Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер! Не знам дали този е правилният раздел, но ми трябва помощ. Имам настонел компютър и преносим, на настолния тегля с 6 MB (близо 7), но когато тегля през преносимия компютър скоростта едва стига 1.2 МБ. След това почва постепенно да пада и се губи интернет връзката. Програмта която използвам е utorrent.Please help me! :)

Редактирано от Иван(: (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер! Не знам дали този е правилният раздел, но ми трябва помощ. Имам настонел компютър и преносим, на настолния тегля с 6 MB (близо 7), но когато тегля през преносимия компютър скоростта едва стига 1.2 МБ. След това почва постепенно да пада и се губи интернет връзката. Програмта която използвам е utorrent.Please help me! :)

Лаптопа безжична връзка ли ползва? И ограничил ли сте броя на връзките на торент клиента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа безжична връзка ли ползва? И ограничил ли сте броя на връзките на торент клиента?

Да на безжична връзка е. Това не го разбрах. ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да на безжична връзка е. Това не го разбрах. ;д

Тогава е нормално скоростта ви да е по-ниска, особено ако ползвате G стандарта и/или канала е натоварен

Торент клиентите имат настройки с които можете да ограничите скорости, брой връзки и т.н. Има специална тема за вашата програма, намерете я из форума и я прегледайте

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава е нормално скоростта ви да е по-ниска, особено ако ползвате G стандарта и/или канала е натоварен

Торент клиентите имат настройки с които можете да ограничите скорости, брой връзки и т.н. Има специална тема за вашата програма, намерете я из форума и я прегледайте.

Знам, че е нормално просто го споменах. Но, защо спира интернет връзката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че е нормално просто го споменах. Но, защо спира интернет връзката?

Предполагам торент клиента е проблема, написах ви по-горе какво да направите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам торент клиента е проблема, написах ви по-горе какво да направите

Пробвах няколко торент клиента и същата работа. Няма никакви ограничения..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах няколко торент клиента и същата работа. Няма никакви ограничения..

Вие трябва да го конфигурирате!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! При нормални обстоятелства торент клиента си работи добре без каквито и да са настройки . Ако при самата инсталация на програмата (utorrent) , не е пипал нищо по настройки , то тогава  да изтрие всички пуснати торенти който е заредил , да пусне само един за ново сваляне . Ако проблема е същия , то съм близо до мисълта че има проблем с интернет връзката по-скоро , от колкото с програмата .

Автора на темата да каже с този лаптоп само при теглене ли има проблем с връзката или и за друго му бави и т.н . Да види състоянието на връзката ( не се знае каква ОС използва ), но да види елементарното нещо - при отворен браузър и заредена примерно страница от Калдата , какви са стойностите за получени и изпратени пакети. Да не се окаже че разликата е нищожна , та дори получените да са по-малко от изпратените .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! При нормални обстоятелства торент клиента си работи добре без каквито и да са настройки . Ако при самата инсталация на програмата (utorrent) , не е пипал нищо по настройки , то тогава  да изтрие всички пуснати торенти който е заредил , да пусне само един за ново сваляне . Ако проблема е същия , то съм близо до мисълта че има проблем с интернет връзката по-скоро , от колкото с програмата .

Автора на темата да каже с този лаптоп само при теглене ли има проблем с връзката или и за друго му бави и т.н . Да види състоянието на връзката ( не се знае каква ОС използва ), но да види елементарното нещо - при отворен браузър и заредена примерно страница от Калдата , какви са стойностите за получени и изпратени пакети. Да не се окаже че разликата е нищожна , та дори получените да са по-малко от изпратените .

Публикувано изображениеБез име.png

Здравейте и на Вас! Изтрих всички торенти и почнах да свалям нов, но пак същата работа. Стигна до 5 % и постепенно почна да пада скоростта, и интернет връзката прекъсна.. Използвам Windows 8.1 Pro. Интернета спира само когато тегля, инак няма проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеБез име.png

Здравейте и на Вас! Изтрих всички торенти и почнах да свалям нов, но пак същата работа. Стигна до 5 % и постепенно почна да пада скоростта, и интернет връзката прекъсна.. Използвам Windows 8.1 Pro. Интернета спира само когато тегля, инак няма проблем. 

post-339288-0-32966700-1388493514_thumb.

post-339288-0-34332000-1388493812_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега се върнете на това, което аз ви казах и ограничете скоростта на теглене, качване, както и броя на връзките на вашия торент клиент!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега се върнете на това, което аз ви казах и ограничете скоростта на теглене, качване, както и броя на връзките на вашия торент клиент!

Ограничих ги и пак същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ограничих ги и пак същата работа.

На какви стойности? И прочетохте ли темата, която ви препоръчах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какви стойности? И прочетохте ли темата, която ви препоръчах?

На 5000 kb/s и пак същата работа. И не, не можах да намеря тази тема..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 5000 kb/s и пак същата работа. И не, не можах да намеря тази тема..

На първата страница на раздела за проблеми с програми: http://www.kaldata.com/forums/topic/154640-%C2%B5torrent-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B0/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не намерих за моят проблем..

Прочетете темата и вижте как да ограничите броя на връзките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли клиент различен от Юторент - например QbitTorrent?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли клиент различен от Юторент - например QbitTorrent?

Пробвах няколко и пак същата работа. Сега съм пуснал един торент и всичко върви добре, не спира нета и скоростта е добра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема в тази ситуация според мен се дължи на самата интернет връзка . Както е видно от снимките на състоянието , които е показал автора . При обикновено браузване или гледане на някой клип , връзката покрива тези изисквания . Когато се стигне до сваляне чрез торент клиент , връзката постепенно намалява и изчезва поради малкото количество получени пакети . С времето ( минута - две ) стойността в разликата се увеличава поради и обратната връзка през торент клиента ) . Това продължава докато получените пакети тотално намалеят или се спре получаването им за сметка на изпратените и ...... интернет спира .

Както съм показал в предния си пост , връзката за да е добра , трябва да представлява това което е видно на моята снимка , близко , или поне минимално получените пакети да са повече от изпратените .

Съвета ми към автора на темата е да се обади на доставчика си на интернет , да се провери връзката до рутера . Ако тя е добра , то тогава на място да дойде техник или човек който разбира  и да оправи тези неща . Докато това не влезе в норми , проблем винаги ще има , без значение какви торент клиенти ще се използват .

Успех желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема в тази ситуация според мен се дължи на самата интернет връзка . Както е видно от снимките на състоянието , които е показал автора . При обикновено браузване или гледане на някой клип , връзката покрива тези изисквания . Когато се стигне до сваляне чрез торент клиент , връзката постепенно намалява и изчезва поради малкото количество получени пакети . С времето ( минута - две ) стойността в разликата се увеличава поради и обратната връзка през торент клиента ) . Това продължава докато получените пакети тотално намалеят или се спре получаването им за сметка на изпратените и ...... интернет спира .

Както съм показал в предния си пост , връзката за да е добра , трябва да представлява това което е видно на моята снимка , близко , или поне минимално получените пакети да са повече от изпратените .

Съвета ми към автора на темата е да се обади на доставчика си на интернет , да се провери връзката до рутера . Ако тя е добра , то тогава на място да дойде техник или човек който разбира  и да оправи тези неща . Докато това не влезе в норми , проблем винаги ще има , без значение какви торент клиенти ще се използват .

Успех желая .

Като се обадя на тия нещастници от blizoo, какво да им кажа? "Здравейте, искам да проверя дали връзката до рутера е добра." - Така ли? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаждаш се и казваш че желаеш да ти се направи проверка на връзката . Ако пък и рутера е техен ,още повече си си в правото да искаш проверка и самото устройство и връзката след него на място .

То както беше написал един колега тук преди време " От Близу бягай далече " , ама нейсе . Викай ги , не ги жали .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.