е от компютъра, който ползвам в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1300 лева се взима повече от приличен лаптоп... Игри могат да се играят, определено. Аз игри не играя, но не виждам проблем да се играят игри на нещо като това - .Acer Aspire V5-573G (примерно). По-мощен е от компютъра, който ползвам в момента.

Aми този процесор няма ли да е проблем за игрите? Примерно някоя игра с минимални изисквания 2.2 ГХЦ.Да,вярн е че може да се буустне до 2.6,но този бууст нали е само за няколко секунди,тоест няма да мога да играя съответната игра. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми този процесор няма ли да е проблем за игрите? Примерно някоя игра с минимални изисквания 2.2 ГХЦ.Да,вярн е че може да се буустне до 2.6,но този бууст нали е само за няколко секунди,тоест няма да мога да играя съответната игра. :)

Не съм виждал на игра (или програма) да пише просто така някакъв си процесор с някаква си честота... Обикновено пишат за какъв процесор са тези изисквания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм виждал на игра (или програма) да пише просто така някакъв си процесор с някаква си честота... Обикновено пишат за какъв процесор са тези изисквания...

Toест процесора на този Ейсър не би трябвало да е проблем и за игри е по-добър от ProBook на HP с четериядрен i7 и  AMD RADEON HD 8750

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toест процесора на този Ейсър не би трябвало да е проблем и за игри е по-добър от ProBook на HP с четериядрен i7 и  AMD RADEON HD 8750

Абе момченце, ти пари имаш ли за четириядренния HP?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и принтер подарък. Да разпечатиш някоя кака Лара Крофт, както си е само по прическа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP ProBook 450 - вмества се в бюджета ,така че да :?

ок. Само дето аз не ти предлагам конкретен модел лаптоп. Дал съм пример с въпросния . Дали на лаптоп за 1300 лева могат да се играят игри? И отговора ми е по-скоро към Emokostov, защото да, на лаптоп за 1300 лева игри могат да се играят. Друг е въпроса, че на лаптоп за 5000 сигурно ще се играят по-добре, а още по-добре ще се играят на настолен компютър за 7 хиляди, ама какво от това...

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,бе,ясно :) Просто исках да попитам кой е по-добрият вариант: Средна хубост процесор със средна хубост видеокарта или по-силна видеокарта с по-слаб процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,бе,ясно :) Просто исках да попитам кой е по-добрият вариант: Средна хубост процесор със средна хубост видеокарта или по-силна видеокарта с по-слаб процесор.

Лаптопите не са настолни машини, за да се разглежда съотношението на тези показатели.  Който и от компонентите да е "добър" в този смисъл, е за сметка на повече херци, по-голям и горещ кристал и др., повече греене , ако е кофти охлаждането ще тротва и ще има тема като съседната в която на топа на един колега игрите все нещо не тръгват(макар че там причината е друга).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за тия пари можеш да си събереш прекрасен компютър - на теб не ти трябва лаптоп щом мислиш за игри , неговото приложение е за друго :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да преместим темата в подходящата секция(за преносимите куфарчета) и ще си говорим по-подробно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,знам,че за игри най-добре настолен.Проблемът е ,че съм студент в чужбина и постоянно ще мъкна компютъра от едно место на друго. Освен това няма как да занеса компютъра със все чарколяците в куфара на самолета,а пък не искам да си купувам компютър от чужбина(Германия),защото са по-скъпи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , това вече е друго - трябва ви мобилен - но защо игри :) вече трябва да сте узрели :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси

Е , това вече е друго - трябва ви мобилен - но защо игри :) вече трябва да сте узрели :D

Ами защото от време на време ще се използва и за някоя по-мощна игра-ей така за релакс.Не че нон-стоп ще се играят :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси

Ами защото от време на време ще се използва и за някоя по-мощна игра-ей така за релакс.Не че нон-стоп ще се играят :D

Извинявай, нещо което не съм догледал, че тествания лаптоп на Ейсър е най-скъпия от серията... Ето този...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.