Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Как мога да се защитя от интернет флоод и поточно моя сървър, защото съм хостър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Как мога да се защитя от интернет флоод и поточно моя сървър, защото съм хостър

Казано накратко - не можете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Лошо, поне малко не може ли...Никакъв шанс така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Лошо, поне малко не може ли...Никакъв шанс така ли?

Доставчика ви може да направи нещо (ако има желание)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но ако има желание... Като му звънна ми вика ''При мен показва, че интернет идва до теб, проблема е в теб'' Викам му флудят ме мълчи като п....а с извинение  :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но ако има желание... Като му звънна ми вика ''При мен показва, че интернет идва до теб, проблема е в теб'' Викам му флудят ме мълчи като п....а с извинение  :sobbing:

Проблема е че даже и да сложите защитна стена трафика все пак стига до вас. И даже и ако не пълни канала то натоварва машината с обработка на пакетите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи шансът е никакъв да спре флоода така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи шансът е никакъв да спре флоода така ли?

Казано накратко - не можете

Ненапразно фирми, които предлагат подобни услуги искат хиляди и десетки хиляди на месец :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....Лоша работа, а защо тогава съм чувал, че някой хора които са хостъри имат система, която спира флоодърите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте това не ми се е налагало да ползвам и да пробвам подобен софтуер но ако ви върши работа ще се раздам че съм ви помогнал http://sourceforge.net/projects/iosec/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....Лоша работа, а защо тогава съм чувал, че някой хора които са хостъри имат система, която спира флоодърите?

Е, има начин, но за тази цел се иска малко скъпо оборудване и други подробности... (поне по начина по който аз знам как може да се справите с проблема)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как точно? Ако може да кажете за какво оборудване става на реч?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как точно? Ако може да кажете за какво оборудване става на реч?

като начало защитна стена, хардуерна, нещо от рода на ASA 5500, поне две линии към различни доставчици, автономна система както и добър маршрутизатор. Но да предупредя това не спасява 100%

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами засичай адресите от които се флууди и ги докладвай на Гугъл, да ги блокират админите като зловредни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз засякой ип-тата, но какво да ги правя?На кого да ги дам?На кого да ги кажа да ги блокира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз засякой ип-тата, но какво да ги правя?На кого да ги дам?На кого да ги кажа да ги блокира?

започвате вие да ги блокирате. Когато канала се запълни 80% или машината ви се натовари над 60% говорите с доставчика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да ги блокираш няма да има ефект. Като започнат да те флоодват от 1000 ип-та кво ще правиш? Всеки пакет с различно ип ще идва. Както каза колегата защитата от флууд е доста скъпа. Знам понеже работех по един сървър и ни флуудваха. Купихме мощен рутер за малко повече от 1000 лева който да филтрира трафика, но пак , като пуснат по-мощен флууд и бързо му покрива капацитета и пак не ставаше.. След което преместихме сървъра на платен хост от друга държава с много добра защита както и доста скъпа и проблема се реши. Така, че от флууд спасение няма освен платен хост с мощни машини които да филтрират трафика.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По света има дейта центрове, които са създадени и се използват само за това - собствениците предоставят услугите им за флууд на всеки, който си плати, естествено срещу солидни суми месечно заплащане. Говорим за мощни сървъри с гигабитови оптични канали, които правят само това през цялото време за което е платено - флууд, най-често със spoof-нати IP source адреси, вдигнат SYN флаг на пакетите (липсва информация за последователността на TCP комуникацията в хедъра на пакета, и обикновено резултата е, че сървъра отваря конекцията отново и отново всеки път, когато пристигне пакет, което го натоварва x2 на стандартна флууд атака) и други такива методи за да не може да бъде филтрирана атаката, дори и минимално, защото, както казаха колегите, невъзможно е да бъде филтрирана напълно, пакетите винаги ще идват, и ще се наблъскват един след друг, докато системата не откаже.

За това Denial-Of-Service атаките са толкова опасно нещо...

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи спасение няма в моя случай...?Ясно, че няма да платя 1000 или повече лв. за рутер или за машини..Защото казваха, че едни пичове имали няква система за защита от флоод няква програмка ги отчитали и ги блокирали за това питам дали мога и аз да се сдобия с такава..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега, със софтуер спасение от флууд няма и горе колегите ти го споменаха. Наистина има някакви програмки, но те не могат да те защитят, безполезни са. Знам, защото съм ги ползвал , при първия по-силен флууд събориха направо целия интернет доставчик.

Редактирано от RadoD1mov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ги знаеш  кои са  направо ги питай защо го правят. Най често флуидят  пъпчиви олигофренчета  ей така за спорта  и то предимно разни радиа или сървъри за игри.  Никой няма да се занимава да флуиди сайт,форум или нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флудят ме поради причината, че аз съм им конкуренция и ако аз имам в сървъра си 20 играчи те имат 6 и ги е яд за това го правят... Аз викам на интернет доставчика ми той ми вика, че не знаел какво е това флоод, знаете ли как по-ясно да му го обесня..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно днеска не тормози никой  с тоя проблем а  се стягай за купона довечера.  Угаси малко компа да почине за 2 дена  и после пак ше играете. Весела  нова година и  не се  тормози за шашкании поне днес.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита нова година ;) Днес малко така пак 1 час бях се нервил ама ми мина  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Само да попитам дали comodo firewire ще ми свърши поне малка работа за да не ме флудят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.