Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От известно време се опитвам да си намеря видео конвертор според нуждите ми, но не успявам. Чета по форумите препоръки, инсталирам и тествам различни софтуери, но все нещо им липсва.  И за това реших да пусна специално тема за това.Какви са нуждите ми:- лесен и интуитивен интерфейс- да има опция да оставя даден поток, примерно звука, в същия формат, без да го закача- да има опция да премахва изцяло даден поток, да речем да остави само видеото, без звук. или да махне вградените във файла субтитри примерно (не говоря за субтитри вградени в самото видео)- да има опции за елементарна редакция, като изрязване на фрагменти, и то не само в началото и края, ако може- да има опция да слива няколко файла в един- да прекодира успешно презредово в прогресивно сканиране, забелязах че доста от софтуерите имат проблем с транспорт стрийм файловете- по възможност да е безплатнаДа кажа все пак някои от софтуерчетата които ми направиха впечатление.Format Factory - единствената която се справи читаво с клипчетата от фотоапарата ми, но не и с презредовото сканиранеTotal Video Converter - тук ситуацията е обратна на тази по-гореSUPER eRightSoft - справя се и с двете задачи по-горе, но интерфейса е някак дървен и често се държи неадекватноНикоя от тези трите (а и останалите които пробвах) няма пълен комплект от "изискванията" ми по-горе. Благодаря на всички които ще се отзоват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с програмата MediaCoder. Изключително мощен безплатен конвертор (за напреднали потребители). Ползвам само нея, макар, вече не толкова често.

Преди доста време съм конвертирал с нея .vob (DVD Video) към .avi.

Между другото .ts .avi .mp4 са само контейнери. Видео формата на .avi е например: Mpeg-4 (xvid).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата ieenso e дал отлично предложение . Поздрави за това .

Към автора на темата - като чете човек какво искате да правите , коя ли ще е тази програма с лесен интерфейс , с която за минути ще се научите да работите ????? Такова животно според  мен няма . С Format Factory се работи лесно , защото е опростена до N-ta степен , и е предназначена за не много сложни процедури по конвертиране . Това което Вие искате , изисква и по -мощен софтуер , който освен че е с по-големи възможности е и в пъти по-сложен за използване . Никога няма две добри неща на едно място . Няма мощна програма в тази област , с която с 3-4 клика ( както при Factory ) да се прави всичко на което е способна програмата .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ти трябва кухненски робот.

'презредово в прогресивно сканиране'

Деинтерлейсинг е това и би трябвало всеки конветер да го има.

http://www.videohelp.com/tools/sections/video-de-multiplexers

Трябват ти поне 2-3 от дадените там, защото няма една програма, която да върши всичко, което искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ти трябва кухненски робот.

'презредово в прогресивно сканиране'

Деинтерлейсинг е това и би трябвало всеки конветер да го има.

http://www.videohelp.com/tools/sections/video-de-multiplexers

Трябват ти поне 2-3 от дадените там, защото няма една програма, която да върши всичко, което искаш.

Малко офтопик. Да, деинтерлейсинг е, но някак не ми е конфортно да ползвам думи като канцелиране, шифтване и т.н. при условие е си имаме български думички за това. Не знам за вас, но на мен винаги са ми се виждали смешни нашите "братя" които докато си говорят на техния си език )който аз не разбирам) от време на време употребяват думи които ГИ НЯМА в езика им. Е, ние пък от какъв зор трябва да заместваме с чуждици думи които си имаме. Иначе нямам нищо против заемките.

Иначе, такова животно няма как да не съществува, това че някой не знае за него, не означава че не съществува. Програмите които ползват кодеците на операционната система на мен ми гърмят (преди не гърмяха), така предполагам де, кодеците ми сигурно са омазани. Avidemux я бях отписал, понеже пробвах много програми и за кратко - не забелязах, че за да ми подрежда добре презредовата развивка, трябва да включа съответния филтър. Най-добър ми се вижда Yadif, само трябва да се настрои "bottom field first". Малко по-остра картинка, но и с малко по-изразени артефакти се получава с Kernel Deint като не забравяме горната настройка, както и twoway и sharp. И уж трябва да "прекарам" предварително файла през друга програма, за да се коригират две особености на транспорт стрийма:- пропадане на кадри поради лош сигнал- индексиране за да не се размества звука спрямо видеото при рязанеПоне така разбрах аз. Но при моите опити, това се оказа излишно. Вероятно това дето съм чел из интернет се отнася за някаква стара версия, новата си ги прави сама тия неща.Така че с Avidemux почти успешно си режа и прекодирам TS файловете уловени от DVB-T приемника, обаче, като ги върна в приемника, картината е изместена малко на ляво. В смисъл в дясно има вертикална черна ивица, а в ляво вертикална ивица от изображението излиза извън екрана и не се вижда. На компютъра като плейвам файла няма такова нещо. Някой да знае на какво може да се дължи това? Пробвах няколко комбинации между кодекци и контейнери и резултата е идентичен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преборих черната ивица, та рекох да споделя. В настройките за изхода се порових. Output1 -> PixelAspectRatio - по подразбиране е 1:1, но като му зададох ръчно съответната пропорция и ивицата изчезна. Но наистина, когато има пропадане на сигнала (попаднах на един такъв запис днес) се получават едни квадрати по картината и едно цвикване в звука - самия приемник ги отиграва някак тия дефекти и не си личат много. Така че при кофти сигнал с пропадания, ще чета пак, какви програми се ползват. Но въпреки пропадането, синхринизацията си се запази. Нещо друго забелязах, много зависи дали самия материал който излъчват е с реални 50 полукадъра или от 25 прогресивни са извадили четните и нечетните редове, че да направят презредово видео с 50 полукадъра. Такова видео май се ползва масово, истинското презредово се вижда някак по-мазно, в смисъл по-гладки са движенията в него.  Преди малко преконвертирах видео в което реално има 50 полукадъра и се оказа че се вижда читаво с "TOP field first", ако няма реални 50 полукадъра (т.е. по двойки са еднакви) разликата между top и bottom е минимална и предполагам се дължи на прекодирането а не на филтъра. От там се заблудих за настройката, предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни това : RipBot264 ,това : XviD4PSP  и това : HandBrake

Успех! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ги погледна, мерси. HandBrake всъщност вече го пробвах, не че е лоша прогарамта, предполагам, но явно ползва вградените кодеци на Windows-а, които са ми омазани и съответно ми гърми.

Вдигам си темата, защото с времето забелязах нещо което ме дразни. При прекодирането от презредово към прогресивно видео, част от качеството на картинката се скапва. Най-вече, картината (25 пълни кадъра) върви малко по-насечено от колкото оригинала (50 полукадъра). Положението се подобрява, ако прекодирам с 50 пълни кадъра (bob) но тогава файловете стават много големи. И се питам, има ли съвременно кодиране с което мога да запазя видеото да си е презредово, само да се компресира по-добре за да заема по-малко място. Не знам от какво зависи това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да заема по-малко място къде ?

x265 e почти двойно по-добър от масово ползвания сега x264/AVC/H264

HandBrake не ползва вградени(такива дори няма) кодеци, а инсталираните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да заема по-малко място" = "Да е по-малък файла"

Иначе, доста софтуер инсталирах за да го пробвам, и част от програмките ми гърмят. Понеже не вярвам всички да са некадърно направени, предполобих, че нещо в моя компютър ги трови и това може да са лоши кодеци. HandBrake е една от тези програми.

Както и да е, важния въпрос е, дали тези кодери поддържат презредово видео (да не се налага с някакъв филтър видеото да се свежда до прогресивно преди кодирането). И още по-важния въпрос е къде да "цъкна" за да се възползвам от тая възможност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да заема по-малко място" = "Да е по-малък файла"

Иначе, доста софтуер инсталирах за да го пробвам, и част от програмките ми гърмят. Понеже не вярвам всички да са некадърно направени, предполобих, че нещо в моя компютър ги трови и това може да са лоши кодеци. HandBrake е една от тези програми.

Както и да е, важния въпрос е, дали тези кодери поддържат презредово видео (да не се налага с някакъв филтър видеото да се свежда до прогресивно преди кодирането). И още по-важния въпрос е къде да "цъкна" за да се възползвам от тая възможност?

Първо се научи да работиш с програмите и после казвай,кое как става,и какво е необходимо,за да "работи правилно"!

Handbrake е една от най-добрите програми,така че не говори глупости! ;)

HandBrake 0.9.9 :

Имате ли DVD, което искате да конвертирате във формат MPEG-4, за да не заема място на твърдия ви диск? Или пък искате да направите резервно копие на диск? HandBrake ще ви помогне. Този инструмент ще вземе видео и субтитрите и ще ги запише във формат MPEG-4, AVI, OGM за видео или AAC, MP3 и Ogg Vorbis за аудио.

HandBrake e програма за лесно конвертиране на DVD в MPEG-4 базиран формат. Поддържаните контейнер формати са: MP4, MKV, OGM и AVI. Поддържаните видео формати са: H.264, XviD и MPEG-4 ASP. Поддържаните аудио формати са: AC3, AAC, MP3 и OGG Vorbis.

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dipsuchos
      Фенове,

Сблъсквам се с нов проблем, за който нямам обяснение. Опитвам се да download-на видео на PC, което качих на Google Drive от смартфон, но ми се показва с доста дълго и странно име (което не съм задала, а по default принципно не ми излизат по този начин) в .txt разширение (това е единственото на разположение). Първоизточникът го разпознава като .mp4 и няма проблем да го възпроизведе, но нещата явно се скапват някъде по трасето. Какво може да съм оплескала?

• от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
    • от Свали Музика Видео
      Излезе новата версия на програмата: X-Down Video Downloader 3.0
      X-Down Video Downloader е програма за сваляне и конвертиране на клипове от сайтове като vbox7.com, youtube.com, data.bg, facebook.com, dailymotion.com и още много други. Поддържа и еротични сайтове.
      Поддържа сваляне,конвертиране или изрязване на няколко файла едновременно.
      Възможност за сваляне на клипове от youtube с различна резолюция: hd720, 144p, 240p, 360p, 480p, 720p, 1080p, 1440p, 2160p.
      Програмата може да конвертира избрани от Вас клипове в следните изходни формати:
      - MP3 (Mpeg Audio Layer 3)
      - MP4 (Mpeg-4 Video)
      - AVI (Audio-Video Interleaved)
      - WMV (Windows Media Video)
      - MKV (Matroska Video)
      - WEBM (HTML5 Webm Video)
      - MOV (QuickTime Video)
      - FLV (Flash Video)
      - MPEG-1 (MPEG-1 Video)
      - MPEG-2 (MPEG-2 Video
      Можете да видите как се работи с програмата: https://www.youtube.com/watch?v=pa_lvIfaito
      X-Down Video Downloader можете да изтеглите от тук: Изтегли

• от Rikemaru
      Здравейте,
      Искам да Ви попитам, понеже имам няколко видеа с много висока резолюция и искам да ги подкарам на телевизора с DVD чрез флашка във формат(MPEG2) но просто след като ги пусна адски много насичат.Пробвах да намаля резолюцията и съответно в един момент ги подкарах но просто качеството беше отвратително.
      Та въпроса ми към Вас е има ли вариант проблема да идва от DVDto(защото е старо или поради някоя друга причина), ако Да - как мога да проверя даденото DVD до, каква резолюция подържа или може проблема да идва от телевизора?
      И вече последно ако проблема идва от мен как бих могъл да го разреша?
      Надявям да се добре да съм обяснил нещата.

Благодаря Ви!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.