Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Беше ми изгоряло захранването и за голямо нещастие покрай него изгоряха дъното и видео картата.Купих нови (захранване-Corsair VS550 , видео карта - Sapphire R7 240 GDDR5 1GB и дъно - ASRock G41C-GS съвместимо с процесора ми - Intel core 2 duo) , още преди да забележа ,че старото дъно е изгоряло , смених захранването и видео картата , но излезна проблем , който не се оправи дори при смяната на дъното.И проблема е,че при включването на компютъра-монитора не показва картина.Пробвах да включа VGA кабела във вътрешната видео карта на дъното - но пак не показва картина.Монитора е читав пробвах го с лаптопа-работи,а и процесора е здрав.Някой може ли да ми помогне и да ми каже от какво може да е и как да разреша проблема?Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е здрав, проблема е в другия ти хардуер. Занеси компютъра на сервиз да се види какво е оцеляло и да се тества всеки един хардуер поотделно. Щом е изгоряло дъно и видеокарта има вероятност и някой друг хардуер от конфигурацията да не работи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да посетите сервиз, тъй като не става ясно къде може да е причината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да посетите сервиз, тъй като не става ясно къде може да е причината.

Аз като гледам причината е чисто нова конфигурация, но да видим.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би за да подкара дъното вашият процесор се иска ъпгрейд на биоса? Случвало ми се е и е много кофти, за да ъпдейтнеш биоса ти трябва друг процесор, който се поддържа от сегашния ти биос и да го обновиш... Както казаха колегите е по-добре да посетите сервиз, защото не се знае това ли е проблема или някъде другаде.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както чета какво си описал, ми идва на ум че и това дъно което си сложил може да е малко умряло . Казваш че си има вградена видеокарта и с нея отново няма никой .

Имаш 2 варианта пред теб :

1. В домашни условия -поне още един компютър (работещ) със същото дъно  и пробване върху него на рам, видеокарта и процесора . Не зная колко си убеден че новото ти захранване работи като хората .  С две думи , по метода на изключване на възможностите за дефектирали компоненти от хардуера един по един . Ако всичко си работи на другото дъно , то остава ъпдейт на БИОС .

2. Носиш в сервиз , или прегледа го прави твой познат подготвен и навътре в нещата .

Успех ти желая и весели празници .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,че се отзовахте толкова бързо.Захранването,дъното и видео картата са купени чисто нови от магазина.Мисля,че най-удачния вариант е да го занеса на сервис.Весели празници на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В твоя случай си избрал най-правилното решение . Поздрави за което и весели празници .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.