Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От няколко месеца наблюдавам разпада на Free саитовете миналият месец data.bg беше с големина няколко TB а сега е само 5999.66GB преди няколко седмици от free.evro.net изчезнаха всички MP3 ако трябва да останем на torrents в половината нема музика а ако случаино има трябва да се молим да има достатачно хора които да свалят в противен случаи ще тиглим с 5 6KB за сега има саитове от които да се тегли музика но и те маи изчезват всички free саитове до края на месеца ще бъдат затворени ако трябва да теглим от торент ние сме загубени незнам само дали ще има лукални сървари които да спасяват положението

незнам как ще я караме за нататак но няма да ни е лесно аз ще си спра нета ако няма от каде да тегла освен от торент !!!!!

Казваите си мнението по вапроса даваите идеи!!!

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
беше с големина няколко TB а сега е само 5999.66GB
според теб 5999.66GB колко TB са?

няколко седмици от free.evro.net изчезнаха всички MP3

сюрозно... http://rack1.free.evro.net/server4/mp3sound/Metallica/

дали ще има лукални сървари
ми аз предпочитам луканка от колкото лукални сървари

каде да тегла освен от торент

и какво не ти харесва на торентите...?!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще ви издам една малка тайна: музиката не е изчезнала, просто търсачките не я индексират

<{POST_SNAPBACK}>

и аз това му показвам... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5999.66GB са 5ТВ а преди доста време имаше много повече !!!

а за http://rack1.free.evro.net/server4/mp3sound/Metallica/ можеби ти слушаш музика от преди 10 години но аз слушам съвремина музика!!

"ми аз предпочитам луканка от колкото лукални сървари" само да попитам в колко PC-та можеш да влезеш като всички компютри са с сащитни стени и да не говориме че сега когато миним на SV 2 ще везещ на некои в компютара на наиси има некакви ламери по мрежата които незнаят какво е интирнет ама нали е газария и трева да имат ако са споделили нещо и успееш да им влезеш в компютара то това което изтеглиш ще бъде пълно с вируси така че за лукалка да не говорим

Какво им е на торените ами :това което ти дадът да теглиш го теглиш за да се дигаш реитинга не за друго например защото ти трябва в само 10 % от случаите някоя от торнетите ти върши работа

ПРИМЕР : ако ти трева некоя песничка мже да я няма а ако я има трябва да теглиш пони 700MB(тоест заедно с още 500 песни от които да си земиш само 1 а в торнетите не се качва фаил по малак от 500MB поне аз така знам) и кажи ми кое им е хубавото

да наистина има едно единствено нещо там излизат първи наи новити филми и игри но аз говора за нещо по малко да не говорим за по стари игри дето немогат да се намерият по смъртно там !!!

кажи ми кое от тея неща дето съм написал не е вярно!!!!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой знае ли уеб сайт от кадето мога да си свалиам безплатни филми но и да може да се влиза в този уеб сайт от Англия заштото в Англия живея.

Брей , иде световният потоп.Друго си е с благинките на " Free саитовете ".Филмчето

след 3 часа заветно теглене е на диска.Оттам сядаме удобно , отваряме си биричка и го гледаме в домашна обстановка. На запад от Виена няма таково чудо " Free саитовете ".И след като България иска да се приобщи , закономерно е " Free саитовете " да затихват.Но факт е ,че с този торент или DC++ моя милост точно за 6 месеца изтегли и успя да изгледа над 70 филма и около 3 Gb MP3-ки . Здраве да е ако някой успее повече , но трябва да се работи пък и спи.

don_gepi , ако се откажеш от нет с парите за месечна такса която си плашал надали ще изгледаш същия брой филми в местното кино.Проблемът ти не е в заличаване на зоните , а в скоростта на международния трафик който ти се осигурява.При по-добра връзка торент далеч не сваля с 5 кВ / s - 6 кВ / s , а десет и повече пъти по-бързо.Личен съвет.По-добре се притеснявай за оценката си по български език ,

свободните зони ( какво ли им е свободното като не ги достъпвам ) времето ще покаже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

don_gepi, нашия админ има много хубав девиз:

По добре мълчи и нека те мислят за тъп от колкото да проговориш и да разсееш съмненията

Що си мислеш че една защитна стена те прави неуязвим... тя е помощен инструмент - ако не я настроиш ще си стои и ще си гледа как те "хакват" (мразя този глагол). Ако операционната ти система не е пачване - и най-добрия firewall трудно ще те опази. А за торентите - абе знаеш ли колко peer2peer мрежи има? Трябва ти песен - влизаш в DC++ или SoulSeek или нещо дето те кефи и си теглиш кат пич? И това че ти е даден линк към музика - не значи че боклуците дет ги слушаш не ги качват. Казах ти - просто търсачката не ги индексира. Ма който търси - намира!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо мислиш,че през торентите ще дърпаш бавно.Поне за българските,мога да те уверя,че се тегли с много прилична скорост.Като се има впредвид,че сега прохождат,бих казал.че се справят доста добре.,пък и музика дал бог и при тях.

Следя от самото начало 4 те най-големи български торент сайтове и мисля,че с изключение на чалгата, се пускат периодично, наред с всичко ново и стари класики.Спор няма,че си бе хубаво с търсачките..........и тегли наволя,но......

П.П. Горното, не го приемай за спорq, но найстина с Azureus/торент клиент/ свалям по-бързо отколкото с Flash Get. И накрая искам да кажа,че торентите може би създават неудобство, но все пак са алтернатива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървъри, на които се качват свободно файлове, има в цял свят, просто не са популярни (и не случайно). Казаха ти вече - който търси - намира. Стига да знае къде и как да търси. А това се научава много бързо. Р2Р-програмите също са вариант, и то нелош. За достъпа до българските free-зони има проксита - и пак: който търси, намира. BulXy помага... От доста време насам и на мен ми се налага да влизам през прокси до "free"-та като ФТЛ или Арена.БГ... И - забележи - още съм жив без тях. По цял свят има форуми, в които хората споделят своите файлове или поне "лекарства" за тях, а останалото идва от официалните сайтове, които така или иначе ще си съществуват и занапред... Какъв е тоя песимизъм, не мога да разбера... А и китайците са много и с мнооооогоооо сървъри, които скоро няма да затворят...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да наистена е мързел свикнали сме поне някои от нас написваме името на фаила щракваме търси и го намира такива екстри нема в торент можеби искат да ни помогнат да ни отучат от мързела но нали телевизора компютара радиото и всичко останало е направено за да се съкрати времито в минялите години за да изчислиш колко и 200.260= е било небходимо поне 10 20 секунди не на всички разбирасе но търсачките са напразени за олеснение а не да се ръгнеж из архивите да търсиш нещо близо 30 40 минути е кажете ми не е ли така!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

наистина се сваля доста бързо от торент но ак няма някои човек от мрежата за да сваляш нещо с поне 100 K е необходимо още 10 човека да го свалят а ако имаш човек от режата сваляш с некаде 2 3 MB това им е хубавото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е така. Какво викаш нямало в Торент? Та нима Мулето или Shareaza нямат търсачки? Или коя да е друга програма за Р2Р? Нима няма Torrent Search? Или торент-портали с търсачки? Колкото до това, че в торентите се качвали файлове от по 500МВ нагоре... ГЛУПОСТИ... Просто си свикнал на един начин на теглене и категорично отказваш да го смениш с друг, това е... А съвсем не е толкова трудно. Предполагам си забелязал из сайта колко програми свалям и качвам? Е, от тях само 1% са от торент-сайтове, останалите са свалени по добрия стар начин от страни, в които иначе free-та няма... Да, ама не... Почваме да се препираме излишно за глупости. Айде, от мен да мине, аз ще поема отговорността ако нещо се бръктисаш от затварянето на фреетата, заявявам го публично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да изясните какво разбирате под FREE !!!

Това нещо безплатно ли е (с безплатен трафик), място откъдето се теглят неща в нарушение на авторските им права, warez, където има свободен (free) софтуер ли или безплатни (demo, trial) версии?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филипов, още в първия пост става дума за музика, а по-нататък и за филми. Очевидно е че се има предвид warez. Всъщност тук обикновено е така -> free=warez. Култура на потребление му се вика. За кво да плащам, кат може безплатно... За хората не е безплатен CDBurnerXP Pro, безплатен е кракнатия Nero. И Free сървъри са именно тези, които им осигуряват иначе скъпия content безплатно. А попринцип free сървър би трябвало да е този, който ти осигурява безплатен хостинг cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И Free сървъри са именно тези, които им осигуряват иначе скъпия content безплатно. А по принцип free сървър би трябвало да е този, който ти осигурява безплатен хостинг

И аз затова да уточня. Пита някой за нещо и аз му дам линка. Ама той нахален и не иска да се набутва с трафик и иска да му го кача на някое Free. Ама на мен ми е безплатна САМО вътрешна мрежа и за разлика от някои в СФ всичко ми се води интернет трафик без значение български или международен. Може и за някого да е free (без пари) ама за мен не е.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно download-a след затваряне на free-тата в България живота никога не е бил толкова лек, че да може да си позволим да си купуваме софтуер/музика/филми и.т.н. на спокойствие. А в интерес на истината дори и да не беше, българина така е устроен (а и благодарение на Балканския синдром) да си взима всичко "на тънкана". Така че винаги ще намери начини да си присвои нещата безплатно. Аз от няколко месеца ползвам DC++ и съм адски доволен, защото имам пряка връзка с компютри от Полша, Щатите, Англия, Норвегия от които мога дори да си дърпам неща, които идват с няколко месеца закъснение в България във фриитата, ако въобще дойдат. Така че макар и бавно, малко по малко си набавяш каквото ти трябва от където ти трябва. Това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване