Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, форумци :) Скоро трябва да сменям старата машина с нова, тъй като не разбирам много от части, марки и модели се надявам на вашата помощ за добра конфигурация.

Компютъра предимно ще се използва за FULL HD филми, обработка на видео  и аудио, както и отвреме на време за някоя игра :) Може би е невъзможно, но ми се иска добра HD видео карта, изчетох някои стари теми гледам че много препоръчвате Saphire, не съм я чувал, но сигурно е добра. Ще ми трябва също добра звукова карта 5.1, 1TB хард диск, както и 4 или 6GB рам памет, процесора, ако може да е двуядрен или четириядрен Intel, май са по добри от AMD от това, което съм чел по форумите :) Кутия също ще ми трябва и DVD/RW записвачка,Ще поръчвам от Никем. Сигурно са ми много изискаванията за такава конфигурация, но може и малко да надскочите бюджета, който съм определил до 800 лв.. Дали, Никем ще могат и да ми го сглобят и колко се заплаща, че сам няма да мога да се справя. :) Общо взето трябва ми напълно нова машина. Очаквам вашите предложения и благодаря предварително за отделеното време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, форумци :) Скоро трябва да сменям старата машина с нова, тъй като не разбирам много от части, марки и модели се надявам на вашата помощ за добра конфигурация.

Компютъра предимно ще се използва за FULL HD филми, обработка на видео  и аудио, както и отвреме на време за някоя игра :) Може би е невъзможно, но ми се иска добра HD видео карта, изчетох някои стари теми гледам че много препоръчвате Saphire, не съм я чувал, но сигурно е добра. Ще ми трябва също добра звукова карта 5.1, 1TB хард диск, както и 4 или 6GB рам памет, процесора, ако може да е двуядрен или четириядрен Intel, май са по добри от AMD от това, което съм чел по форумите :) Кутия също ще ми трябва и DVD/RW записвачка,Ще поръчвам от Никем. Сигурно са ми много изискаванията за такава конфигурация, но може и малко да надскочите бюджета, който съм определил до 800 лв.. Дали, Никем ще могат и да ми го сглобят и колко се заплаща, че сам няма да мога да се справя. :) Общо взето трябва ми напълно нова машина. Очаквам вашите предложения и благодаря предварително за отделеното време :)

Зглобяването става безплатно, а имате ли стара машина от която може да позлвате нещо?

ПП: И това с Intel и видео за 800 лева ще стане трудничко :)

Ето AMD предложение, с 35 лева отгоре, но ако са проблем може да се вземе по-евтиния вариант на това видео, но с 1 вентилатор:

BB код:

GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

CM K380 W/ELITE 500W

ASUS R7 260X DC2 2GD5

Обща стойност - 836.77 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/49909p1r1143p1r46377p1r46943p1r49867p1r47897p1r50558p1rf.html

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зглобяването става безплатно, а имате ли стара машина от която може да позлвате нещо?ПП: И това с Intel и видео за 800 лева ще стане трудничко :)

Всичко ми е много старо, единствено може би записвачката, която е на около 2 години Asus. Другото е под всякаква критика:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ми е много старо, единствено може би записвачката, която е на около 2 години Asus. Другото е под всякаква критика :)

Ами по-горе вече предложих конфигурация. За тези пари АМД е по-добре защото са по-евтини и за тези пари можеш да вземеш процесор с 4 ядра вместо i3, който е с 2 физически и 2 виртуални. Видеото ще ви върши добра работа, кутията и захранването са комплект, захранването е достатъчно да захрани тази конфигурация и съм спазил изискването за записвачка и 1ТБ хард диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, ще изчакам и на другите колеги предложенията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 828.31 лв. с ДДС
Без записвачката е точно 800 лв. За 20 кинта отгоре взимаш 7850: PowerColor HD7850 1GB GDDR5
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 823.29 лв. с ДДС
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моето виждане по въпроса

Количка

Обща стойност - 831.99 лв. с ДДС

Мощен Интел процесор,много подходящ за еднонишкови приложения.С 4 виртуални ядра. Рам-памет със стегнати латенции и с достатъчен обем,в двуканален режим.Захранване с 5 г гаранция,кутията е най-предлаганата във форума.Добавил съм ССД,за бързодействие при обработката,както и хард-диск с 3 години гаранция.
Няма външна видеокарта.Но вградената в процесора ще се справи с всякакви филми,както и с новите игри на средни настройки.
Какъв е мониторът ви?
Ще трябва да предвидите и 25-30 лв за доставката.
Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M /1150
I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
1T SG SSHD ST1000DX001
CM K350 W/600W PSU

Количка.

+ PowerColor 7790 1GB от sky.bg

Обща стойност - 822.29 лв. с ДДС

Добро дъно, процесор с 4 трейда, както колегата onogondur е посочил по-горе, засега само 4 ГБ РАМ, хибриден диск на Сийгейт и комплект кутия и захранване. Наличието на външна видеокарта не позволява отделни кутия + захранване, но и комплектът на CM ще свърши работа :)

Зглобяването става безплатно, а имате ли стара машина от която може да позлвате нещо?
ПП: И това с Intel и видео за 800 лева ще стане трудничко :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да предвидите и 25-30 лв за доставката.

Нямат ли офис откъдето може да се вземе? :)  Достатъчно добра ли е видеокартата за да се справи с всякаква обработка на Full HD i всякакви видео и аудио обработки? :) Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е за игри.Не е за обработка.За това ви трябват хубав и мощен процесор и много рам-памет.

Ами влезте в сайта им и вижте къде се намира офисът им.Имат и телефон,поговорете си и се разберете става ли да отидете да го вземете от място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е за игри.Не е за обработка.За това ви трябват хубав и мощен процесор и много рам-памет.

Ами влезте в сайта им и вижте къде се намира офисът им.Имат и телефон,поговорете си и се разберете става ли да отидете да го вземете от място.

Благодаря:) Значи и филмите FULL HD или BluRay ще ги гледам без проблем? :) Любопитно ми е, понеже досега не съм имал тази възможност, на тази машина зациклят и нищ оне става :) Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля,че вие не знаете какво искате.

За какво ви трябва нов компютър? Какво точно ще правите с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля,че вие не знаете какво искате.

За какво ви трябва нов компютър? Какво точно ще правите с него?

Занимавам се с обработка на видео и аудио, затова си мислих, че е важно добрата видео и аудио карта. :) В свободното си време ще го използвам и за гледане на филми. :) Знам, че изискванията са ми много, а бюджета ограничен. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 842.51 лв. с ДДС

Дъното има добро аудио, процесора е мощен, има достатъчно рам  (на по късен етап можеш да добавиш още една плочка за двуканален режим) долу горе прилична cuda видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 823.29 лв. с ДДС
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.