Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички форумци.

Имам си наум да си сменям машинката не че е мн зле тази която имам но съм си наумил малко по малко да си купя частите във рамиките на 2,3 месеца(най-много) да си сглобя друга.

Та ще поискам съвет от вас за нещицата които съм си избрал.

От стария ще исползвам само кутия,монитор,мишка,клавиатура.

Това е старата кутия която ще испозвам:Публикувано изображение COOLERMASTER RC-430-KWN1 ELITE 430 BLACK

Наскоро му смених и видео картата предполагам че не е мн добра за това съм замислил да я сменям:Публикувано изображение ASUS GT640-2GD3 2GB PCI-E RETAIL

Мониторът който ще исползвам е този:Тurbo-x lcd monitor 18.5'' tx-185els

Ето и нещата които съм замислил да си взема:

Публикувано изображение
COOLERMASTER RS-700-ACAB-D3 B700 700W PSU

Публикувано изображение
INTEL CORE I5-3570K 3.40GHZ LGA1155 - BOX

Публикувано изображение
GIGABYTE GA-Z77-D3H RETAIL

Публикувано изображение
CORSAIR CMZ8GX3M2A1600C9B VENGEANCE 8GB (2X4GB) PC3-12800 DUAL CHANNEL KIT BLUE

Публикувано изображение
ASUS GTX660-DC2-2GD5 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL

Публикувано изображение
SANDISK SD6SB1M-064G X110 64GB 2.5'' SSD SATA3

Публикувано изображение
WESTERN DIGITAL WD1002FAEX 1TB CAVIAR BLACK SATA3

Машинката ще се използва за интернет,игри,гледане на онлайн филми онлайн телевизия и тн.

Приемам корекции относно конфигурацията но държа да подчертая от интел за процесор и нвидия за видео карта др марки не искам останал съм мн доволен досега от тези двете останалите неща подлежът на смяна но държа на качеството и издръжливоста.

ПП:От оверклок не разбирам но сложих процесор със оверклок препоръчаха ми го за това.

Ако може да се спести нещо от някаде без да се разваля същественно производителноста му съм навит.Пак да подчертая държа на качеството и издръжливоста.

Благодаря на всички отзовали се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет?

Не съм написал бюджет поради причината че няма да си го закупвам от българия при мен тези части струват 841 евро или 1652 лева.Готов съм да дам до 850 евро или 1670 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам конфигурация с монитор. Не знам как ще гледаш филми и ще играеш игри на 18,5 инчов монитор. Ако искаш може и след време да си вземеш монитор.

Обща стойност - 1 656.56 лв. с ДДС
Конфигурацията е примерна. Търсиш компонентите там, откъдето ще пазаруваш. 
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Частите съм ги дал като примерни, клока не е трудно нещо трябва само малко четене :) BB код: I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 2400 GEIL EVO LEGGERA ASUS Z87-K /Z87/LGA1150 1T SG SSHD ST1000DX001 PALIT GTX770 2G GD5 Обща стойност - 1 505.27 лв. с ДДС и  захранването:

Thermaltake Smart SE 630W

Всичко за около 1630лв

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От по голям монитор нямам нужда този си ми е добре :) :)  въпрос на вкус.

Искам да ви попитам няма ли нужда от един хард ССД само за уиндоус който ще е 7,за да е по надеждна системата или са излищни пари......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом този си ти е добре няма смисъл от висок клас карта. Стой си с GT 640. Като решиш да вземеш монитор ще вземеш и видео карта.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
niko4, на 29 Дек 2013 - 7:18 PM, написа:

От по голям монитор нямам нужда този си ми е добре :) :)  въпрос на вкус.

Искам да ви попитам няма ли нужда от един хард ССД само за уиндоус който ще е 7,за да е по надеждна системата или са излищни пари......

Ще зарежда с 10 сек по-бързо.Няма да е по-надеждна.Може и без ССД да минеш.

А относно монитора - наистина няма да е зле да вземеш някой по-голям. Примерно ако гледаш някой филм да може да му виждаш буквите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лишаваш се от най-важната част от конфигурацията!

Бюджета ти позволява да си вземеш и нов по-голям и качествен монитор - това е нещото което ще доставя информация до мозъка ти , пък ти ако искаш си стой с малкия тн панел, който уврежда и изморява очите доста повече от монитор с качесвен ИПС панел!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лишаваш се от най-важната част от конфигурацията!

Бюджета ти позволява да си вземеш и нов по-голям и качествен монитор - това е нещото което ще доставя информация до мозъка ти , пък ти ако искаш си стой с малкия тн панел, който уврежда и изморява очите доста повече от монитор с качесвен ИПС панел!

Здравейте на всички

Не съм мислил наистина че по голям и качествен монитор уврежда по малко от този малкия НО до някаде имаш право ще го обмисля и ще пиша пак.

Забелязах че всички ми препоръчахте 4 генерация за процесор поръчах си днес процесорът,Хард диск,захранване,исках да взема и рамта обаче не съм сиг до колко най много поема този процесор във сайта на интел го дават ДД3 1333/1600 това какво ще рече до 1600MHZ ли най много.

Процесор:INTEL CORE I5-4670K 3.40GHZ LGA1150

Хард диск:WESTERN DIGITAL WD1002FAEX 1TB CAVIAR BLACK SATA3

Захранване:COOLERMASTER RS-700-ACAB-D3 B700 700W PSU

Забравих да попоитам този процесор ще му е нужно ли друго охлаждане,защото тези от магазина ми казаха че ще му трябва защото лятото е доста жега пък и е с оверклок не разбирам от него но по горе някой спомена че не е кой знае какво може да се пробвам знам ли.Та как мислите.

Редактирано от niko4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямало е нужда от това захранване.И ако наистина не разбирате от овърклок,или ако нямате намерение да го правите,тогава за какво ви е процесор отключен за овърклок?

Къде е дъното?

Рам може да вземете и 1600 МХц

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямало е нужда от това захранване.И ако наистина не разбирате от овърклок,или ако нямате намерение да го правите,тогава за какво ви е процесор отключен за овърклок?

Къде е дъното?

Рам може да вземете и 1600 МХц

Както съм писал в първият пост няма да го вземам наведнъж дъно и останалите неща се надявам след празниците да ги взема ако успея и имам парички.Не разбирам от оверклок но се надявам да се науча :)  за това си взех с оверклок.

Рамта само до 1600 ли е границата........

Очаквам предложения за дънна платка,рам памет и видео карта за по горе изброените неща които имам.Остатъкът от бюджета е 980 лева но ако са и по малко по добре вземам го по бързо.

Благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквам предложения за дънна платка,рам памет и видео карта за по горе изброените неща които имам.Остатъкът от бюджета е 980 лева но ако са и по малко по добре вземам го по бързо.

Благодаря на отзовалите се.

Значи 500€! Ето:

Crucial-DDR3-8GB-2x4-kit-1600MHz-Ballistix - 89.90€

Gigabyte-Z87-HD3-1150 - 109.89€

MSI-GTX-760-TF-2GD5-OC-2GB - 279€

Total: 478.79€ 

Цените са при поръчка ''on line'' от Плесио Гърция.

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.