Премини към съдържанието
algor

Михаел Шумахер е в кома, борят се за живота му

Препоръчан отговор

Михаел Шумахер е в кома, борят се за живота му

08:21  |  30 декември 2013 По света

Публикувано изображение

Бившият пилот във Формула 1 и седемкратен световен шампион Михаел Шумахер, който падна, карайки ски във френските Алпи, е в кома, а състоянието му е критично.

Шумахер пострада вчера, докато караше ски със своя 14-годишен син в алпийския курорт Мерибел.

Той се подхлъзнал, паднал и ударил главата си в скрит под снега камък.

Състезателят бе откаран с хеликоптер в болницата в Мутиер, а след това е преместен в университетската болница в Гренобъл.

От там съобщиха рано тази сутрин, че 44-годишният германец е приет с тежка мозъчна травма и в кома и това наложило веднага да бъде опериран, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

"Той остава в критично състояние", пише още в съобщението.

Един от най-добрите неврохирурзи в света, който е и приятел на Шумахер - Жерар Селан, опитва да спаси живота му. 

Съпругата му Корина и двете им деца Джина-Мария и Мик са прекарали нощта в болницата. 
Там е и личният лекар на Шумахер - д-р Йоханес Пейл. 

Фенове на Михаел Шумахер се стекоха пред болницата.

„Моите мисли са с Михаел Шумахер в този тежък момент... Той повече от всеки друг притежава силата да се справи с всичко това“, написа в Twitter пилотът на "Макларън" Дженсън Бътън.

Мартин Бръндъл, бившият съотборник на Шумахер в Бенетон, добави: 

„Хайде, Михаел, спечели още едно състезание с квалификационно темпо, както го правеше преди. Можеш да го направиш.“

Фелипе Маса, който също кара рамо до рамо с германецът, заяви, че се моли на Господ да защити „неговия брат“.

http://dnes.dir.bg/news/koma-mihael-shumaher-15841789?nt=4

Такива новини винаги ме натъжават и за сетен път доказват, че не всичко е пари на този свят.

Човека, който в стотици битки със скоростта остана жив сега бере душа заради малшанса този камък да е точно на мястото, където си е ударил главата...

Стискаме палци!!!

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжна новина.

Дано оцелее!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се предавай, Пиле

Молим се за теб

:help:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръж се, Шуми! Безброй битки си спечелил, тая е просто поредната. Не ни оставяй, шампионе!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз никога не съм бил фен на надменната Шваба (говоря, като пилот, като човек никога не съм имал удоволствието или неудоволствието да го познавам.).

Въпреки това му пожелавам всичко най добро.

Дано прескочи трапа и да се оправи.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях да гледам Ф1, откакто се отказа. Скучно е без него. Дано се оправи, един голям шампион и голям човек...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях да гледам Ф1, откакто се отказа. Скучно е без него. Дано се оправи, един голям шампион и голям човек...

Да ме извиняваш за офтопика - скуката не е заради липсата на Шумахер - скуката е заради дебилните правила. Ако искаш ще си направим отделна тема извън общата за формула 1 за да говорим  дали трябва да са такива каквито са сега правилата или не.:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжна новина.Дано оцелее!

Дано оздравее!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.

„....

Такива новини винаги ме натъжават и за сетен път доказват, че не всичко е пари на този свят.

.....

именно....

Дано се оправи, въпреки , че съдейки по информацията - положението изобщо не е розово

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз, при това още при първия отказ, а съм гледал Ф1 много преди неговата поява. Не съм пропускал състезание с него, беше ми идол.

Никога няма да забравя едни кадри с Шуми, беше преди години във Ферари. Не помня пистата, но валеше силен дъжд на част от нея, а над другата грееше слънце, парадокс някакъв. Болидът на Шуми бе с повреда, а и не можеше да влезе и да смени гуми. Тежка ситуация... Но камерата снимаше назад от неговия болид, кадрите в продължение на няколко обиколки бяха незабравими - Шуми не се даде на успялите на сменят гумите, накрая колата му не издържа, но публиката го аплодираше безкрайно дълго.

Дръж се, Шуми!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И аз не съм му особен фен, но ако трябва да съм честен, е направил повече за целият тим на ФЕРАРИ отколкото всички останали. Дано всичко мине успешно. Иначе поддържам мнението на "КОЛЕЦ"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При толкова много състезания през годините, да пострадаш отивайки на почивка е много тъпо. Дори и да оживее, едва ли ще се състезава отнова. Но като чета в другите сайтове, какво му е тежко положението - едва ли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да се оправи! Макар че ще бъда двуличник ако кажа хубава дума за него. Нещата са в ръцете на докторите а понякога може медицината да е безсилна. Мозъчните травми не са като късмета който изкара на Силвърстоун. Дано да успее да прескочи трапа и да е до семейството си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лекарите не дават гаранции за живота на Шумахер

Медицинският екип, който се грижи за тежко пострадалия при падане със ски пилот-легенда от Формула 1 Михаел Шумахер, е сериозно притеснен за състоянието му, стана ясно на пресконференцията в Гренобъл към 11 ч. местно време днес.

„За съжаление, има опасност за живота му. Говорим за сериозни и масирани травми на главния мозък”, заяви началникът на реанимацията в клиниката, в която Шумахер е настанен, проф. д-р Жан Франсоа Пайен.

"Не можем да кажем как ще се развие ситуацията, борим се буквално за всяка минута живот, опитваме се да спечелим време, добави той.

Пилотът е бил в кома още при постъпването си в болницата, разкри професорът.

„Наложи се да бъде опериран, за да се понижи вътрешно-черепното налягане. При проведените медицински прегледи бяха констатирани многобройни хематоми, мозъчно сътресение и мозъчен кръвоизлив”, поясни още професор Пайен.

Медиците използваха повода да подчертаят колко е важно да се карат ски с пълна предпазна екипировка. Ако Шумахер не беше с каска на пистата, изобщо нямаше да стигне до нас, отбелязаха те.

Лекарите потвърдиха появилите се по-рано информации, че пилотът е поставен вече в изкуствена кома и под обща наркоза, но опровергаха съобщения, че е претърпял и втора операция.

Семейството на Шумахер, както и негови съотборници са при него, в болницата в Гренобъл.

manager.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано се оправи, въпреки , че съдейки по информацията - положението изобщо не е розово

Ще се оправи - жилав е той.

И през други перипетий е минавал и се е изправял след това!!!

Инак, странно нещо е живота. Странни шеги си прави той с нас, хората!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че новините не са добри. Но дано се оправи по-бързо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За останалите без дом и гладуващи деца от Хаити никой не го е грижа, но за Шумахер и Пол Уокър всички реват и видите ли света е свършил. Цял ден гледам само статуси във facebook колко сад са хорат, че някой си актьор или друга по-известна личност починал или загинал, а останалите гладуващи дечица който останаха без покрив над главата си, кучета ги яли. И не само те. Всички реваха за Пол Уокър, но за Роджър Родас - приятелят му който е шофирал никой не го е грижа.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За останалите без дом и гладуващи деца от Хаити никой не го е грижа, но за Шумахер и Пол Уокър всички реват и видите ли света е свършил. Цял ден гледам само статуси във facebook колко сад са хорат, че някой си актьор или друга по-известна личност починал или загинал, а останалите гладуващи дечица който останаха без покрив над главата си, кучета ги яли. И не само те. Всички реваха за Пол Уокър, но за Роджър Родас - приятелят му който е шофирал никой не го е грижа.

Като имаш интернет защо не се поразровиш и да видиш колко пари са дали всеки от тях поотделно за благотворителност, включая и гладуващите деца от намкъде си?!?!

Въпросния загинал Пол Уокър беше един от организаторите на благотворителната инициатива към която трябваше да се присъедини, когато стана произшествието...

Защо не прочетеш малко преди да пишеш глупости?!?!

Или просто се правиш на интересен?!?!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говоря само за децата от Хаити. Също така знам за кампанията на Пол Уокър - Reach out Worldwide доста преди ти да си узнал за нея. Мисълта ми беше, че всеки ден загиват хора, но не се спами навсякъде със статуси и теми за тях. Те не заслужават ли уважение само защото не са известни?

Редактирано от RadoD1mov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много нелепо.Цял ден го копентираме с колегите.Hикой не е застрахован за съжаление.Можем само да сме съпричастни

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говоря само за децата от Хаити. Също така знам за кампанията на Пол Уокър - Reach out Worldwide доста преди ти да си узнал за нея. Мисълта ми беше, че всеки ден загиват хора, но не се спами навсякъде със статуси и теми за тях. Те не заслужават ли уважение само защото не са известни?

Това са хора, които са дали нещо на света в някаква област - спорт, изкуство, политика, наука и т.н.

Точно тези хора раздават милиони (някои и милиарди) за благотворителност и аз или ти нямаме никакво право да ги съдим.

И в такива ситуации цял свят е съпричастен към мъката и всякакви останали настроения отиват на заден план.

Хора са загивали, загиват и ще загиват, но ако те влече да пишеш по тази тема, има раздели, където можеш да я оформиш и хората ще пишат в нея (който иска и му е интересно).

Със спама до тук!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spiegel: Има признаци на леко подобрение

Накратко: Снощи Шумахер е претърпял още една операция; тялото му е охладено до 34 градуса, за да може мозъкът му да използва по-добре наличния кислород. Жан-Франсоа Пайен, шеф на анестезиолозите в клиниката в Гренобъл, казва, че е бил отстранен още един хематом от лявата половина на черепа. Други оперативни намеси на този етап не се планират. Има още хематоми в мозъка му, но състоянието му засега не позволява те да бъдат извадени. "Има признаци, които ни дават основание да смятаме, че ситуацията се е подобрила в сравнение с вчера", казва той. Опасността за живота на Шумахер обаче не е преминала; Шумахер има масивни мозъчни контузии и в момента е в изкуствена кома. Прогнози за състоянието му не са възможни.

Идиоти разпространяват във Facebook фалшива новина, че вече е починал. Причината: събират лайкове ("1 Like = 1 Respect"); администрацията на Facebook е сигнализирана, но отказва да се намеси, тъй като това не представлявало "нарушение на обществените стандарти".

За тези, които разбират немски: ТУК обновяват непрекъснато информацията за него, като посочват и точния час на постъпването ѝ (германците са с един час назад).

Още един сайт с "почасови" новини: Bild

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spiegel: Има признаци на леко подобрение

Накратко: Снощи Шумахер е претърпял още една операция; тялото му е охладено до 34 градуса, за да може мозъкът му да използва по-добре наличния кислород. Жан-Франсоа Пайен, шеф на анестезиолозите в клиниката в Гренобъл, казва, че е бил отстранен още един хематом. "Има признаци, които ни дават основание да смятаме, че ситуацията се е подобрила в сравнение с вчера", казва той. Опасността за живота на Шумахер обаче не е преминала; Шумахер има масивни мозъчни контузии и в момента е в изкуствена кома.

Това е добре !

Чудесна новина :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Док,ти си оптимист!Сещаш ли се ако оцелее тоя човек,че нищо няма да е същото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.