Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така нашумелият и популярен компютър с обявена цена от 35 $ изглежда много интересна машинка.Обаче аз не го намирам за тези пари, а на доста по-висока цена от обявената, дори в техният си сайт - http://raspberrypi.rsdelivers.com/default.aspx?cl=1 ,аз ли нещо се бъркам или са вдигнали кофата заради търсенето?Някой дали си е поръчвал и знае ли от къде.Във Фарнел излиза около 70 лв без доставка.В ибей същата работа и това е най-ефтиното.Благодаря на отзовалите се и се надявам да се сдобия и аз с едно такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Така нашумелият и популярен компютър с обявена цена от 35 $ изглежда много интересна машинка.Обаче аз не го намирам за тези пари, а на доста по-висока цена от обявената, дори в техният си сайт - http://raspberrypi.rsdelivers.com/default.aspx?cl=1 ,аз ли нещо се бъркам или са вдигнали кофата заради търсенето?Някой дали си е поръчвал и знае ли от къде.Във Фарнел излиза около 70 лв без доставка.В ибей същата работа и това е най-ефтиното.Благодаря на отзовалите се и се надявам да се сдобия и аз с едно такова.

Това беше първият им модел на тази цена. Информацията ти е доста стара. А даже и над 70 лева, си струва покупката, ако се занимаваш сериозно с такива компютри за управление на някакви процеси и не само за това. Има много негови модификации с клавиатури, дисплеи, мишки, интерфейси и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно!Нещата винаги се променят, особено цените на новите технологий.Интересното обаче в случая е че цената не пада с течение на времето, ами се е покачила.25$ за модел А и 35$ за модел В са били в началото,а  сега вече са по-скъпи.Просто ми се стори нелогично, и че аз някъде бъркам, защото електрониката се развива, конкуренцията расте и по-новите разработки често стават по-достъпни от предшествениците си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно!Нещата винаги се променят, особено цените на новите технологий.Интересното обаче в случая е че цената не пада с течение на времето, ами се е покачила.25$ за модел А и 35$ за модел В са били в началото,а  сега вече са по-скъпи.Просто ми се стори нелогично, и че аз някъде бъркам, защото електрониката се развива, конкуренцията расте и по-новите разработки често стават по-достъпни от предшествениците си.

Ще ти отговоря много просто - бългаският пазар е все още не дотам конкурентен, и подобни джаджи, а и всякаква друга електронна техника се търгува неимоверно по-скъпо в сравнение със западните държави. За каква цел ти е подобно нещо само не разбрахме ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да се науча да програмирам контролери.Предполагам с тази машинка ще си осигуря един хубав старт в насоката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.