Премини към съдържанието
predstoi

комютърът ми ужасно много загрява.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички ,обръщам се към вас за помощ и благодаря на всички предварително , комютърът ми много загрява поне така ми показва програмата еверест , дъна платака 86 градуса,процесор 42 градуса.първото ядро 43, а второто 45 градуса, страничните ефекти са ,картината става на вълни когато отварям страница, и също така когата гледам клип и едновремено примерно  чета нещо в нета ми забива самия клип , та въпроси ми в какво трябва да се направи

Редактирано от predstoi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почистил съм го, но все пак мерси за отговора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Осигурен ли е някакъв въздушен поток в кутията? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дъното ? А захранването ? Тук не гледаме на техниката като на '' черна кутия ''.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал че процесора много загрява а това с дънната платка е грешна информация. Все пак дай един шот от резултатите.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Прочетох темата и писаното по нея . Температурата на дънната платка е без съмнение грешна . Температурите на процесора са си в нормите . Не знаем за какъв процесор става въпрос , но въпреки това посочените градуси са си нормални при работа . Не зная с каква програма е гледал тези температури . Има само едно притеснително нещо , под "дънна платка " да се крие чипсета . Ако неговата температура е 86 градуса , то това определено е извън нормите .

Това с вълните е  като на работа без драйвер на видеото , от такова обяснение такава и мисъл ми мина през ума .

По въпроса с насичането на клиповете - клиповете могат да насичат от много неща - използвания браузър , флашплеъра , слаба интернет връзка .

Ако автора желае по-подробни съвети , резонно е да даде и по-подробна информация . Когато става въпрос за температури то нека предостави следното :

1. Снимка от работата на програма Speccy

2. Снимка на диспечера си на задачи в частта "процеси "( но всички )

Без такава информация , аз лично не мога да кажа повече нищо , в случай на казано нещо , то ще е плод на догадки , а не на реални показания . Аз не съм дори убеден , даже хич че проблемите на автора са от някакви температури , с изключение на тези на чипсета ( ако датчика е за там , а се отразява като дънна платка ) .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с вградено видео температурата на дъното може и да е вярна.

Но докато автора не даде пълната конфигурация е безсмислено да правим догадки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се дъна платка ,biostar 945GC-M7 TE,процесор dual core intel pentiymE2160,1800MHz(9x200)2.00GB RАМ   искам и да кажа че видео драйвер си има, също така тези температури са следени от програмата еверест ,немога да кача снимка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В предния  си пост, съм посочил програма за проверка на температурите в реално време - Speccy .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата ти е много слаба за да четеш и гледаш клипове. Зависи и под каква резулюция го гледаш също под каква големина. Просто казамо много процеси ти товарят видеокартата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... дъна платака 86 градуса,процесор 42 градуса.първото ядро 43, а второто 45 градуса, страничните ефекти са ,картината става на вълни когато отварям страница, и също така когата гледам клип и едновремено примерно  чета нещо в нета ми забива самия клип .......

Много ми прилича на  прегряващ чипсет ...  Намери си един читав сервиз или грамотен приятел, който да смъкне дъното , да свали охлаждането на чипсета да му смени термопастата. Може и на процесора, профилактично. Все пак ако е работило толкова време на висока температура чипсетчето може да е тръгнало да си ходи. :(

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като има такива симптоми, нестабилност, екрана ти ставал на вълни и т.н. - значи по-скоро е прегряващ чипсет, който запоен на дънната платка сериозно нагрява и самата нея. Предполагам, че нямаш отделна видеокарта, тоест шината не е чак толкова натоварена че да измъчва чипсета - но пак когато натоварите компютъра също се отразява и на чипсета

Сменете термопастата на чипсета и закрепете хубаво радиатора и да видим дали ще има ефект. Ако няма ефект, то можете да пробвате да му закачите едно от тия малките вентилаторчета, но ако самият радиатор е смехотворно малък, то трябва да го смените с по-голям такъв.

Но все пак знайте, че не е никак хубаво да ви прегрява дъното заради тоя пуст чипсет. С това дъно поддържащо близо 90 градуса, може кондензатор да се повреди, може някоя писта по платката да изгори, може много неща да станат. Не е хубаво. Сменете му термопастата или го заведете на кадърен специалист СЕГА !

Видеокартата ти е много слаба за да четеш и гледаш клипове. Зависи и под каква резулюция го гледаш също под каква големина. Просто казамо много процеси ти товарят видеокартата

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че някой , който и да е от нас тук , без физическа намеса ( преглед на дъното и евентуален ремонт ) , ще може да окаже реална помощ . Единственото което можахме беше да дадем своите мнения и предположения за евентуални повреди и причини за настоящото състояние на тази система . Колегите писали по-горе , както и аз сега , се присъединявам към мнението че машината трябва да отиде в сервиз . Автора не е с достатъчен капацитет от знания по въпросната материя ( без грам мисъл за обида ) , за да може да реши проблема си . Ние няма и как да го насочваме стъпка по-стъпка , при положение че проблема като цяло е хардуерен и то повреда на чип , залепен директно върху дънната платка . 

Мисля че автора на темата разбира ситуацията и ще вземе правилото решение . С писане тук , няма как компютъра му да бъде отремонтиран . Нашето писане просто дава насока в конкретната ситуация по конкретния проблем .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рзабира се че отремонтирането ще стане най добре в сервиз.но защо с тази програма Speccy  други температури показва които сега пак са нормални .  Благодаря на колегата PC doktor  както и на всички останали .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рзабира се че отремонтирането ще стане най добре в сервиз.но защо с тази програма Speccy  други температури показва които сега пак са нормални .  Благодаря на колегата PC doktor  както и на всички останали .

Speccy показва други температури , защото ги следи в реално време . Everest (Aida 64 ) показва температурите към момента на пускане на програмата и до толкова . Може да не отчита коректно и самия датчик . При всички положения ще трябва да я види човек с познания тази машина . Дори да става въпрос за смяна на термопаста нека я направи някой който знае какво прави , не че е нещо сложно , но покрай смяната може да забележи и да установи и друг или истинския проблем . Може да има и някаква повреда  във видеото . Симптомите са разнопосочни .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Everest (Aida 64 ) показва температурите към момента на пускане на програмата и до толкова .

Колега , уважавам мненията ти но тук не си запознат достатъчно с програмата - точно реално си ги показва , дори можеш и на една секунда да променяш показанията на датчиците :D

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата ти е много слаба за да четеш и гледаш клипове. Зависи и под каква резулюция го гледаш също под каква големина. Просто казамо много процеси ти товарят видеокарта

ок съгласен съм ще яа смяня, с асус N13219 тази по добра ли е от моята благодаря на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.