Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,преди време си купих рутер TL-WR841N,и с помощта на capnemo и Emokostov го свързахме успешно с двете ми машини(жично) + WIFI.Но от вчера забелязах,че в страницата на рутера в меню DHCP/DHCP Client List вече не открива пц2,а само пц1 и смартфона.Интересното е,че пц2 въпреки,че не е видимо за рутера си има нет.Но вече се губи връзката между двете пц,тоест ако поискам да направя сървър(за игра) пц2,то пц1 не се връзва вече.Другото,което забелязах,че на лан картата на пц2 си стои стария ип адрес,а не трябваше ли рутера да го промени?Тоест да си ги настрои 100,101 и 102.Мерси

Весело посрещане на Нова Година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,преди време си купих рутер TL-WR841N,и с помощта на capnemo и Emokostov го свързахме успешно с двете ми машини(жично) + WIFI.Но от вчера забелязах,че в страницата на рутера в меню DHCP/DHCP Client List вече не открива пц2,а само пц1 и смартфона.Интересното е,че пц2 въпреки,че не е видимо за рутера си има нет.Но вече се губи връзката между двете пц,тоест ако поискам да направя сървър(за игра) пц2,то пц1 не се връзва вече.Другото,което забелязах,че на лан картата на пц2 си стои стария ип адрес,а не трябваше ли рутера да го промени?Тоест да си ги настрои 100,101 и 102.Мерси

Весело посрещане на Нова Година.

ТОва с видимостта зависи от пуснати настройки за защитна стена, спомнете си какво сте променял. А за ИП-тата - ако ще пускате сървър настройте статично ИП. И не, ИП-тата не е задължително да се променят, ако компютъра работи в дадени моменти от време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТОва с видимостта зависи от пуснати настройки за защитна стена, спомнете си какво сте променял. А за ИП-тата - ако ще пускате сървър настройте статично ИП. И не, ИП-тата не е задължително да се променят, ако компютъра работи в дадени моменти от време

Здравей,мерси че обръщаш внимание на подобни малки проблеми.Значи по защитната стена не съм пипал нищо от както съм преинсталирал пц-то.Просто предната седмица в рутера бяха видими и трите устройства с ип 100(пц1),101(телефона),102(пц2,но в самата лан е зададено отпреди 02).Мрежата между двете пц-та си ставаше без проблем,но от вчера,може би,пц2 вече не се вижда от рутера и мрежата вече не се получава от пц1 да се канектне към пц2,обратното няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,мерси че обръщаш внимание на подобни малки проблеми.Значи по защитната стена не съм пипал нищо от както съм преинсталирал пц-то.Просто предната седмица в рутера бяха видими и трите устройства с ип 100(пц1),101(телефона),102(пц2,но в самата лан е зададено отпреди 02).Мрежата между двете пц-та си ставаше без проблем,но от вчера,може би,пц2 вече не се вижда от рутера и мрежата вече не се получава от пц1 да се канектне към пц2,обратното няма проблем.

тогава има някакви промени, правени на ПС2, спомнете си какво сте инсталирал, ъпдейтвал и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пробвах да променя ръчно ип-то на пц2 от 0.2 на 102(в диапазона,който работи рутера).Ефекта е същия,не се вижда от рутера,но има нет.

тогава има някакви промени, правени на ПС2, спомнете си какво сте инсталирал, ъпдейтвал и т.н.

ами тук ще се затрудня,понеже децата ползват повече пц2.Ще се поровя,но дали ще е от ъпдейти на програми,драйвери и  други?

Преди малко пробвах да рестартирам рутера,понеже не виждаше и WIFI-то,само пц1.След рестарта и пц1 и телефона бяха видими,но не и пц2

Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,няма съществено обновяване,освен плеърите за филми и музика.Пробвах да сменям ръчно Gateway и пак не се получи.Тук искам да отворя една скоба и да попитам:ип завършващо на 0.1 и завършващо на 0.100 не е едно и също,нали?Все някъде трябва да се бутне за да е отново видима машината за рутера,а и как е възможно без да е видима да има нет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,няма съществено обновяване,освен плеърите за филми и музика.Пробвах да сменям ръчно Gateway и пак не се получи.Тук искам да отворя една скоба и да попитам:ип завършващо на 0.1 и завършващо на 0.100 не е едно и също,нали?Все някъде трябва да се бутне за да е отново видима машината за рутера,а и как е възможно без да е видима да има нет?

Не, това са различни ИП адреси. И може, ако защитната стена е затворена изцяло в посока отвън. И проверете какво в операционната система е ъпдейтвано или сменяно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това са различни ИП адреси. И може, ако защитната стена е затворена изцяло в посока отвън. И проверете какво в операционната система е ъпдейтвано или сменяно

Мерси,ще разгледам настройките на защитната,макар и да не знам къде точно да бутна.А за ип-тата попитах понеve Default Gateway e 0.1 , a рутера ги почва от 0.100 до 0.199

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси,ще разгледам настройките на защитната,макар и да не знам къде точно да бутна.А за ип-тата попитах понеve Default Gateway e 0.1 , a рутера ги почва от 0.100 до 0.199

Така и трябва да са ИП-тата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и трябва да са ИП-тата :)

Ясно,излиза че по настройките на лан-а всичко си е наред.Остава вашето предположение за Firewalla-a. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,разгледах защитната стена,и на рутера е сложена отметка.За всеки случай я спрях напълно,проблема си стои,няма да е от Firewall-а.Някъде другаде трябва да бутна,но къде вече незнам.Поздрави и весело посрещане на Нова Година.

П.П.Ако не успеем тази година,догодина ще пробваме пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,разгледах защитната стена,и на рутера е сложена отметка.За всеки случай я спрях напълно,проблема си стои,няма да е от Firewall-а.Някъде другаде трябва да бутна,но къде вече незнам.Поздрави и весело посрещане на Нова Година.

П.П.Ако не успеем тази година,догодина ще пробваме пак :)

Не, не защитната стена на маршрутизатора а на машината, която е невидима :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не защитната стена на маршрутизатора а на машината, която е невидима :)

Опа,тук съвсем се оплетох.Защитната стена,която се влиза от стартовото меню/контрол панел/фаервал,тази стена имах впредвид

Само да добавя,че сменях и ръчно ип-то на лан картата и никакъв ефект,нет има,но е невидима машината за рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опа,тук съвсем се оплетох.Защитната стена,която се влиза от стартовото меню/контрол панел/фаервал,тази стена имах впредвид

Само да добавя,че сменях и ръчно ип-то на лан картата и никакъв ефект,нет има,но е невидима машината за рутера.

Да, същата защитна стена имах предвид. Но не знам защо се получава така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега докато се ровех и в менюто на рутера IP&MAC Binding/ARP List,ми излизат ип и мак адреса и на двете пц-та.

И в края им и на двете излиза Load/Delete

Това за какво е?

Иначе статус:Unbound

Даже в рутера намерих и някакво подобие на търсачка и след това да се биндват адреси.Там ми открива всички машини с техните си ип-та

Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега докато се ровех и в менюто на рутера IP&MAC Binding/ARP List,ми излизат ип и мак адреса и на двете пц-та.

И в края им и на двете излиза Load/Delete

Това за какво е?

Иначе статус:Unbound

Даже в рутера намерих и някакво подобие на търсачка и след това да се биндват адреси.Там ми открива всички машини с техните си ип-та

ВИжте какво пише в документацията на маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ВИжте какво пише в документацията на маршрутизатора

Наздраве.Ще проверя,но не знам какво точно искате да търся

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.За много години,да сте живи и здрави и все така да помагате на по незнаещите от вас.След като изтрезнеете :) може да хвърлите едно око на проблема.capnemo излезе прав за защитната стена,просто аз съм ровил в настройките на пц2(проблемното).А е трябвало да погледна пц1.Та значи спра ли Firewall-a на пц1 и вече двете машини са видими и в двете посоки.Въпроса е сега къде да пипна по настройките за да позволя достъпа на пц2 без да омажа още нещо?Мерси и спокойно си допийте питиетата.Поздрави 

Само да спомена,че пц1 е с Уин 7,там трябва да човъркаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така,след доста експерименти по тоя Firewall,отстраних проблема,не знам как се получи,но ще обясня как.Изключих стената,влязох в опциите за шерване и ето тази отметка е трябвало да се сложи

post-323636-0-42237000-1388619026_thumb.

След това Firewall-a сам се активира и мрежата си работеше.Казвам стъпка по стъпка,понеже обратното не ми се получаваше,тоест ако сложа отметката при включен фаервал.Нямам идея защо,но поне десетина пъти точно тази опция за шерването включвах,и не ставаше нищо.Както и да е,поздрави и успешна Нова 2014.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така,след доста експерименти по тоя Firewall,отстраних проблема,не знам как се получи,но ще обясня как.Изключих стената,влязох в опциите за шерване и ето тази отметка е трябвало да се сложи

Публикувано изображениеUntitled.png

След това Firewall-a сам се активира и мрежата си работеше.Казвам стъпка по стъпка,понеже обратното не ми се получаваше,тоест ако сложа отметката при включен фаервал.Нямам идея защо,но поне десетина пъти точно тази опция за шерването включвах,и не ставаше нищо.Както и да е,поздрави и успешна Нова 2014.

Браво, радвам се че е станало :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, радвам се че е станало :)

Извинявам се,но май избързах с хвалбите.Днес след като включих отново машините и рутера,се получи същата работа.Пробвах да повторя стъпките от снощи,но нищо не се получи.Единствено ако спра на Уин7 Firewall-a тогава се виждат машините.Сега наистина не мога да разбера как един път се получава и след рестарт вече нищо не реагира?При условие,че нищо друго не пипам,освен горе споменатите настройки.Ако някой може да каже къде да пипна по фаервала на 7цата,че да пропусне пц2,но без да го спирам.Или къде да въведа като изключение ип-то на пц2?Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,но май избързах с хвалбите.Днес след като включих отново машините и рутера,се получи същата работа.Пробвах да повторя стъпките от снощи,но нищо не се получи.Единствено ако спра на Уин7 Firewall-a тогава се виждат машините.Сега наистина не мога да разбера как един път се получава и след рестарт вече нищо не реагира?При условие,че нищо друго не пипам,освен горе споменатите настройки.Ако някой може да каже къде да пипна по фаервала на 7цата,че да пропусне пц2,но без да го спирам.Или къде да въведа като изключение ип-то на пц2?Мерси

За такива неща ще трябва да изчакате колега, който разбира от Windows :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива неща ще трябва да изчакате колега, който разбира от Windows :)

O,няма проблем,само да види темата.Иначе на вас ви благодаря за вниманието,което отделяте на хора като нас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.