Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

милен ганев

Toshiba Satelite l300 1ak замяна на процесор

Препоръчан отговор

Здравейте за пръв път пускам тема така че ако нещо не е по правилата моля да ме извините.Въпросът ми е следният,възможно ли е на този лаптоп да се постави процесор Intel Core 2 Duo T5750 и ако е възможно какви други промени ще се наложат в процеса на замяната.Благодаря Ви.

post-345288-0-09990900-1388399560_thumb.

post-345288-0-12901700-1388399588_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея но засега не приложима

Замяната на процесор на лаптоп също ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте за пръв път пускам тема така че ако нещо не е по правилата моля да ме извините.Въпросът ми е следният,възможно ли е на този лаптоп да се постави процесор Intel Core 2 Duo T5750 и ако е възможно какви други промени ще се наложат в процеса на замяната.Благодаря Ви.

Преносимите компютри са направени да работят на границата на термичния баланс. Освен това са конструирани да са компактни и цялата компановка да е с минимална загуба на пространство. По-горе ви дадоха идея за нова машина. Другия вариант е да не поправяте това, което работи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преносимите компютри са направени да работят на границата на термичния баланс. Освен това са конструирани да са компактни и цялата компановка да е с минимална загуба на пространство. По-горе ви дадоха идея за нова машина. Другия вариант е да не поправяте това, което работи :)

Все пак не искам i7 въпросът ми е за процесори на един и същ чипсет и не очаквам чудеса просто малко по-висока скорост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои по-скъпи линии лаптопи, имат опциите да се поръчат с различни процесори и други компоненти в сравнение с базовите модели, които се произвеждат серийно. Опциите не са твърде много, но има такива. Поръчките се дават в съответният фирмен магазин, притежание на производителя на лаптопите или в магазини на дилъри(които препращат съответната поръчка, отново към производителите). Монтажа се извършва във фабриката на производителя. Ограничението откъм брой и вид опционални компоненти, произтича от това че са нужни специфични драйвери за всеки отделен компонент. Също така както капитана посочи и от възможностите на ограниченото място за монтаж и от възможностите на охладителната система. Процесорите в лаптопите не са свободно поставени в гнезда, а се монтират чрез запояване. Моделът лаптоп, който посочихте обаче е обикновен, вече е закупен и е на години. Не става да си изберете някой процесор и да идете да ви го подменят в кварталният сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.