Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте - имам следния проблем и се надявам тук да намеря отговор.

Компютърът ми (Dell XPS 8300, 64 bit, OS - Windows 7)  Не може да се свърже чрез WiFi с интернет.  

Свалих една програма You Tube Downloader и с него си закачих един куп боклуци - Дезинсталирах всички програми, които не познавам и са инсталирани на същата дата, както и Downloader-ра, но една не искаше да се дезинсталира, а тя ме дразнеше най-много - непрекъснато ми отваряше някакви страници и включваше разни реклами, без да съм го молила - Shopping Helper Smartbar. намерих папка с товаа има в C/Users/Current User/AppData  и я изтрих, с надеждата, че като унищожа ехе-то, което ги търси  и се обръща кум тях, dll-тата сами по себеси не биха могли да навредят, където и да се намират. 

Не знам дали това ми действие или някой друг зловреден софтуер (Касперски на няколко пъти подскочи че открил нещо, и  аз му разреших да го изтрие) е променило нещо в настройките на wiFi връзката, но от тогава нямам интернет. 

Опитах се да изтрия всички WiFi връзки и да го накарам да си ги създаде отново, но той ги помни, и настройките също.

Трябва да спомена, че всики други устройства (лаптоп, таблет, смартфони) ползват и разпознават WiFi сихнала, само компютъра не може. 

Има ли някой идея как да реша проблема?

Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не минеш първо през вирусологията да те по изчистят пък може и нета да тръгне .

Покрай това чистене да не си забърсала и някой драйвер ? погледни диспечера на устройствата  какво ще каже - да няма жълти удивителни .

ПП. За теглене от нета ползвам това  безплатна ама мрънка , вчера им пуснах смс 2,40 за една година :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там си изтрила всички настройки на програми %AppData% трият се само темп файлове и др. боклуци в C:Users<User>AppDataLocalTemp*.* и темата се отнася за този раздел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я па си ползвам приставка на Firefox машината не мрънка. Забравихте и зарязахте добрата стара Мозила за сметка Shit Web Kit на Хром и Сафари.

Инсалирате си един куп ShitWare без да четете изобщо, EULA, без дори да прегледате ривюта на сайтове като Softpedia, и подобните му даващи адекватна оценка за такъв род приложения. След това страдате и се оплаквате - всичко това говори за крайно ниското на култура, на всички тези, които извършват гореизброените от мен манипулации.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не минеш първо през вирусологията да те по изчистят пък може и нета да тръгне .

Покрай това чистене да не си забърсала и някой драйвер ? погледни диспечера на устройствата  какво ще каже - да няма жълти удивителни .

ПП. За теглене от нета ползвам това  безплатна ама мрънка , вчера им пуснах смс 2,40 за една година :D

jonov, благодаря за отговора, но не - нямам жълти удивителни, първо там проверих.

Това-то ще си го сваля непременно. Благодаря за линка. 2.40 не са проблем, но не съм в BG мислиш ли, че мога да пратя sms от чужбина.

За напомнянето за вирусологията благодаря - от година не съм го чистила. налага се новогодишно да го поизчистя. проблемът е че като нямам нет не мога да се свържа от там. ще се наложи да сваля през лаптопа, да пренеса файла чез флашка и да вурна резултата чрез флашка отново.

Но как иначе?

Там си изтрила всички настройки на програми %AppData% трият се само темп файлове и др. боклуци в C:Users<User>AppDataLocalTemp*.* и темата се отнася за този раздел.

Благодаря ST305,

Аз всъщност не съм изтрила цялата папка - не бих си и помислила, Само папката в нея, която носи същото име както и приложението, което не искам. нямам как да съм повредила настройките на други приложения. Темата ще я преместя, или ще я дублирам. Или най-добре да пусна нова тема там със същото заглавие и да закача линк към текущите постове?

Я па си ползвам приставка на Firefox машината не мрънка. Забравихте и зарязахте добрата стара Мозила за сметка Shit Web Kit на Хром и Сафари.

Инсалирате си един куп ShitWare без да четете изобщо, EULA, без дори да прегледате ривюта на сайтове като Softpedia, и подобните му даващи адекватна оценка за такъв род приложения. След това страдате и се оплаквате - всичко това говори за крайно ниското на култура, на всички тези, които извършват гореизброените от мен манипулации.

:(  Ако не ми се алагаше много спешно да саля едно видео, щях да направя по-детайлно проучване, но нямах време да чета - трябваше да го сваля веднага. Свалих онази програма, която ми звучеше надежна, въпреки че си давам сметка че почтии всеки free софтуер, който прави нещо с  youtube, skype или тем подобни, е заразен :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата ще я премести модератора не се притеснявайте. Само трябва да е докладвате.Успех и весело посрещане на новата година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата ще я премести модератора не се притеснявайте. Само трябва да е докладвате.Успех и весело посрещане на новата година!

И на вас :bighat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.