Премини към съдържанието
techmaniac

Инсталация на програма - Ubuntu Server 12.04 LTS

Препоръчан отговор

Здравейте колеги !

Вчера реших да мигрирам домашния файлов сървър от старомодното XP към нещо което наистина би ми вършило добра работа. Всичко си мина както му бе реда - инсталация, конфигурация на SSH, ъпдейти ала-бала и т.н. Дотук добре, но целта на това занятие не бе само SSH, Samba и FTP, а и торент клиент с GUi който да се управлява отдалечено. Търсейки теми из интернет стигнах до решението да инсталирам rtorrent. Заех се с инсталацията, но така и не можах да го подкарам, защото все стигам до някъде в процеса на инсталация и зациклям поради някаква грешка. Четох ужасно много теми (не им знам вече бройката), но не мога да се справя и не мога. Търсих някаква помощна тема на бълграски език, но не можах да намеря такава. Ще се радвам ако ми обясните като на дете стъпка по стъпка самия процес, тъй като явно нещо някъде ми се губи. Ето тук има примерна инсталация, стигам някъде до средата на конфигурацията и все ми излиза някаква грешка. Другото което не разбирам е защо е нужно инсталирането на Apache при самата инсталация ? Взе да ми писва, но няма да се откажа. :)

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги !

Вчера реших да мигрирам домашния файлов сървър от старомодното XP към нещо което наистина би ми вършило добра работа. Всичко си мина както му бе реда - инсталация, конфигурация на SSH, ъпдейти ала-бала и т.н. Дотук добре, но целта на това занятие не бе само SSH, Samba и FTP, а и торент клиент с GUi който да се управлява отдалечено. Търсейки теми из интернет стигнах до решението да инсталирам rtorrent. Заех се с инсталацията, но така и не можах да го подкарам, защото все стигам до някъде в процеса на инсталация и зациклям поради някаква грешка. Четох ужасно много теми (не им знам вече бройката), но не мога да се справя и не мога. Търсих някаква помощна тема на бълграски език, но не можах да намеря такава. Ще се радвам ако ми обясните като на дете стъпка по стъпка самия процес, тъй като явно нещо някъде ми се губи. Ето тук има примерна инсталация, стигам някъде до средата на конфигурацията и все ми излиза някаква грешка. Другото което не разбирам е защо е нужно инсталирането на Apache при самата инсталация ? Взе да ми писва, но няма да се откажа. :)

Поздрави !

На коя точно стъпка е проблема. И ако имате памет защо не пробвате азуреус, има и уеб интерфейс и много други плъгини. А рторент иска увеб сървър защото някой трябва да сервира уеб съдържанието и за създателите на софтуера това е бил най-лесния начин

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На коя точно стъпка е проблема. И ако имате памет защо не пробвате азуреус, има и уеб интерфейс и много други плъгини. А рторент иска увеб сървър защото някой трябва да сервира уеб съдържанието и за създателите на софтуера това е бил най-лесния начин

Подхванах се с инсталацията на Azureus, да видим до къде ще я докарам. Благодаря за идеята ! :)

Така инсталирах, сега как се правят настройките ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подхванах се с инсталацията на Azureus, да видим до къде ще я докарам. Благодаря за идеята ! :)

Така инсталирах, сега как се правят настройките ?

Стартирате я и добавяте http плъгин

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирате я и добавяте http плъгин

Стартирана е, а как да добавя този плъгин, т.е. каква е командата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирана е, а как да добавя този плъгин, т.е. каква е командата ?

От графичния интерфейс, Plugins->Installation WIzard

След това се настройва от Tools->Options->Plugins

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От графичния интерфейс, Plugins->Installation WIzard

След това се настройва от Tools->Options->Plugins

Сега инсталирам графичния интерфейс. Ще пробвам след като като се инсталира. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-накрая да се похваля с успех:

Публикувано изображение

Целта е постигната благодарение на скрипт на който попаднах търсейки решение:

https://github.com/Kerwood/rtorrent.auto.install

Темата може да се счита за изчерпана, и още веднъж благодаря за мненията ви !

Весело посрещане на новата година !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.