Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

От фирма ми направиха оферта за следната конфигурация. Какво мислите? Цената и е 1029 щ.д. (офертата е от БГ фирма) (това сигурно е около 1500-1600 лв)

Chieftec DF-02B-B-500 Midi Tower, Giga Series, Black, 500W Power Supply, 2x USB2.0, 1 бр

OCZ OCZ-ZT750W-EU, 750W, 80Plus Bronze, Full Modular 1 бр

ASUS Z87-K, 1150, Intel Z87, 4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3, 1 x PCIe 3.0 x16, 1 x PCIe 1 бр

Intel i5-4570 3.2GHz, 6MB cache, Quad Core, 84W, socket 1150, Haswell 1 бр

DDR3 4GB 1600 Kingston, KVR16N11S8/4 2 бр

Western Digital HDD 1000GB SATAIII Caviar Black 7200rpm 64MB cache, WD1002FAEX 1 бр

ASUS GTX650TI-1GD5 ,NVIDIA GeForce GTX650 Ti ,1GB DDR5, 128bit, PCI-Exp 3.0 x16 1 бр

Coolink SWiF2-120P , Fan (120x120x25), PWM 8.5-27.1 dBA, 800-1700 U/min 3 бр

Noctua NH-U9B SE2, 2x92mm FAN 7.9dB/a-17.6dB/A LGA 1366,1156,775,AM3+ 1 бр

DVD-RW/+RW LG, Dual Layer, SATA, Black 1 бр

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От фирма ми направиха оферта за следната конфигурация. Какво мислите? Цената и е 1029 щ.д. (офертата е от БГ фирма) (това сигурно е около 1500-1600 лв)

Chieftec DF-02B-B-500 Midi Tower, Giga Series, Black, 500W Power Supply, 2x USB2.0, 1 бр

OCZ OCZ-ZT750W-EU, 750W, 80Plus Bronze, Full Modular 1 бр

ASUS Z87-K, 1150, Intel Z87, 4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3, 1 x PCIe 3.0 x16, 1 x PCIe 1 бр

Intel i5-4570 3.2GHz, 6MB cache, Quad Core, 84W, socket 1150, Haswell 1 бр

DDR3 4GB 1600 Kingston, KVR16N11S8/4 2 бр

Western Digital HDD 1000GB SATAIII Caviar Black 7200rpm 64MB cache, WD1002FAEX 1 бр

ASUS GTX650TI-1GD5 ,NVIDIA GeForce GTX650 Ti ,1GB DDR5, 128bit, PCI-Exp 3.0 x16 1 бр

Coolink SWiF2-120P , Fan (120x120x25), PWM 8.5-27.1 dBA, 800-1700 U/min 3 бр

Noctua NH-U9B SE2, 2x92mm FAN 7.9dB/a-17.6dB/A LGA 1366,1156,775,AM3+ 1 бр

DVD-RW/+RW LG, Dual Layer, SATA, Black 1 бр

Благодаря

Мошеници.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добра. За тези пари се взима доста по-добра, балансирана и производителна машина. Че и с монитор. И пак ще е по-хубаво от това.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените няма да ги коментирам но частите са зле подбрани. Хубаво е да уточниш дали търсиш нещо за игри както и ще се клоква ли.

Примерно това което си дал е с нисък клас видео и захранване като за половин дузина такива видеокарти. Отделно и кутията е комплект със захранване та стават две. 

Скъпо дъно за клок ама със заключен процесор. Здраво наблъскано с допълнителни вентилатори... абе тоя дето я е правил явно е почнал да празнува вече.  ;)

Редактирано от naruto (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер сте, момчета!

И на мен ми се стори, че работата не е читава. Ламер съм, но 650Ti беше видеокарта, която се продаваше миналата година и беше средна класа.

Просто исках да ги чекна какво ще ми предложат за бюджет от 1500 +- 200 лева.

Ето това ми беше моят текст към тях:

"Предпочитанията ми са към Intel i5 - i7. Към видеокартата нямам предпочитания освен да е от реномирана фирма (без палити и т.н.)

Бих искал машината да е възможно най-тиха и студена, тъй като помещението в което ще се държи е малка стая, която е и доста топла (26C).

Не е необходимо кутията да бъде геймърска, даже обратното, предпочитам, ако е възможно, да не бие на очи прекалено.

Моля предложението ви да включва някаква записвачка. Няма да се прави овърклок, и не държа на SSD, освен ако не останат налични пари."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ето предложение от мен. Дъното е доста добро за цената, за която се предлага. Можеш да спестиш някой лев, ако вземеш за процесор 4440. Спрямо 4570 едва ли ще усетиш разлика. 8 ГБ РАМ, бърз, тих и и сигурен хард. Картата се равнява на 7970. За захранване може да вземеш и FSP Raider 550 или 650 W. Ама моя избор е за Seasonic-a. Кутията е прилична и смятам, че ще ти хареса. 

Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Ако съм разбрал правилно се държи изключително на тишината, качеството, по-компактен размер и изчистен дизайн? 

Безвентилаторно захранване (единствените напълно безшумни), по-тих охладител за процесора (фабричния си е бръмчалка) и компактна кутия с уплътнения.

Процесора е 8-нишков но е на по-ниска честота (200MHz) и без вградена графика от I7. Демек е по-добър от I5 и малко по-слаб от I7 но по-студен и евтин с 112 лв.

За видеокарта бих препоръчал Zotac 760 но след като не е от особено значение ти си прецени какво ти е изгодно.

Има безвентилаторни видеокарти като тази но стават само за по-леки игрички. Ако само от време на време разцъкваш някви стари игрички и тишината е приоритет няма лошо.

Като златната среда бих ти препоръчал GB 270.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Ако съм разбрал правилно се държи изключително на тишината, качеството, по-компактен размер и изчистен дизайн. 

Безвентилаторно захранване (единствените напълно безшумни), по-тих охладител за процесора (фабричния си е бръмчалка) и компактна кутия с уплътнения.

За видеокарта бих препоръчал Zotac 760 но след като не е от особено значение ти си прецени какво ти е изгодно.

Има безвентилаторни видеокарти като тази но стават само за по-леки игрички. Ако само от време на време разцъкваш някви стари игрички и тишината е приоритет няма лошо.

Като златната среда бих ти препоръчал GB 270.

Наруто, трябва ми нещо за игра. Все пак да отбележа, че не съм някакъв маняк на тишината, но понеже е стая и кутията ще е около мен (най-вероятно в краката ми) не искам да ме проглушава или да ми пречи на аудиото. Иначе заради парното зимата е супер топло и не искам да прегряват чарколяците. Иначе съм върл фен на Цивилизатията, Старкрафт, Ъоркрафт, Скайрим и искам да ги играя на високи настроийки и на 1080p без да се притеснявам, че видеото ще избухне в пламъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами споменатата 760 е добър вариант но ще ти излезе 1 743 лв. Иначе може да се ореже (първо се маха охладителя и караш с заводския) и да се наблегне на производителността щом не съм те разбрал.

Вече са ти предложили два варианта с 280 за по-малко пари та не виждам смисъл да го правя и аз.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.