Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
bojoviki

Не разпознато usb от автокасетофон

Препоръчан отговор

Здравейте,днес сложих на колата сд Сони CDX-GT474UM с флашка.В магазина пробвахме сд-то с усб(тяхно),тръгна.Направих папка(отделна) с мп3-ки в моето усб(Kingston 2gb),на компютъра си работи нормално,намира си само папката с мп3-ките,понеже има и папки с снимки и програми.Но в колата след като поставя в слота усб-то,ми изписва NO SUPRT(не се поддържа).Ровех се из нета и открих само един подобен проблем,решението е било да не се поставят мп3-ките в отделна папка а да са в главната директория.Възможно ли е и при мен това да е проблема,макар че не виждам смисъл,пц-то как успява да си намери песните.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеъра няма софтуера с който разполага компютъра. Виж в какъв формат ти е форматирана флашката. Предполагам, че трябва да е във Fat32. Също така виж в спецификацията до колко GB флашка може да чете този плеър.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авто CD-то няма проблем с 2 GB флашка. Ако не разпознаваше файлове в папки, просто щеше да изпише, че няма съдържание.

Най-вероятно флашката не е форматирана в нужния формат - FAT32, а е в NTFS.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авто CD-то няма проблем с 2 GB флашка. Ако не разпознаваше файлове в папки, просто щеше да изпише, че няма съдържание.

Най-вероятно флашката не е форматирана в нужния формат - FAT32, а е в NTFS.

Точно в  NTFS е.Ако това е проблема,как ще може да се сложи примерно 16гб флашка(каквато ми е другата)?

П.П.Сега ще я форматирам наново в FAT32 и утре ще пиша за резултата.Но все пак ми остава въпроса ако флашката е по-голяма от 4гб как се процедира?Мерси

Плеъра няма софтуера с който разполага компютъра. Виж в какъв формат ти е форматирана флашката. Предполагам, че трябва да е във Fat32. Също така виж в спецификацията до колко GB флашка може да чете този плеър.

Ами не открих в спецификациите до колко гб може да чете сд-то,ще пробвам с форматиране под FAT32.И пак да попитам-всички сд мп3 четат от формат на FAT 32 а от NTFS не могат,така ли е?Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в  NTFS е.Ако това е проблема,как ще може да се сложи примерно 16гб флашка(каквато ми е другата)?

П.П.Сега ще я форматирам наново в FAT32 и утре ще пиша за резултата.Но все пак ми остава въпроса ако флашката е по-голяма от 4гб как се процедира?Мерси

Ами не открих в спецификациите до колко гб може да чете сд-то,ще пробвам с форматиране под FAT32.И пак да попитам-всички сд мп3 четат от формат на FAT 32 а от NTFS не могат,така ли е?Мерси

Ето линк с ръководство на български език. Там не пише какъв формат трябва да е флашката и колко гигабайта трябва да бъде. Дали флашката трябва да е във Fat32 или NTFS зависи от firmware на самия плеър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да качиш само музикалните файлове без папки. Може и това да е проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора пита за елементарно нещо , дали проблема му не е че папките му са в папка . Ами има ли нещо по лесно от това да сложи една песен не в папка и да опита ??????????????????

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След малко слизам до колата и ще пробвам,след това ще ви пиша дали сме намерили решението.А именно дали трябва да се смени NTFS в FAT32 или просто трябва да се сложат мп3-ките в главната директория на флашката.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора пита за елементарно нещо , дали проблема му не е че папките му са в папка . Ами има ли нещо по лесно от това да сложи една песен не в папка и да опита ??????????????????

Здравей,не е в това проблема,чете си в папки и в под папки

Пробвах без папки,същата работа е,не тръгна.Виж като смених на FAT32 сд-то си я разчете без проблем.Но да не закриваме още дискусията,остава въпроса как сд-то ще чете по-големите флашки от 4гб нагоре?Да разбирам ли,че няма начин да се ползват примерно 8гб флашка(NTFS) на сд-то?Или само мойто не чете такъв формат?Поздрави

Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.