Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
whos

След чисто нов ссд и уин 7 про 64....

Препоръчан отговор

Здравейте. Изгоря ми харда. След като си купих чисто нов Самсунг 840 ЕВО реших да му сложа седмица. Проблем след проблем докато накрая подкарах уин 7 про. Изтеглих си драйвърите и вместо да рестартирам 100 пъти им давах да помнят след рестарт-а. Всичко се обоза. Все едно уин-а не помни какво е слагал. Нито един драйвър не работи. Като го рестартирам увисва на синия прозорец и не влиза в уин-а. Сега съм под сейфмод. Някой да помогне с нещо или да ми препоръча сервиз или човек които може адекватно да ми помогне ?

Компота е със следните параметри:

gigabyte ga 58 usb3

asus 550ti

samsung 840 evo 120 gb

4 gb kingston hyperx gray edition

1050 w powercool

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай на ново. Ако имаш проблеми при инсталация, значи или копието е дефектно (на уина) или ссд-то.

Едит: Най малкото, цялата процедура трябва да е супер кратка (заради бързината на ссд-то).

Едит 2: Пробвай друг по-нов релииз.

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай на ново. Ако имаш проблеми при инсталация, значи или копието е дефектно (на уина) или ссд-то.

Едит: Най малкото, цялата процедура трябва да е супер кратка (заради бързината на ссд-то).

Преди да ми гръмне стария хард бях с този уин. Дадоха ми 7 ултимейт обаче с него не става. Дава ми , че не може да форматира диска. Сложих си пак стария и тръгна. И аз очаквах нещо като по - бързо инсталиране обаче не беше толкова бързо. Това е втора инсталация и нещата се получават пак същите. Явно си трябва човек дето разбира повече от мен да погледне щайгата ми....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да го смениш с друг от магазина където си го купил?

На какво основание ? Разделих си го. Диска си тръгна и сложих софтуера.Записва си. Работи си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото те разбрах не можеш да влезнеш в Уин, без да влезнеш в Safe-Mode. Едвам инсталираш ОС. А със други ОС не ставало.

Ако приемем, че вършиш всичко като хората значи проблема е хардуерен. Ако приемем, че предишния ти хард е заминал от старост

а не от други фактори, следователно всичко сочи към новия компонент. Отличителна черта на дефектните ssd-та е да не искат да се

форматират, да правят сини екрани и да замръзват.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото те разбрах не можеш да влезнеш в Уин, без да влезнеш в Safe-Mode. Едвам инсталираш ОС. А със други ОС не ставало.

Ако приемем, че вършиш всичко като хората значи проблема е хардуерен. Ако приемем, че предишния ти хард е заминал от старост

а не от други фактори, следователно всичко сочи към новия компонент. Отличителна черта на дефектните ssd-та е да не искат да се

форматират, да правят сини екрани и да замръзват.

Логично погледнато е така. Обаче аз на какво основание да им кажа да сменят диска ?... Предишния започна да прещраква. На моменти машината забиваше и после си работеше без проблем докато преди два дни харда сепрецака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От цялата работа не разбрах едно.

Защо директно не пробва да мигрираш сегашата си операционна система директно на ссд-то?

Тествай диска с  HdTune и го меткай на сервиз, ако програмата покаже обезспокоителни резултати. Гледай графата за здравето и остави програмата да направи пълен тест.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От цялата работа не разбрах едно.

Защо директно не пробва да мигрираш сегашата си операционна система директно на ссд-то?

Тествай диска с  HdTune и го меткай на сервиз, ако програмата покаже обезспокоителни резултати. Гледай графата за здравето и остави програмата да направи пълен тест.

Няма как да преместя "сегашната" си при условие , че ми гръмна стария диск.

Това ми е скрийншота от теста с HdTunepost-345280-0-22818000-1388436110_thumb.

Четох , че било хубаво да си превключа контролера на AHCI. Друг познат ми каза да си ъпдейтна firmware.... Също така да си ъпдейтна БИОС-а...

Така , firmware е ъпдейтнат.

Дъното ми поддържа 2 биос-а и идея си нямам как да го ъпдейтна.

Не мога да променя контролера на AHCI понеже ми избива син екран и ми рестартира компота.

Четох , че преди инсталацията на уин-а трябвало да се направи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да преместя "сегашната" си при условие , че ми гръмна стария диск.

Това ми е скрийншота от теста с HdTuneПубликувано изображениеHDTune_Health_Samsung_SSD_840_EVO_120G.png

Четох , че било хубаво да си превключа контролера на AHCI. Друг познат ми каза да си ъпдейтна firmware.... Също така да си ъпдейтна БИОС-а...

Така , firmware е ъпдейтнат.

Дъното ми поддържа 2 биос-а и идея си нямам как да го ъпдейтна.

Не мога да променя контролера на AHCI понеже ми избива син екран и ми рестартира компота.

Четох , че преди инсталацията на уин-а трябвало да се направи....

Да инсталацията на Уидоус трябва да се направи именно във такъв режим. ОТ статуса койте на скрийншота не виждам нищо обезспокоително. А грешки при четене от SSD дава ли при 2рия тест? Или не си го правил. Направи го и виж дали ще ти даде грешки и лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да инсталацията на Уидоус трябва да се направи именно във такъв режим. ОТ статуса койте на скрийншота не виждам нищо обезспокоително. А грешки при четене от SSD дава ли при 2рия тест? Или не си го правил. Направи го и виж дали ще ти даде грешки и лоши сектори.

Слагането на ССД вече е свръх бърз и опростен процес.Слагаш го в компа сменяш от БИОС-а SATA контролера да е в режим AHCI ( задължително) .Инсталваш Уина с желания от теб формат, при влизане в Уин не забравяй да активираш TRIM функцията ( влизаш в CMD.exe fsutil behavior set disabledeletenotify 0  - > enter -> restart )  и не забравяй да премахнеш Page file от SSDто или да го преместиш на друг драйв, и с това ти приключва подготовката на системата за SSD .Пробвай с някой по-обновен Win 7 .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.