Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
trifon81

Търся програма за подобряване на звук на файл

Препоръчан отговор

Искам от един запис който е на песен от камера да направя така че песента да се чува възможно най-ясно и чисто.Дали има програма за тая цел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Искам от един запис който е на песен от камера да направя така че песента да се чува възможно най-ясно и чисто.Дали има програма за тая цел?

Първо , честита ти новата година!

При положение, че самият запис е лош, каквато и програма да ползваш, не можеш да го направиш добър, най малкото перфектен. Има разбира се и програми за това, но колко ще ти помогнат, сам ще прецениш като ги ползваш. Една от тях е много малка и лесна за работа - http://audacity.sourceforge.net/. Пожелавам ти успех!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо , честита ти новата година!

При положение, че самият запис е лош, каквато и програма да ползваш, не можеш да го направиш добър, най малкото перфектен. Има разбира се и програми за това, но колко ще ти помогнат, сам ще прецениш като ги ползваш. Една от тях е много малка и лесна за работа - http://audacity.sourceforge.net/. Пожелавам ти успех!

Честита нова година!ами аз например саунд фордж имам ама не съм много наясно точно това как да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Честита нова година!ами аз например саунд фордж имам ама не съм много наясно точно това как да направя.

Точно с нея още по-добре можеш да опиташ, но ти гарантирам, че няма нищо да се получи. Има 2 положения!

От идеален оригинал да го преработиш без особена загуба на качество .  и второто - от калпаво качество, няма как да го направиш идеално или поне добро. Ти го обработваш така или иначе и губиш от тази операция, макар че иначе изглежда, че си успял. А и самият Soun Forge не е съвсем най-доброто за такива цели, но е по добра от посочената от мен. Ако си работил дълго време с програмата, няма да ти е много проблематично, но ако сега започваш, почти нищо няма да направиш. И още - Програмата е платена и иска регистрация. Без нея не работят много от модулите и. Не говоря за кракната програма, а за официално закупена такава със сериен номер.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно с нея още по-добре можеш да опиташ, но ти гарантирам, че няма нищо да се получи. Има 2 положения!

От идеален оригинал да го преработиш без особена загуба на качество .  и второто - от калпаво качество, няма как да го направиш идеално или поне добро. Ти го обработваш така или иначе и губиш от тази операция, макар че иначе изглежда, че си успял. А и самият Soun Forge не е съвсем най-доброто за такива цели, но е по добра от посочената от мен. Ако си работил дълго време с програмата, няма да ти е много проблематично, но ако сега започваш, почти нищо няма да направиш. И още - Програмата е платена и иска регистрация. Без нея не работят много от модулите и. Не говоря за кракната програма, а за официално закупена такава със сериен номер.

регистрирана е явно си прав няма да успея качеството не е толкова лошо но е от заведение и искам леко да изведа вокала но май не става.весело посрещане на нова година! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

регистрирана е явно си прав няма да успея качеството не е толкова лошо но е от заведение и искам леко да изведа вокала но май не става.весело посрещане на нова година! ;)

Благодаря Трифончо Става разбира се, но явно нямаш тренинг с нея.Не те зная с коя версия си, но и не зная, как си подредилПаната с иконите, за да ти подскажа елементарно.Можеш да ползваш многоканалните коректори, които са в три режима. И като ползваш някой от тях имаш възможност за предварително прослушване на това, което си сътворил със записа. Ако ти хареса, тогава си о запазваш. В другият случай, се изтрива. Само да ти подскажа. Аз не ползвам новите версии а версия 6 и за нея имам официална регистрациядадена ми от мой приятел, който е купил програмката едно време от Германия. При мен и до сега всичко си върви отлично и не я обновявам, но тя е на другият ми компютър, а аз ти отговарям на лаптопа. Ще ти дам няколко пояснения на лично, за да не изнервяме хората, защото все ще се намери някой, който да ни оплюе. Ок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много програми за обработка на аудио файлове, но трябва добре да знаете кой ефект за какво е (Демек да имате малко познание). Аз например използвам Nero Wave Editor версия 12 както и най лесния Super EZ Wave Editor Pro които добре справят с шума (Reduse Cassette hiss) и изчистването на двата канала правейки Файла 44100Hz. Разбира се всяка програма е различна и за сега е най удачното решение от колегата от по горния пост а и е платена.Нека ви разкрия нещо за да увеличите качеството направете (естествено през конвертор или аудио програма) сменете битрейта на аудио файла да е с 44100Hz честота и битрейт 192-320kbit/s естествено ще има малък ефект в/у възпроизвеждането. Това последното се отнася след като сте премахнали чума да е с кристално качество. Естествено като сте увеличили параметрите малко ще се увеличи и размера му.Успех с програмата и весело посрещане на 2014 година.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.