Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви питам нещо сериозно.

Като се вади нокът на палец на крака слага ли се упойка и каква, колко трае процедурата и трябва ли да се лежи в болница? Предварително ви благодаря за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операцията е с местна упойка. Слага се лидокаин, който блокира импулсите на нервните окончания в определената област. за да не чувстваш болка. Нокътя се отлепя с помощта на скалпел, след което се слага мярля и бинт. После си отиваш в къщи. Не се лежи в болница. Когато бях по-малък тази процедура съм я минал няколко пъти. Експерт съм направо ;)

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво ти е да си махаш нокътя бре Anne?Aко си се праснала с нещо и е посинял-сам ще падне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Мой колега от един такъв нокът , който беше  врасъл в палеца  на крака му , стигна до операция и лежане по болници почти месец. Това защото все чакаше и мислеше че ще си мине от само себе си . Проблема беше дошъл от това че си изрязъл нокътя много навътре , почти до живеца .  Моя съвет към Ането е да отива веднага в болницата че нещата от нищо могат да станат не просто нещо , а направо ...... Ако не се отнася за нея , а за близък или познат , просто да мисли , а да го подкарва към болницата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен докторът го вади с керпеден без упойка. :no-no:

Редактирано от simtech (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен докторът го вади с керпеден без упойка. :no-no:

Това шега ли е?Кой лекар ще предприеме такова нещо без упойка,ако е загрижен за здравето си?

а ти какво правиш?Насърчаваш го или квичиш като прасе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой лекар ще предприеме такова нещо без упойка,ако е загрижен за здравето си?

Да е загрижен за здравето СИ или здравето МУ?!?!

Ако те влече спама има си раздели във форума - тук определено не го прави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да е загрижен за здравето СИ или здравето МУ?!?!

Ако те влече спама има си раздели във форума - тук определено не го прави!

И за двата случая става дума,на който са му махали нокът ще знае каква е болката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ти какво правиш?Насърчаваш го или квичиш като прасе?

Аз го насърчавах с къртене на зъби. Сега няма нужда от дентист.------Всичко написано по-горе е шега и по никакъв начин не трябва да се приема на сериозно. Най-сърдечно се извинявам, ако съм подвел някого да вади нокът с керпеден или съм бил виновен за това да изгуби вяра в лекарското съсловие. Всичко по-горе е художествена измислица и няма общо с действителността или поне не в цивилизованият свят. Просто темите на Anne преобладават в този раздел. А честно казано - най-добре един лекар може да обясни процедурата. Бих казал, че въпреки, че самото вадене е общо взето с упойка, то определено дълго време, до израстването на нов нокът ще се чувства силен некомфорт, както при всяка рана. Лично аз познавам хора, на които няколко пъти по ред им е ваден нокът, но ако неудобството и наболяването без него е едно, то да ти се вреже в плътта и да я прорязва, докато расте на криво не е нещо по-хубаво. Искрено пожелавам на Anne да не стига до там.п.п Познавам и хора, дето буквално може да се каже, че нямат нокът, но по малко по-различни причини.

И за двата случая става дума,на който са му махали нокът ще знае каква е болката.

Не случайно ваденето на нокти се е използвало като метод в средновековните мъчения. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го насърчавах с къртене на зъби. Сега няма нужда от дентист.------Всичко написано по-горе е шега и по никакъв начин не трябва да се приема на сериозно. Най-сърдечно се извинявам, ако съм подвел някого да вади нокът с керпеден или съм бил виновен за това да изгуби вяра в лекарското съсловие. Всичко по-горе е художествена измислица и няма общо с действителността или поне не в цивилизованият свят. Просто темите на Anne преобладават в този раздел. А честно казано - най-добре един лекар може да обясни процедурата. Бих казал, че въпреки, че самото вадене е общо взето с упойка, то определено дълго време, до израстването на нов нокът ще се чувства силен некомфорт, както при всяка рана. Лично аз познавам хора, на които няколко пъти по ред им е ваден нокът, но ако неудобството и наболяването без него е едно, то да ти се вреже в плътта и да я прорязва, докато расте на криво не е нещо по-хубаво. Искрено пожелавам на Anne да не стига до там.п.п Познавам и хора, дето буквално може да се каже, че нямат нокът, но по малко по-различни причини.Не случайно ваденето на нокти се е използвало като метод в средновековните мъчения.

А така може..помислих те едва ли не за мазохист...

Сега по темата.

Нокът се маха само след консултация с ортопед/хирург не става така както го мислите,Аз също имам такъв нокът на палеца с 1/3 деформация и са ми отказвали.

П.П

Анне отново се отказа от темата си,човек с толкова "реални" болести до сега щеше да стане на прах...

Редактирано от snuri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.