Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
plamen74

Въпрос свързан с проблем с Belinea LCD монитор?

Препоръчан отговор

Днес ми направи проблем! Първо започна леко да премигва (като трептение от време на време). После взе, че почна да си гасне сам за около 10-15 секунди работа (но диода си остава в зелено - ако липсваше сигнал от видео картата щеше да светне в оранжево)!  След принудително изключване и включване от Power бутона му сега работи, но от средата нагоре си е нормално осветен, а от там надолу е малко по-тъмен (прилагам снимка, за да се види за какво става дума)!

Публикувано изображение

Ако направя шот и го отворя на другия компютър всичко си е ОК! Не е много топъл, но от както съм го взел 2008г. (мисля, че тогава беше) почти не е изключван (само през деня, когато съм на работа не е работил), и ме съмнява, че е прекалено много запрашен вътре, та от това може да е станал проблема! Въпроса ми е за сервиз ли е, или е нещо дребно? Ако е запрашаване мога и аз да го отворя и изчистя, но ако е по електрониките нещо ще си трябва сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сервиз е! Вероятно е подсветка или проблем в CPU. Може дори да не си заслужава и ремонта. За всеки случай се стягай за нов монитор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега вече почти два часа работи без да гасне, но си е пак така по-тъмен от средата надолу!Нов бях намислил да купувам, но нали събирам пари да D-SLR фотоапарат и не ми се искаше да ги харча за друго!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е за смяна на лампи :(не знам дали е оправдано ценово :no-no:

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега вече почти два часа работи без да гасне, но си е пак така по-тъмен от средата надолу!Нов бях намислил да купувам, но нали събирам пари да D-SLR фотоапарат и не ми се искаше да ги харча за друго!

Занеси го поне на диагностика. Може и да е нещо дребно и да се оправи, но при симптомите, които казваш по-вероятно е да си търсиш нов монитор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е за смяна на лампи :(не знам дали е оправдано ценово :no-no:

Мне, не са такива! Горе през решетката се виждат по три от страна и по една по-дълга (около 5-6см. горе и долу)!Явно само те правят проблем, защото иначе монитора си бачка (като го изгася от копчето и за момент се вижда всичко на дисплея без осветлението)! Ще го занеса, но след празниците, че сега никой не бачка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес го свързах към другия компютър (на дъщеря ми), като взех нейния за моя компютър (стария, че имам и нов, но ги ползвах с един монитор т.е. от време на време ги прехвърлях към монитора и останалия хардуер)! Сега бачка без да гасне, но отдолу като че ли не свети подсветката - тия отстрани и отгоре си светят, но лентата долу е тъмна. След празниците ще го занеса в сервиза, но между временно ще си поръчам нов! Препоръчайте някой монитор (за предпочитане 16:9 с LED подсветка)?! Гледах ги в сатовете на Техномаркет, Технополис и Е-Маг но нещо не мога да си харесам! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.