Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да направя малък ъпгрейд на щайгата.Значи ще ъпгрейдвам Ram и Windows.Въпроса ми е относно към рамта.Дъното ми е Asus P5K-E DDR2 Поддържа се паметта на ддр2 Поддържани типове памет DDR2-667, DDR2-800.Сега съм с 2 GB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM) Въпроса ми е тази Рам ще стане ли на дъното макс е 8 гб(4слота)аз съм заел 1 Тази ще стане ли ? http://nikem-bg.net/computer-components/2GB-DDR2-800-A-DATA ? Ще се взимат 2 броя,ако стане.Благодаря предварително! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане! 

Също забравих да попитам ще изгори ли нещо защото ми сменяха видеокартата през януари и казаха,че съм със слабо захранване което е Atx 350W .Може ли да ми препоръчате захранване и рам(DDR2 800 mhz) до 200лв? Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 198.21 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/36514p2r1189p1rf.html
Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също забравих да попитам ще изгори ли нещо защото ми сменяха видеокартата през януари и казаха,че съм със слабо захранване което е Atx 350W .Може ли да ми препоръчате захранване и рам(DDR2 800 mhz) до 200лв? Благодаря предварително :)

Добавянето на РАМ няма да повлияе. Не смятам, че е нужно ново захранване. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да се подсигуря,защото не вярвам на това 5 годишно китайско захранване,затова да попитам това http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-g500-500w-atx-2-3-pfc-activ-cheren-cm-rs500-acaab1-eu/pd/DDRKJBBBM/ или това http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-thermaltake-smart-se-530w-sps-530m/pd/E9K0NBBBM/ ?извинете бях объркал линковете :Д

Редактирано от incredibl3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих избрал второто само защото е модулно. Но можеш да минеш и със значително по-евтин вариант. Можеш да вземеш по-скъпо захранване, единствено ако мислиш скоро да смениш компютъра. Иначе не виждам смисъл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно с какъв процесор е в момента ? Със този който си е по спецификацията или нещо по ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно с какъв процесор е в момента ? Със този който си е по спецификацията или нещо по ?

Дъното е с оригиналния си не е сменян нито термо пасти и т.н.. Intel Core Duo E6550 2.33 Ghz Lga 775

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с оригиналния си не е сменян нито термо пасти и т.н.. Intel Core Duo E6550 2.33 Ghz Lga 775

Ok .Като наблъскаш 300 лева за рам и захранване , какво мислиш че ще направиш от към производителност ? Ми ще ти кажа , почти нищо . Доброто решение за теб е да си намериш от някъде по евтина 1 плочка с 2Гб рам и да я добавиш . Да си инсталираш еднин Уин7 x64 и .... до тук .

Колкото до захранването , казваш че ти е сменяно преди 1 година почти . Досега проблеми не си имал , каква е тази история с тези захранванета от по 200 лева . Ти мислил ли с главата си ???? Този въпрос ти го задавам с приятелски чувства . Какво посигуряване , какви приказки на пазара . А задаваш ли си въпроса , като сложиш ново мощно захранване , това автоматично означава че не може да се скапе и да ти направи дъното на трътка ли ?

Мисли и преценявай . Ти ще даваш парите .

Успех ти желая и всели празници .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ok .Като наблъскаш 300 лева за рам и захранване , какво мислиш че ще направиш от към производителност ? Ми ще ти кажа , почти нищо . Доброто решение за теб е да си намериш от някъде по евтина 1 плочка с 2Гб рам и да я добавиш . Да си инсталираш еднин Уин7 x64 и .... до тук .

Колкото до захранването , казваш че ти е сменяно преди 1 година почти . Досега проблеми не си имал , каква е тази история с тези захранванета от по 200 лева . Ти мислил ли с главата си ???? Този въпрос ти го задавам с приятелски чувства . Какво посигуряване , какви приказки на пазара . А задаваш ли си въпроса , като сложиш ново мощно захранване , това автоматично означава че не може да се скапе и да ти направи дъното на трътка ли ?

Мисли и преценявай . Ти ще даваш парите .

Успех ти желая и всели празници .

Хахахах и аз съм с приятелски чуства но прочети пак ВИДЕОКАРТАТА е сменяна преди 1 година и може и да не сложа захранване не знам ще му сложа още 4 гб рам от тази на а дата и Windows 7 Ultimate ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахах и аз съм с приятелски чуства но прочети пак ВИДЕОКАРТАТА е сменяна преди 1 година и може и да не сложа захранване не знам ще му сложа още 4 гб рам от тази на а дата и Windows 7 Ultimate ;)

Да , прочетох , исках да кажа че тази видеокарта е работила с това захранване 1 година и проблем си нямал .

Пак те питам , какво мислиш че е различно в комбинацията слаб процесор + 4 Гб рам и слаб процесор + 6 Гб рам ?

Разлика в работата нито ще видиш , нито ще усетиш , гарантирам ти го това . Колкото и рам да слагаш , ако има възможност и 64 Гб рам да сложиш , главния компонент който отговаря за бързината на обработка на данните е процесора , не рам-та .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , прочетох , исках да кажа че тази видеокарта е работила с това захранване 1 година и проблем си нямал .

Пак те питам , какво мислиш че е различно в комбинацията слаб процесор + 4 Гб рам и слаб процесор + 6 Гб рам ?

Разлика в работата нито ще видиш , нито ще усетиш , гарантирам ти го това .

Ми пич с цялото ми уважение ама слаб процесор и 4гб рам=NO!Call Of Duty Ghosts

Слаб процесор и 6 гб рам=YES!Call Of Duty Ghosts.Поправи ме ако греша  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Call Of Duty Ghosts се играе и с 4 ГБ РАМ!

В замунда пише 6  :D

Също така видеокартата ми иска 6 гб рам Saphire Radeon Hd 7750 1gb gddr5 А и не е ли по-добре да имам повече рам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението на ''VipKokata'' е перфектно. Най-добре е да вземеш само една плочка от 2GB. Процесора ти въобще не е слаб.

Разлика в работата нито ще видиш , нито ще усетиш , гарантирам ти го това . Колкото и рам да слагаш , ако има възможност и 64 Гб рам да сложиш , главния компонент който отговаря за бързината на обработка на данните е процесора , не рам-та .

Това не означава, че ако захранването е жълтур няма да гръмне всеки момент! Много грешен съвет даваш да си остане с бомбичката. Щом има парите е задължително да смени захранването. Макар че автора не е написал все пак какво е сегашното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението на ''VipKokata'' е перфектно. Най-добре е да вземеш само една плочка от 2GB. Процесора ти въобще не е слаб.

Това не означава, че ако захранването е жълтур няма да гръмне всеки момент! Много грешен съвет даваш да си остане с бомбичката. Щом има парите е задължително да смени захранването. Макар че автора не е написал все пак какво е сегашното.

Някакво ATX Dendy 350W мисля значи една плочка и по-скъпо захранване дай предложение моля .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една задача за твой размисъл ще ти предложа . Имаш една система оборудвана с процесор близък до твоя , но примерно 3 ГХз и 4Гб рам ,  и от другата страна имаш система оборудвана със процесор 2 ГХз и 6Гб рам . И на двете машини има като ОС Windows 7 Ultimate x 64 . коя от двете ще е с по-голямо бързодействие ?

Оп, сега прочетох за игрите . Няма какво да те поправям. Ти разсъждаваш от това дали една игра върви или не . Това са смешки . Малко те надцених . Но помисли върху задачката , мисленето е добро нещо . За теб компютъра е конзола  . Приятно играене на игри , Явно родителите ти ще плащат , давай смело тогава , вземи 8 Гб рам , искай и захранване от 270 лв.

О

Имат паричките майка му и баща му . Грешно е да се сменя нещо работещо от системата ли ? Това дали едно захранване е жълтур или белур има значение точно никакво , значение има само дали работи като хората или не . Кой пък ти каза на теб , че е задължително да се сменят захранванета , на база на предположения ?????

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БИНГООООО това е моето https://www.google.bg/search?q=Atx+dandy+350w&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=VCC_UvPmD6jOyAPonIG4Bw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=676#facrc=_&imgdii=_&imgrc=1eSmkKHo0MgDVM%3A%3B5fojKP6LChczTM%3Bhttp%253A%252F%252Fmedia.snimka.bg%252F0709%252F007672780.jpg%253Fr%253D0%3Bhttp%253A%252F%252Fmrboom.snimka.bg%252Fother%252Fdandy-atx-350w-p4.286437%3B640%3B480

Една задача за твой размисъл ще ти предложа . Имаш една система оборудвана с процесор близък до твоя , но примерно 3 ГХз и 4Гб рам ,  и от другата страна имаш система оборудвана със процесор 2 ГХз и 6Гб рам . И на двете машини има като ОС Windows 7 Ultimate x 64 . коя от двете ще е с по-голямо бързодействие ?

Оп, сега прочетох за игрите . Няма какво да те поправям. Ти разсъждаваш от това дали една игра върви или не . Това са смешки . Малко те надцених . Но помисли върху задачката , мисленето е добро нещо . За теб компютъра е конзола  . Приятно играене на игри , Явно родителите ти ще плащат , давай смело тогава , вземи 8 Гб рам , искай и захранване от 270 лв.

О

Имат паричките майка му и баща му . Грешно е да се сменя нещо работещо от системата ли ? Това дали едно захранване е жълтур или белур има значение точно никакво , значение има само дали работи като хората или не . Кой пък ти каза на теб , че е задължително да се сменят захранванета , на база на предположения ?????

1 вата 3 гхз ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смешна тема стана . Един иска да дава 300 лева за рам и захранване . Друг му казва че смяната на захранването е задължителна , все едно има описани дефекти , и защото еди какво си можело да се случи , ама за сега само можело . След няколко реда , автора пък играе бинго и рови в замунда за да търси някаква игра с колко рам се играела .

Да се смее ли човек , да не знам какво ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смешна тема стана . Един иска да дава 300 лева за рам и захранване . Друг му казва че смяната на захранването е задължителна , все едно има описани дефекти , и защото еди какво си можело да се случи , ама за сега само можело . След няколко реда , автора пък играе бинго и рови в замунда за да търси някаква игра с колко рам се играела .

Да се смее ли човек , да не знам какво ....

Аз искам за да мога да играя,не разбирате ли за кво ми е тая кочина като немога да играя игри просто искам да мога да ги играя :X :X 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това кой дава парите нас не ни интересува. Ограденото в червено е голяма глупост написана от доктор по не знам какво си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За захранването-кажи каква ти е видео картата.Малко общо казано-вземи 2 гиги рам,като потърсиш такава,като тази,която е сложена,едно Njoy 450RGE захранване(около 65 лв) и един проц Q6600 (около 60 лв).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам за да мога да играя,не разбирате ли за кво ми е тая кочина като немога да играя игри просто искам да мога да ги играя :X :X 

Взимай предложението на Коката и да приключваме темата, че ще се изпишат явно още куп глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това кой дава парите нас не ни интересува. Ограденото в червено е голяма глупост написана от доктор по не знам какво си.

Ами незнам

И кое е глупостта от това което си оградил ? Че съм написал че за еди кой си компонент е важно дали работи или не , а не кой го е произвел ли ? Ако това намираш за глупост , май е по добре да се попреосмислиш малко .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.