Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги моля ви за вашето мнение.Доставчиците на интернета ми сложиха рутер преди дни и оттогава на настолния комп жичния интернет който е просто е ужасен,а чрез Уи-фи е перфектен.Извиках техниците те погледнаха и ми казаха,че проблема не бил от тях а от моя комп.Имало вирус и бил скривал Лан картата и подобни глупости,който ми се сториха безсмислени таи като след като сложиха рутера стана така как се хвана този вирус изведнъж...Както и да е преинсталирах си компа но уви отново същия проблем и не ми се викат пак същите техници затова се допитвам до вас. Възможно ли е наистина да има нещо на Лан картата и някой може ли да ми помогне да ми каже какво да му покажа за да даде съвет или да ми влезе в компа.Рутера ми е TP Link TL-WR740N . И впечатление ми направи че преди ми на Интернет протокола преди си въвеждах ръчни ИП и МАСК и другите а сега е направено на автоматично...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

без рутер направо кабела в компа как е нета?

това автоматичното се наглася заради рутера.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи и си провери етернет кабела до маршрутизатора. Често срещано явление е износването им, а оттам интерференция и намаляне на качеството на сигнала.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да имаш лош кабелен , а перфектен безжичен и проблема да е в доставчика . Нали до рутера нета достига по кабел , ако проблема е в доставчика , няма как безжичния ти нет да е бръз . Рутера не е устройство за корекция на слаб трафик от доставчика към теб . Колегата techmaniac ти е дал първия и най-важен съвет - да си провериш кабела от рутера до PC , а преди това направи и проба с кабела по който се доставя интернета (изваждаш от рутера и директно в PC ) , както е посъветвал друг колега по- горе .

Едва след тези "манипулации" ,който отнемат не повече от 5 мин . ще е по-ясно какво и що .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори бях пробвал този метод с другия кабел директно преди да го преинсталирам и нямаше разлика сега пак ще пробвам и ще ви пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо изглежда лан картата е проблемна.Вземи отделна лан карта 100 мбит. Струват 10 лева и пробвай с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди пробата с отделна лан , нека първо опита с друг кабел , не с наличния .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда...Ти като си ги тествал двете едновременно и той се чуди как да ти разпредели ресурсите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.