Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Помолиха ме да помогна със съвет за покупка на монитор, а аз сега ще се допитвам до вас и ще дам също някое и друго предложение, а вие ще кажете става или не става даден продукт или направо ако предложите нещо ще съм благодарен. Както се досещате от заглавието става въпрос за покупка на монитор 19-21 инча (ограничено е пространството където ще се поставя), с IPS матрица (ъгли на виждане, добро цветовъзпроизвеждане, по-малко натоварване на очите?). Като допълнителни екстри, но не задължителни ме помолиха да е бял монитора и да има тв тунер. Ще се ползва най-вече за текстообработка и по-някой филм от време на време.

Редакция: един от мониторите които отговарят на изискванията е този Dell , 23 инчовата версия се препоръчваше често тук във форума, предполагам че и този ще е добър и още един Dell с full HD

Редакция2: някаква идея за този Филипс ?

Моите възможности се изчерпаха засега, ако се сетите за нещо ще се радвам да споделите. Весели празници.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

21.5" (54.61 cm) AOC i2269Vwm, IPS Panel, FULL HD LED, 6ms, 50 000 000:1 250cd/m2, 2xHDMI & DisplayPort, колонки, TCO 5.0, 3г.

Щом размера не ви позволява по-голям това предложение не лошо ,за 262лв. с AH-IPS панел!

Ето и едно подоробно ревю

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

21.5" (54.61 cm) AOC i2269Vwm, IPS Panel, FULL HD LED, 6ms, 50 000 000:1 250cd/m2, 2xHDMI & DisplayPort, колонки, TCO 5.0, 3г.

Щом размера не ви позволява по-голям това предложение не лошо ,за 262лв. с AH-IPS панел!

Ето и едно подоробно ревю

Добър е монитора за парите си и го показах. По-късно ще постна линк на LG монитора койта са им предложили на хората. IPS панел + TV тунер. И имаме питане относно TV тунера дали по-някакъв начин влияе на цялостното представяне на монитора, но за да да съм по-конкретен ще изчакам да ми дадат модела на монитора и ще постна линка.

Редакция: P.s. все пак основното предназначение ще бъде да се ползва като монитор, но искат и TV тунер да има хората и се притесняват малко че TV тунера ще скапва качеството на монитора...

Последна редакция на този пост: Това е линка към модела който са им предложили LG LED TV-Monitor 21,5" 22MA53D-PZ и след измервания се оказа че 22 и 23 инча също са вариант, така че се извинявам за многото редакции на постовете, но не трия нищо поне ;)

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с LG 23MA53D-PZ TV+MONITOR. Много съм доволен. Това, тунера да влияе на цялостното представяне на монитора, не мога да го разбера, какво се има предвид... Сравни ги в магазина, 23" са си чувствително повече от 22...

Има картина в картината, тоест, може едновременно да се работи на компютъра и в същото време да се гледа телевизия, което е доста удобно, защото качеството е многократно по-добро от това на TV тунера, който ползвам с компютъра. Двата HDMI входа ми позволиха да сложа и един Android стик на Rikomagic - MK802 IIIS, на който смятам да му сложа Ubuntu, когато имам свободно време.

Като цяло съм много доволен, отлична картина, отлично качество. Единствената ми малка забележка е към дистанционното, което можеше да са го измислили и по-добре.

п.п. Доволен съм от качеството до толкова, че взех още един такъв... 22" модел ми се видя прекалено малък, поне сравнявайки го с 23" телевизори, които се намираха до него. В Плесио обаче цената на 23" LG е чувствително по-висока, докато 22" модел е с 10 лева по-малко.

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с LG 23MA53D-PZ TV+MONITOR. Много съм доволен. Това, тунера да влияе на цялостното представяне на монитора, не мога да го разбера, какво се има предвид... Сравни ги в магазина, 23" са си чувствително повече от 22...

Има картина в картината, тоест, може едновременно да се работи на компютъра и в същото време да се гледа телевизия, което е доста удобно, защото качеството е многократно по-добро от това на TV тунера, който ползвам с компютъра. Двата HDMI входа ми позволиха да сложа и един Android стик на Rikomagic - MK802 IIIS, на който смятам да му сложа Ubuntu, когато имам свободно време.

Като цяло съм много доволен, отлична картина, отлично качество. Единствената ми малка забележка е към дистанционното, което можеше да са го измислили и по-добре.

п.п. Доволен съм от качеството до толкова, че взех още един такъв... 22" модел ми се видя прекалено малък, поне сравнявайки го с 23" телевизори, които се намираха до него. В Плесио обаче цената на 23" LG е чувствително по-висока, докато 22" модел е с 10 лева по-малко.

Благодаря много за инфото. Питането за ТВ тунера не съм го задал аз както трябва. Преди доста често се срещаха мнения че монитора трябва да е само монитор без тунер, колонки или каквото и да е друго по него. Една от причините беше че например ако се развали тунера се прецаква и монитора, а също така доста често срещано мнение беше че нито изкарва качеството на тв при гледане на телевизия, нито на добър монитор. Но този модел който си предложил и ползваш се съмнявам да страда от тези проблеми и щом казваш че картината е страхотна, значи поне като минимум е добра ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за инфото. Питането за ТВ тунера не съм го задал аз както трябва. Преди доста често се срещаха мнения че монитора трябва да е само монитор без тунер, колонки или каквото и да е друго по него. Една от причините беше че например ако се развали тунера се прецаква и монитора, а също така доста често срещано мнение беше че нито изкарва качеството на тв при гледане на телевизия, нито на добър монитор. Но този модел който си предложил и ползваш се съмнявам да страда от тези проблеми и щом казваш че картината е страхотна, значи поне като минимум е добра ;)

Да, препоръчвам го. Освен това, ако имах каквито и да е забележки, нямаше да взема още един такъв ;) Когато го взех, ми дадоха и 5 години гаранция. Не съм сигурен дали още важат условията, защото сега на сайта пише 36 месеца...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам този-

LG LED TV-Monitor 21,5" 22MA53D-PZ

Отлична картина като телевизор и монитор.Приятно меню и достатъчно входове.Само дистанционното е малко криво както спомена по-горе 

djagi.

Ъгъла на виждане наистина е голям.За тази цена съм доволен,а и за закупените до 31.12.2013г. гаранцията е 5г. :help:

Със здрае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

23 инчовият модел са взели хората. Днес го видях монитор-тв-то . Харесва им на хората, благодаря за мненията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.