Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Anne

Вадене на нокът

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви питам нещо сериозно.

Като се вади нокът на палец на крака слага ли се упойка и каква, колко трае процедурата и трябва ли да се лежи в болница? Предварително ви благодаря за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операцията е с местна упойка. Слага се лидокаин, който блокира импулсите на нервните окончания в определената област. за да не чувстваш болка. Нокътя се отлепя с помощта на скалпел, след което се слага мярля и бинт. После си отиваш в къщи. Не се лежи в болница. Когато бях по-малък тази процедура съм я минал няколко пъти. Експерт съм направо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво ти е да си махаш нокътя бре Anne?Aко си се праснала с нещо и е посинял-сам ще падне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Мой колега от един такъв нокът , който беше  врасъл в палеца  на крака му , стигна до операция и лежане по болници почти месец. Това защото все чакаше и мислеше че ще си мине от само себе си . Проблема беше дошъл от това че си изрязъл нокътя много навътре , почти до живеца .  Моя съвет към Ането е да отива веднага в болницата че нещата от нищо могат да станат не просто нещо , а направо ...... Ако не се отнася за нея , а за близък или познат , просто да мисли , а да го подкарва към болницата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен докторът го вади с керпеден без упойка. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен докторът го вади с керпеден без упойка. :no-no:

Това шега ли е?Кой лекар ще предприеме такова нещо без упойка,ако е загрижен за здравето си?

а ти какво правиш?Насърчаваш го или квичиш като прасе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой лекар ще предприеме такова нещо без упойка,ако е загрижен за здравето си?

Да е загрижен за здравето СИ или здравето МУ?!?!

Ако те влече спама има си раздели във форума - тук определено не го прави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да е загрижен за здравето СИ или здравето МУ?!?!

Ако те влече спама има си раздели във форума - тук определено не го прави!

И за двата случая става дума,на който са му махали нокът ще знае каква е болката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ти какво правиш?Насърчаваш го или квичиш като прасе?

Аз го насърчавах с къртене на зъби. Сега няма нужда от дентист.------Всичко написано по-горе е шега и по никакъв начин не трябва да се приема на сериозно. Най-сърдечно се извинявам, ако съм подвел някого да вади нокът с керпеден или съм бил виновен за това да изгуби вяра в лекарското съсловие. Всичко по-горе е художествена измислица и няма общо с действителността или поне не в цивилизованият свят. Просто темите на Anne преобладават в този раздел. А честно казано - най-добре един лекар може да обясни процедурата. Бих казал, че въпреки, че самото вадене е общо взето с упойка, то определено дълго време, до израстването на нов нокът ще се чувства силен некомфорт, както при всяка рана. Лично аз познавам хора, на които няколко пъти по ред им е ваден нокът, но ако неудобството и наболяването без него е едно, то да ти се вреже в плътта и да я прорязва, докато расте на криво не е нещо по-хубаво. Искрено пожелавам на Anne да не стига до там.п.п Познавам и хора, дето буквално може да се каже, че нямат нокът, но по малко по-различни причини.

И за двата случая става дума,на който са му махали нокът ще знае каква е болката.

Не случайно ваденето на нокти се е използвало като метод в средновековните мъчения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го насърчавах с къртене на зъби. Сега няма нужда от дентист.------Всичко написано по-горе е шега и по никакъв начин не трябва да се приема на сериозно. Най-сърдечно се извинявам, ако съм подвел някого да вади нокът с керпеден или съм бил виновен за това да изгуби вяра в лекарското съсловие. Всичко по-горе е художествена измислица и няма общо с действителността или поне не в цивилизованият свят. Просто темите на Anne преобладават в този раздел. А честно казано - най-добре един лекар може да обясни процедурата. Бих казал, че въпреки, че самото вадене е общо взето с упойка, то определено дълго време, до израстването на нов нокът ще се чувства силен некомфорт, както при всяка рана. Лично аз познавам хора, на които няколко пъти по ред им е ваден нокът, но ако неудобството и наболяването без него е едно, то да ти се вреже в плътта и да я прорязва, докато расте на криво не е нещо по-хубаво. Искрено пожелавам на Anne да не стига до там.п.п Познавам и хора, дето буквално може да се каже, че нямат нокът, но по малко по-различни причини.Не случайно ваденето на нокти се е използвало като метод в средновековните мъчения.

А така може..помислих те едва ли не за мазохист...

Сега по темата.

Нокът се маха само след консултация с ортопед/хирург не става така както го мислите,Аз също имам такъв нокът на палеца с 1/3 деформация и са ми отказвали.

П.П

Анне отново се отказа от темата си,човек с толкова "реални" болести до сега щеше да стане на прах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.