Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Миналия ден направих банков трасфер от ДСК Директ.

Купих подарък за близък и при попълването на формата избрах експресен RINGS.

и след това чак разбрах от извлеченията ми, че експресния превод ще ми струва 9 лева.

Не ми сля, че е коректно да не споменеш, колко таксуваш за дадена услуга.

Правил съм трансфери от Barclays HSBC Nat West и там всичко си го пише черно на бяло.

Както би трябвало да е по принцип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То принципно е добре да се извежда предварително таксите при заявяването на операцията, но те все пак, не са скрити(на страница 27 за онлайн банкирането). Впрочем безплатен обяд няма, още повече когато се кара готвача да тича пред влака.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналия ден направих банков трасфер от ДСК Директ.

Купих подарък за близък и при попълването на формата избрах експресен RINGS.

Откакто свят светува системата РИНГС си е с по-висока такса и е нормално.

Болшинството от банките в онлайн банкирането след като се натисне бутона за превод отново питат:

Избрали сте система РИНГС за превод?

И втори път се потвърждава.

Цените се пишат или в общите условия или конкретно във всеки пакет приложение към банкирането.

Това, че не сте се запознал с таксите и комисионните на банката не е проблем на самата банка.

От години говоря: четете, четете, четете!

И то преди да посписвате, а не след това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек и преди да подпишеш нищо не пише...

И като ти излезне тва съобщение да не би да пише, колко струва не не пише и ЩО ?

ЗАЩО аз питам съм длъжен да им търся на тия таксите в разни фермани по 30 страници...

Като е МНОГО ПРОСТО И ЕЛЕМЕНТАРНО те да си ги напишат, там където трябва да са ПРЕД ОЧИТЕ МИ та всички нормални хора да ги виждат без да си губят времето в ТЪРСЕНЕ и ЧЕТЕНЕ на наръчник за ползване...

Толкова ли е трудно да се напише в такси доло вместо 2, което нищо не ти говори даже и от бележката долу... 9 лева или в самата форма като избираш системата за плащане ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек и преди да подпишеш нищо не пише...

И като ти излезне тва съобщение да не би да пише, колко струва не не пише и ЩО ?

ЗАЩО аз питам съм длъжен да им търся на тия таксите в разни фермани по 30 страници...

Като е МНОГО ПРОСТО И ЕЛЕМЕНТАРНО те да си ги напишат, там където трябва да са ПРЕД ОЧИТЕ МИ та всички нормални хора да ги виждат без да си губят времето в ТЪРСЕНЕ и ЧЕТЕНЕ на наръчник за ползване...

Не знам защо обвиняваш банката за твоето нечетене, мързел или каквото и да го нарека е все тая.

Няма как да ти съчувствам в случая, повярвай ми.

Виж си и договора за банкиране какво пише, но мога да се обзаложа на 10 кинта какво ще намериш вътре. 

пп. Превода не е минал, защото РИНГС работи само в работни дни до 15.30 часа, тъй че в първия работен ден в 8.30 ще мине превода.

Потърси начин или звънни на съпорта да ти каже има ли начин да канселираш плащането, но не мисля, че ще се получи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо обвиняваш банката за твоето нечетене, мързел или каквото и да го нарека е все тая.

Няма как да ти съчувствам в случая, повярвай ми.

Виж си и договора за банкиране какво пише, но мога да се обзаложа на 10 кинта какво ще намериш вътре. 

пп. Превода не е минал, защото РИНГС работи само в работни дни до 15.30 часа, тъй че в първия работен ден в 8.30 ще мине превода.

Потърси начин или звънни на съпорта да ти каже има ли начин да канселираш плащането, но не мисля, че ще се получи.

Не бе човек не ме интересува превода той е от 27 ми :) вече е направен и човека и подаръка си е получил въпросът е...

Че това спред мен е неправилно не ми пука за 9-то лева ами защо не ги напишат там много по-удобно е. 

Ми не ги чета аз не обичам да си губя времето... аз обичам като купувам нещо да ми пише, колко ще ми струва

а не ще ти сложим такса 2 която е стандарта. За повече подробности нашия наръчник на страница 27 на един кой си адрес.

Нормален превод 5 лева Експресен превод 9 лева. Толкова ли е сложно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормален превод 5 лева Експресен превод 9 лева. Толкова ли е сложно :)

А толкова ли е сложно всеки преди да подпише договор да си прочете общите условия и таксите и комисионните на банката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така го правят нормалните хора...

Лесно и удобно...Всичко друго е кьорав карти не играе.

Това като миналата година решиха да сложат такса за проверка на баланс от ATM в чужбина 1 лев.

Без даже мейл да ти пратят за промяната в договора ти и изжеднъж разбираш, че си олекнал

20 лева само да си проверяваш сметката :)

Да чета договори, които съм правил преди 3-4 години и даже и незнам къде са нямам намерение.

Да се ровя и да им търся наляво-надясно таксите нямам намерение.

Ползвам една услуга не ми ли харесва спирам да е ползвам тва е.

Редактирано от philip_stefanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв шанс с бг банка, забележи че всичките подобни страници, ползват терминология за експерт счетоводител.Интерефейса не е пригоден за никакъв браузер и във всеки изглежда различно.

Сертификатите не работят на повечето банки ако не си с ХР без сервизни пакети фаерфокс 4 или IE6 /под линукс оправяй се сам/

Пишеш им електронна поща, отговарят ти на шльокавица.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-печелившата банка в България към края на септември 2013 г. е ДСК, чиято печалба е 166,147 млн. лв.

ДСК е част от ОПТ Груп ето това е клипче от ОПТДирект на руснаците и ако забележите на 1:14 има поле СУММА КОМИССИИ 0.00 RUB Преди да потвърдиш превода...

Живеем в 21-век...Какви са тия договори какви са тия чудесии не може най-печелившата банка в България 

да неможе да отдели 10-20 хиляди лева да и направят хубаво онлайн банкиране...

ЧЕ НАЛИ СТЕ ЧАСТ ОТ ОПТ ГРУП защо те могат а вие не можете ?

Редактирано от philip_stefanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е България. Осъди подкупените депутати, които са дали възможност на банките да ти искат експертни познания при търсенето и запознаването с таксите им. Разбира се, първо трябва да докажеш, че депутатите са подкупени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.