Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ianiiovski

Странен проблем с USB и клавиатура

Препоръчан отговор

От известно време забелязвам ,че диода на Num LOCK-а както си свети и за част от секундата изгасва и пак светва за 1 седмица 2 пъти го забелязах,че направи така. Клавиатурата е с USB и е няква евтина за 15 лв с доста допълнителни копчета имам я от 2 години . Обаче когато е изгасвал диода на колонките на компютъра не се е чувал звук от изваждане и вкарване на USB-то.

P.S. 1 Разбрах от къде идва проблема, от захранващият кабел на монитора не беше хубаво вкаран в буксата и "препукваше" ток и от там се бъгваше УСБ-то и се изкл. лампичката ,дори като размърдах кабела клавиатурата спря да работи . Вкарах захранващият кабел плътно в монитора и рестартирах компа ,прихвана си клавиатурата и ще видим дали пак ще има някакъв проблем .

P.S. 2 При светване на луминисцентната лампа на терасата ,която ми се намира до стаята  изгасва диода и пак светва и то не всеки път. Явно стават някви токови смущения .

P.S.1 и P.S.2 стигнах до тези изводи след 1-2 седмици позлване на компютъра ,но съм ги написал така .

Някви предложения за отстраняване на проблема ?? Контактите са занулени

Компютъра е на 3-4 месеца :

PSU: Seasonic S12 II Bronze 520W Mainboard:ASUS M5A78l-M LX v2 CPU: AMD FX-4300 X4 3.8Ghz RAM:2x4GB Kingston 1333Mhz HDD: Baracuda 500GB Video: SAPPHIRE HD 7770 GHZ Edition 1GB GDDR5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истина първа.

Наблюдавайте клавиатурата, когато ваш роднина отваря/затваря хладилника. При подобно явление се нуждаете

от екзорцист ( Кики се е върнал ).

Истина втора.

Моментално се свържете с учител по български език. Наблегнете на пунктоация и препинателни знаци.

Истина трета.

Купете си човешкка клавиатура. Днес е точния ден за сурвакане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истина 5-та.

Проверете си ел. инсталацията.Евентуално погледни и нещо по захранването да не би да е.Общо взето трудно е да се изолира проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да определено е трудно да се открие от къде идва проблема , всичко си е наред по инсталацията в апартамента  . Ще карам така пък ако  изгори някой USB порт, дъното е в гаранция 2 години и ще го връщам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако проблема е в ел. инсталацията, вероятността да ви признаят гаранцията и да ви заменят дъното е почти нулева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не стигаме до там :D ,но и да не ми го признаят загубата не е голяма има USB удължители .Пък и едно дъно е 60-70 лв ,но не мисля да се стига чак до там .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.