Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте за пръв път пускам тема така че ако нещо не е по правилата моля да ме извините.Въпросът ми е следният,възможно ли е на този лаптоп да се постави процесор Intel Core 2 Duo T5750 и ако е възможно какви други промени ще се наложат в процеса на замяната.Благодаря Ви.

post-345288-0-09990900-1388399560_thumb.

post-345288-0-12901700-1388399588_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея но засега не приложима

Замяната на процесор на лаптоп също ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте за пръв път пускам тема така че ако нещо не е по правилата моля да ме извините.Въпросът ми е следният,възможно ли е на този лаптоп да се постави процесор Intel Core 2 Duo T5750 и ако е възможно какви други промени ще се наложат в процеса на замяната.Благодаря Ви.

Преносимите компютри са направени да работят на границата на термичния баланс. Освен това са конструирани да са компактни и цялата компановка да е с минимална загуба на пространство. По-горе ви дадоха идея за нова машина. Другия вариант е да не поправяте това, което работи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преносимите компютри са направени да работят на границата на термичния баланс. Освен това са конструирани да са компактни и цялата компановка да е с минимална загуба на пространство. По-горе ви дадоха идея за нова машина. Другия вариант е да не поправяте това, което работи :)

Все пак не искам i7 въпросът ми е за процесори на един и същ чипсет и не очаквам чудеса просто малко по-висока скорост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои по-скъпи линии лаптопи, имат опциите да се поръчат с различни процесори и други компоненти в сравнение с базовите модели, които се произвеждат серийно. Опциите не са твърде много, но има такива. Поръчките се дават в съответният фирмен магазин, притежание на производителя на лаптопите или в магазини на дилъри(които препращат съответната поръчка, отново към производителите). Монтажа се извършва във фабриката на производителя. Ограничението откъм брой и вид опционални компоненти, произтича от това че са нужни специфични драйвери за всеки отделен компонент. Също така както капитана посочи и от възможностите на ограниченото място за монтаж и от възможностите на охладителната система. Процесорите в лаптопите не са свободно поставени в гнезда, а се монтират чрез запояване. Моделът лаптоп, който посочихте обаче е обикновен, вече е закупен и е на години. Не става да си изберете някой процесор и да идете да ви го подменят в кварталният сервиз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.