Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Хора моля помагайте. Купих си нов LED монитор и нещата не са добри малко като поседя на него и всичко започва да ми се размазва цветовете много дразнят очите и е доста ярък и имам чувството че пикселите постоянно мърдат., ровил съм в насройките на видеото контрасти яркост но без промяна проблема остава. Имам лаптоп и друг монитор но там положението е нормално няма такива проблеми. Гледах в малко форуми тук-там и разбрах че монитора има нужда от калибровка но за нея се използват специални джаджи. Ако някои може да ми каже как да го направя в домашни условия по най-лесен начин и без много знания ще му бъда много благодарен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ли да познаем марката и модела на монитора,или просто така да предлагаме решения?

А в самото меню на монитора влязохте ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в ръководството за потребители нещо по конкретиката на въпроса има ли написано?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някои може да ми каже как да го направя в домашни условия по най-лесен начин и без много знания ще му бъда много благодарен.  :)

Разбира се, няма проблем :)

Отваряш следната интернет страница: www.google.bg . В полето за търсене пишеш "калибриране монитор Dell" и добавяш града, в който живееш. От резултатите си избираш някой, приготвяш около 20 до 50 лв, обаждаш се на човека, и той идва на място и ти го калибрира.

Това е - лесно, в домашни условия, и без знания от твоя страна :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със същия модел съм повече от 6 месеца и съм доволен. Малко е висока яркостта по подразбиране, моята съм я намалил на 25, а контраста е на 67. Чувствителен е към колебания в напрежението по мрежата, така че ако си в район, където имате чести падове на волтажа, може да почне да трепти неприятно екрана. Така че провери си с уред напрежението в контакта, където е включен монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, няма проблем :)

Отваряш следната интернет страница: www.google.bg . В полето за търсене пишеш "калибриране монитор Dell" и добавяш града, в който живееш. От резултатите си избираш някой, приготвяш около 20 до 50 лв, обаждаш се на човека, и той идва на място и ти го калибрира.

Това е - лесно, в домашни условия, и без знания от твоя страна :cool:

Добре хубаво а някое качествено място в София което ще ми го направят както си трябва а не да ходя по 100 пъти и да хвърлям пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UPS със Опция AVR 
нативна резолюция и една подобна снимка

http://www.colour-science.com/quality%20test%20tools/test%20files/test%20files%20overview.htm

ако си с VGA кабела това може и от кабела да е 

ако е с DVI то виж кой от стандартите е ако е аналогов важи горното

• [*]
DVI-D (digital only, single link or dual link) [*]DVI-A (analog only) [*]DVI-I (integrated, combines digital and analog in the same connector; digital may be single or dual link)

Публикувано изображение

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.