Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет!

Старата ми компютърна конфигурация отдавана не отговаря на изискванията ми за работа с HD видео, така че се налага да ъпгрейдна или по-скоро изцяло да сменя системата. Направих проучване с какво мога да се сдобия в рамките на ограничения ми бюджет от 1200 лв. и се спрях на тези продукти - ще мога ли да разчитам на нея, конфигурацията и елементите, или ще се наложи да подменя нещо? Благодаря ви предварително!

CPU: I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

MB: ASUS H87M-PLUS /H87/LGA1150

GPU: ASUS GT650TI-1GD5

HDD: Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB 7200 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s

RAM: CORSAIR 2x4GB Military Green DDR3 1600Mhz 1.5V

PSU: CoolerMaster G500W

CASE: Thermaltake Commander GS-III Black USB3

DVD: LG GH24NSB0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесор ще ти свърши работа и 4440, видеото е слабо, харда, ако не се лъжа, е предназначен за друга цел, а захранването и кутията не стават. Предлагам това: GB B85M-HD3 /1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 1T SG SSHD ST1000DX001 POWER COLOR AXR9 270X 2GBD5-PPDHE CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU PSU CM GX 450W APFC Обща стойност - 1 230.27 лв. с ДДСКоличка. Ако ти идва много, хибридният диск може да се замени с обикновен и с останалите пари да се вземе Fortron Raider 550 Silver

Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 1 168.93 лв. с ДДС
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, но можеш ли да се обосновеш защо има видео карта Радеон, която изисква минимум 500W захранване, а ти си заложил 450W? 

500 Watt Power Supply is required. 

600WattPower Supply is recommended for CrossFireX™ System.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500W ,защото смятат ,че ще сложиш китайско,а GX не е такова.600 W е за CrossFire ,тоест повече от една карта (2х R7 260X в CrossFire).Картата макар и напомпана ,изобщо не е лакома.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500W ,защото смятат ,че ще сложиш китайско,а GX не е такова.600 W е за CrossFire ,тоест повече от една карта (2х R7 260X в CrossFire).Картата макар и напомпана ,изобщо не е лакома.

Благодаря за отговора и ако мога да задам още един лаичен въпрос - навсякъде препоръчват за графични и видео станции Интелски процесори с Енвидия карти - до ден днешен работя с интелски процесор и АТИ карта, които в повечето случаи ги препоръчват за игри? Коя точно да избера? Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора и ако мога да задам още един лаичен въпрос - навсякъде препоръчват за графични и видео станции Интелски процесори с Енвидия карти - до ден днешен работя с интелски процесор и АТИ карта, които в повечето случаи ги препоръчват за игри? Коя точно да избера? Благодаря

За 250 лв няма по-добра алтернатива от енвидиа,а процесора (xeon-a)  е много по-добър от fx 9370,fx 8350

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко по-подробно какво целиш? За работа с ХД видео (енкод и гледане) и вградената графика в Хасуел е предостатъчна. Демек не ти трябва видеокарта.

Виж ако ще разцъкваш и игри може да погледнеш...

1. PowerColor HD7850 - 269 лв.

2. SAPPHIRE R7 260X - 221 лв.

3. PowerColor HD7790 - 187 лв.

пс. Доколко е смислено да се дават повече пари за 260Х вместо да се вземе 7790 няма да коментирам. Лично аз не бих дал 250 лв. или повече за 2ГБ версия.

Колкото до консумацията имаме: 130W, 115W и 85W. Споменатото GX450W е достатъчно за която и да е от трите карти. G500W не е толкова качествено но също ще свърши работа.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам автора си се е засилил да си сглобява направо нова конфигурация .Ъпгрейд за над 1000 лв. се прави на някоя машина която струва не по-малко от 3 000 лв. :)

Колегите са дали добри и хубави предложения , няма спор в това . Автора може ако желае да спомене за какво в общи линии ще използва компютъра . Да не се окаже в края на нещата че машината ще е за филми, музика и някой друг документ, а да се предлагат неща за гейм изпълнения за стотици левове . Чета че се предлагат захранвания от по 500-600W, това са сериозни неща и струват сериозни пари . Не само захранване , а и всичко останало . Паричките и желанието са си на автора , но като чета никой не знае и не пита това нещо дето ще се сглоби за какво ще се ползва.

Нали една конфигурация се прави според нуждите и насочеността на използване , и след това съобразно парите .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко по-подробно какво целиш? За работа с ХД видео (енкод и гледане) и вградената графика в Хасуел е предостатъчна. Демек не ти трябва видеокарта.

Виж ако ще разцъкваш и игри може да погледнеш...

1. PowerColor HD7850 - 269 лв.

2. SAPPHIRE R7 260X - 221 лв.

3. PowerColor HD7790 - 187 лв.

пс. Доколко е смислено да се дават повече пари за 260Х вместо да се вземе 7790 няма да коментирам.

HD видео монтаж, композитинг, превю и малко 3Д, за игри нямам и време да помисля :) Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук знаем единствено,че авторът на темата има проблеми с гледането на ХД филми.Което значи,че и наполовина пари да даде,ще може да гледа спокойно.Хубаво ще е да ни разясни какво все пак се цели с този ъпгрейд.

п.п.След коментара на автора,мога да кажа,че е достатъчна и вградената графика в процесора.няма нужда от външна карта.на нейно място може да се вземе отделен ССД и един по-големичък хард,за големи видео файлове.Съо така и повечко рам ще трябва.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, грешката е моя - цялта на новата конфигурация ще е HD  видеомонтаж, 2Д ХД композитинг и бледи напъни на Блендер-а :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В процеса на писане , както и очаквах се стига до извода че нещата който автора мисли да прави на тази бъдеща машина може да ги прави и с далеч по евтини кофигурации. В разрез с толкова и постоянно предлагане на компоненти за сглобяване , аз ще предложа пък нещо готово , което беше закупено днес .

http://www.vario.bg/390/13684/acer-predator-g3620-intel-core-i3-3220

Нека автора да се замисли върху нещата . Сега някой от колегите ще почнат с "ама какво му е захранването " , ама това е от магазина , и т.н . За да не се задават тези въпроси , ще отговоря предварително , захранването е 500 W Fortron Hexa.

На мястото на автора бих си купил това , спокоен с 2 или 3 годишната гаранция за цялата конфигурация в джоба и бих спестил и няколко стотин лева .

Успех и късмет желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В процеса на писане , както и очаквах се стига до извода че нещата който автора мисли да прави на тази бъдеща машина може да ги прави и с далеч по евтини кофигурации. В разрез с толкова и постоянно предлагане на компоненти за сглобяване , аз ще предложа пък нещо готово , което беше закупено днес .

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517824/P11010201/Nastolen-kompyutar%0A-ACER-PREDATOR-G3620-i3

Нека автора да се замисли върху нещата . Сега някой от колегите ще почнат с "ама какво му е захранването " , ама това е от магазина , и т.н . За да не се задават тези въпроси , ще отговоря предварително , захранването е 500 W Fortron Hexa.

На мястото на автора бих си купил това , спокоен с 2 или 3 годишната гаранция за цялата конфигурация в джоба и бих спестил и няколко стотин лева .

Успех и късмет желая .

Викаш че за невероятната цена от 1100 лева по-ниска със стотици левове и марки от други конфигурации, пича получава страотната И3-ка, цели 4 гъби рам, илядо гигабайта хард, и 500 вата фортрон.

2X8G DDR3 1866 GEIL EVO LEGGERA 1 267.57 лв. 267.57 лв. 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 1 105.06 лв. 105.06 лв. PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE 1 98.49 лв. 98.49 лв. CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 1 68.43 лв. 68.43 лв. ASROCK H87 PRO4 /1150 1 135.42 лв. 135.42 лв. I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 1 550.00 лв. 550.00 лв. Междинна стойност: 1 224.97 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 19.17 лв.

Обща стойност: 1 205.81 лв. с ДДС

И естествено спокойно се слиза на цената на ПРЕДАТОРА ако не искаш да харчиш всичките стотици левове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викаш че за невероятната цена от 1100 лева по-ниска със стотици левове и марки от други конфигурации, пича получава страотната И3-ка, цели 4 гъби рам, илядо гигабайта хард, и 500 вата фортрон.

2X8G DDR3 1866 GEIL EVO LEGGERA 1 267.57 лв. 267.57 лв. 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 1 105.06 лв. 105.06 лв. PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE 1 98.49 лв. 98.49 лв. CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 1 68.43 лв. 68.43 лв. ASROCK H87 PRO4 /1150 1 135.42 лв. 135.42 лв. I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 1 550.00 лв. 550.00 лв. Междинна стойност: 1 224.97 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 19.17 лв.

Обща стойност: 1 205.81 лв. с ДДС

И естествено спокойно се слиза на цената на ПРЕДАТОРА ако не искаш да харчиш всичките стотици левове

Спорове не желая , и няма да водя . Каквото съм "викал "  съм казал. Компоненти от други конфигурации , показване на това и онова каквото там нещо си , ми е все едно . Човека ще си реши какво и що да прави . Всеки , и ти включително си е дал предложението . За мен това което съм предложил е добър вариант , без никакви усложнения за него . Отива , пробва , плаща и си има отлична машина у дома , за не повече от 2 часа . Инсталира си я и си работи каквото ще си работи . Толкова по въпроса от мен .

Лека вечер ти желая , и ти казвам че малко ми писна от тези писаници на всеки кой какъв компютър да си взема и прави у дома . Мога със сигурност да споделя , че през последните няколко години , пред мен на "операционната" са минали огромно количество конфигурации както аз ги наричам " сбирток " . Половината части доставени и хвани попа за расото като дефектират , хардове , процесори и какво ли не . Отдавна по магазините си има отлични конфигурации , който може да донадградиш ако искаш . Въпрос на пари и желания .

Поздрави от мен и весели празници .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и на мен не ми се спори, но цялата конфигурация не струва повече от 800 лева барабар със записвачката. Това прави 250-300 лева отгоре в техното. И за какво? А с тях може да си изкара наистина весели празници.

Редактирано от zlinaka (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се отзоваха :)

Изводите на база на вашите препоръки са:

1. Процесорът може да бъде заменен с Ксеонския - съгласен съм, макар и по-високата цена, която ще се компенсира от другите елементи

2. Дъното варира спрямо процесора на който се спра

3. Паметта също играе много - А-ДАТА - с такава съм в момента, купувана преди 7 години, не дава да я пипнеш, че после не я разпознава дъното - искрено се надявам да са се подобрили през годините :)

4. Захранаването - варира от 450 GX до 550W - в момента съм с Фортрон 400W и вече прави проблеми, но доколкото четох губят позиции в борбата с останалите компании

5. Харддискът - в момента съм с WD 1TB Black, изхвърлих един 500 ГБ Сийгей, който се омаза до невъзможните 15 ГБ незасегнати сектора . . . Чета, че се завръщат на пазара и къпят, но знаете как е, лошото чувство оства. Мисловният просец продължава.

6. Видеокартата - виждам ползата от КУДА ядрата, дори за рендера помагат, не съм чел стрийм ядрата на Ати-то как се държат в Премиер или АфтърЕфектс и дали отговарят по численост и мощ на интелските такива - и това ми оставя да си блъскам главата ...

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се отзоваха :)

Изводите на база на вашите препоръки са:

1. Процесорът може да бъде заменен с Ксеонския - съгласен съм, макар и по-високата цена, която ще се компенсира от другите елементи

2. Дъното варира спрямо процесора на който се спра

3. Паметта също играе много - А-ДАТА - с такава съм в момента, купувана преди 7 години, не дава да я пипнеш, че после не я разпознава дъното - искрено се надявам да са се подобрили през годините :)

4. Захранаването - варира от 450 GX до 550W - в момента съм с Фортрон 400W и вече прави проблеми, но доколкото четох губят позиции в борбата с останалите компании

5. Харддискът - в момента съм с WD 1TB Black, изхвърлих един 500 ГБ Сийгей, който се омаза до невъзможните 15 ГБ незасегнати сектора . . . Чета, че се завръщат на пазара и къпят, но знаете как е, лошото чувство оства. Мисловният просец продължава.

6. Видеокартата - виждам ползата от КУДА ядрата, дори за рендера помагат, не съм чел стрийм ядрата на Ати-то как се държат в Премиер или АфтърЕфектс и дали отговарят по численост и мощ на интелските такива - и това ми оставя да си блъскам главата ...

Охоооо, ми ти си бил яко навътре с нещата бе пич . Ми какво тогава питаш , като си си наумил какво и що ?Пък гледам че знаеш дори много какво и що да слагаш и хвърляш .

Давай смело тогава- събирай нещата , гаранциите пази яко , и ползвай без проблеми .

Ние тук не можем да ти бъдем полезни , с абсолютно НИЩО .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охоооо, ми ти си бил яко навътре с нещата бе пич . Ми какво тогава питаш , като си си наумил какво и що ?Пък гледам че знаеш дори много какво и що да слагаш и хвърляш .

Давай смело тогава- събирай нещата , гаранциите пази яко , и ползвай без проблеми .

Ние тук не можем да ти бъдем полезни , с абсолютно НИЩО .

Това, че съм прочел 3-4 статийки не ме прави "навътре с нещата". Споделих какво мисля да си взема и какви проблеми съм имал, според мен е нормално човек да си направи някакъв рисърч и след това да попита хората, които имат повече опит и познания в дадена област, сблъсквали са се с продуктите, които се предлагат на пазара, итн. Не искам да се правя на умник, просто искам компетентно мнение, без сарказъм. Още веднъж благодаря на всички вас, които ме насочихте към един или друг продукт, за някой елементи вече съм взел решение, но финалния ордер ще бъде направен след празниците, което ми напомня - Весели празници на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че съм прочел 3-4 статийки не ме прави "навътре с нещата". Споделих какво мисля да си взема и какви проблеми съм имал, според мен е нормално човек да си направи някакъв рисърч и след това да попита хората, които имат повече опит и познания в дадена област, сблъсквали са се с продуктите, които се предлагат на пазара, итн. Не искам да се правя на умник, просто искам компетентно мнение, без сарказъм. Още веднъж благодаря на всички вас, които ме насочихте към един или друг продукт, за някой елементи вече съм взел решение, но финалния ордер ще бъде направен след празниците, което ми напомня - Весели празници на всички!

Опит и познания едва ли.....

Тук 90% от "специалистите" са интернет плъхове четат разни статии гледат ревюта точат лиги на чужди конфигурации и се мислят за големи разбирачи.

Преписват от чужди форуми и рядко са сглобявали сами компютър освен виртуално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на това, оставам минимален резерв за наложителни покупки - на видео или на още РАМ.

Обща стойност - 1 105.31 лв. с ДДС
Редактирано от Руди Петров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе,не ми е работа-ама не си прав.И аз не разбрах защо си дал 1100 лв,че пише Acer на кутията ли?Не давай такива акъли,защото тоя Acer е гола вода,пари на вятъра и всяко гаражно кварталско сервизче ще ти сглоби в пъти по-добър комп,а форума е да не се допускат подобни глупости,като 1100 лв за тая чудесия.

пп Да не съм голословен,предлагам аналог на Acer "Предатора",но с две малки подробности-1 този е за 800 лв,2 на него (за разлика от Предатора) могат да се играят игри (без да споменавам,че на Предатора кутията е умряла,захранването и дъното-неизвестни,а диска може и САТА2 да е,а рама да не е на 1600МХз).

Публикувано изображение

Само не ми казвай кое е гола вода, защо и какво съм предложил . ОК ? Можеш да пишеш каквото си искаш , да пляскаш тук и там цени на това и онова . Съвети за каквото и да било ще ми даваш когато през ръцете ти минат поне 1000 системи и си видял кое какво е и що е .Някъде да прочете и дума от мен за някакви надписи че били на кутиите и да препоръчам нещо че било еди каква си марка ? Малко спри с тези безкрайни цъкания на това и онова колко струва . Човека беше написал какви пари е готов да отдели и какви са нуждите му . Нито ти нито който и да било, може с нещо категорично да ме убеди че това което съм му предложил е по-лошо от каквито и да е предложения за сборка в този ценови клас . Когато видиш пред теб поне 100 такива сборки скапани и повредени , когато комуникираш със десетки хора , чиито поръчани компоненти са дефектирали след месец или два и се чудят къде и как да си вземат парите обратно , тогава ще ми даваш и насоки . Не те съветвам да спреш да си драскаш каквото искаш , прави каквото си искаш , въпроса е в практичните решения на дадения въпрос . Едва ли има здраво мислещ човек който би тръгнал с дни и седмици да чака доставка на това и онова , от този и онзи , за да сглоби накрая почти същото което за 2-3 часа може да си купи , инсталира и да използва . Докато ти примерно чакаш още видеокартата си или харда , друг вече с дни ще си работи на машината .

Въпросната конфигурация от магазина я гледам вече няколко дни , просто е отлична като каквото и да се сетиш . Ще оспориш някой от компонентите ли ???? Или какво , просто да кажеш нещо и ти . Стига с тия квартални сервизчета дето сглобявали в пъти по-добри машини . Всеки може да си сглоби , с не големи познания . Ти май си далече от нещата и не си горял , нито познаваш хора горели с такива препоръки и т.н. Кварталното сервизче ще ти сглоби каквото поискаш , въпроса драги е , утре когато отидеш и кварталното сервизче го няма , а на негово място е магазин за копчета , тогава какво правиш - смучеш си пръста и пиеш водичка .

Спорове не желая да водя с теб . От практиката си далече , повтаряш като папагал това и онова . Приказките за кварталните сервизчета отдавна са история , защото и самите сервизчета останаха тук там . Не можаха приятелю да издържат - всеки почна да си сглобява у дома и в огромната част да си купуват готови конфигурации , може и малко по скъпи , но със сигурна гаранция , с години .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от canko99
      Здравейте! Почнах да правя дървен модел на една лодка от дърво, няма да я пускам във вода само ще си я гледам. Та мисълта ми е бихте ли ми предложили материал, от който да го направя? Мисля сърцевината на кабината да я направя от фибран, да ви попитам има ли пяна по-твърда от фибрана, или тя е най-твърдата. После фибрана ще го покрия с епоксидна или полиестерна смола, коя от тези смоли е по - здрава и надеждна, т.е. няма да се напука и моделът ще издържи вовек и веков.  другият ми вариант е да облепя фибрановата кабина с глина и да я грундирам и после боядисам и   лакирам ще ползвам такава глина, ще се напука ли  кой от посочените начини е по-удачен с глината или с смолата? Благодаря ви предварително!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.