Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ще си взимам нова конфигурация, и реших да се допитам до вас :) Машината ще се ползва за - Photoshop, Illustrator, качествено записване на видео, видео обработка, програмиране, игри(понякога)... и това са, разбира се няма нужда да казвам, че скайпа и браузъра ще са ми винаги включени

Разполагам с 800 лева, но дори да излезе малко повече, не е проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стари кутия,хард и захранване има ли?

Не, всичко ново :) както казах ако се наложи може и повече от 800 да излезе :) дори и да не е толкова малко... Кутия само имам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кажете тогава до колко можете да си позволите да нарасне бюджета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кажете тогава до колко можете да си позволите да нарасне бюджета.

Ок, ами да кажем 1000 лв : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много ясно,какъв е мониторът ви и на каква резолюция е,но ето едно предложение от мен.

Количка

Обща стойност - 1 028.55 лв. с ДДС

Може да има и други вариации,но изчакайте колегите да се включат и те.
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 989.66 лв. с ДДС
Процесора е бърз почти колкото 8320. Едва ли ще усетиш разлика между двата. Възможен е и клок след време. Само трябва охладител. Рамта е 2 плочки. Видео картата е достатъчно производителна и с игрите няма да имаш проблеми дори и при Full HD. Може да сложиш по-евтина и да заложиш на по-добро дъно. Изключително тихо и добро захранване. Прилична конфигурация за игри и програми.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, а процесорите на Intel не са ли подходящи за изискванията ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и интелска конфигурация

Количка

Обща стойност - 1 007.27 лв. с ДДС

Тук няма външна карта,като може да се ползва вградената в процесора,която е добро ниво,за по-слаби игри ще върши работа.Добавил съм и по-добро охлаждане за процесора,което си е предимство.Хубаво захранване с 5 г гаранция,хубава кутия.Диск,съчетаващ ССД за бързина и обикновени технологии за по-голям сторидж.Рам-паметта е цели 16 ГБ,за видеобработка и тежки програми.
Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK 980DE3/U3S3

AMD FX 8320, 3500MHz, 16MB, socket AM3+, Box

2X4GB DDR3 1333 A-DATA

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

POWER C AX7850 2GBD5-2DHPPE

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU FORTRON RIDER 550 SILVER

количка  -само процесора е от емаг ,зареди изгодната цена -за него доставката е безплатна!

Общо 1020лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, а процесорите на Intel не са ли подходящи за изискванията ми?

АМД базирана конфигурация ще се справя по-добре за твоите изисквания! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос... като си закупя всичко, аз сам мога ли да си закача всички компоненти към дъното и да подкарам компютъра? Гледах няколко туториала в нета, мисля, че ще се справя, не изглежда толкова трудно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос... като си закупя всичко, аз сам мога ли да си закача всички компоненти към дъното и да подкарам компютъра? Гледах няколко туториала в нета, мисля, че ще се справя, не изглежда толкова трудно :)

Не,по телефона им казваш да ти го сглобят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,по телефона им казваш да ти го сглобят

Интересна работа, и в този момент се заражда още един въпрос :) Защо да не мога сам, смисъл... какво толкова advanced трябва да се прави, за да не омажа нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо ''advanced'' не трябва да се прави, но ако не сглобявал до сега по-добре някой друг да ти го сглоби. Ако искаш сам да си го сглобиш, преди това изгледай няколко клипове в интернет. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна работа, и в този момент се заражда още един въпрос :) Защо да не мога сам, смисъл... какво толкова advanced трябва да се прави, за да не омажа нещо?

Ако си достатъчно технически грамотен,ще се справи.Номерът е да не сбъркаш кабелите от захранването.И свързването на кабелите за лампите по кутията към дъното е малко пипкаво.Но иначе,няма нищо кой знае колко трудно.

Преди да поставиш дъното,хубаво е вече да си монтирал процесора и охлаждането му и да си поставил рам-паметта.Иначе после малко трудно се бърка в кутията,особено ако е тясно.

Кое от всичките предложения избра?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебая се между твоето и още 2, до няколко дни ще съм взел крайното решение

Редактирано от antonio_522 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебая се между твоето и още 2, до няколко дни ще съм взел крайното решение

Ами напишете тук кои са,че да могат колегите да се включат с преценка на производителността им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа за разнообразие:

Крайна цена 1 050,62 лв.

От предложените по-горе конфигурации най-балансирана според мен е тази на Нико_. Само може малко по-бърза памет да се сложи. За сглобяването няма да имаш проблеми - четеш и действаш!

Поздрави!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 989.66 лв. с ДДС
Процесора е бърз почти колкото 8320. Едва ли ще усетиш разлика между двата. Възможен е и клок след време. Само трябва охладител. Рамта е 2 плочки. Видео картата е достатъчно производителна и с игрите няма да имаш проблеми дори и при Full HD. Може да сложиш по-евтина и да заложиш на по-добро дъно. Изключително тихо и добро захранване. Прилична конфигурация за игри и програми.

А проблем ли е ако взема 8320? Малко ще надхвърля бюджета, но ако наистина е по добър съм склонен да го взема... реших да те попитам, защото предполагам, че е нужно и малко по мощно захранване или греша?

Редактирано от antonio_522 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи 8320, въпреки, че разликата с 6350 е много малка! 

Страхотно, значи последен въпрос имам, има ли вариант за още малко пари да се вземе видео карта с същото качество, смисъл подобна на тази която си предложил обаче да е 256 битова, защото чух че тия битове също са си от значение? :P до 300 лева за видео картата някъде... След като ми отговориш смятам да поръчвам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.