Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и да ви е честита новата 2014 година!

От известно време ми се върти в главата идеята да заменя стария телевизор в къщи с голям монитор, който да свържа с наличния приемник на кабелната телевизия и наличната аудиосистема. Мотивите ми са свързани главно с целесъобразността и икономията на средства - за какво да давам пари за нещо с вграден тунер, след като вече имам такъв в лицето на устройството за кабелна телевизия и за какво да инвестирам в по-скъпо комбинирано устройство (телевизор), след като и сега го ползвам в 99% от времето като прост монитор - без да разчитам на вградения тунер и аудиочастта?

Оттук нататък обаче възникват въпроси, на които не мога да си отговоря, тъй като не ми достигат знания и опит. Мисля си, че е изключено други да не са достигнали до подобна (логична според мен) идея, но в същото време установявам (главно чрез ровене из нета), че подобно решение не е твърде често срещано. Насочил съм се към нещо от рода на NEC P402 http://www.bhphotovideo.com/c/product/798285-REG/NEC_P402_P402_40_Professional_Grade.html, но не мога да определя какви недостатъци би могла да има подобна комбинация. Надявам се някои от по-опитните тук да ме посъветват - както по отношение на цялата идея, така и при евентуалния избор на подходящ монитор.

Мерси предварително :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се прави само когато имаш излишен монитор който искаш да стане телевизор. 

Например аз така ползвам стария си монитор като съм го свързал със цифров тунер, USB колонки и едно специално кабелче което само китайците продават.

Да купиш специално монитор вместо телевизор е нерентабилно от финансова гледна точка и от гледна точка на независимостта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! 

Масовите монитори са около 22-24 инча а това е твърде малко за телевизор, освен ако не го гледаш от метър и половина.

Не знам и с какъв приемник си, кабеларките масово дават най-евтиния вариант кайто има само СКАРТ или Чинчове.

Малко играчка е да изкараш и звук но пак зависи с какъв монитор си и какъв е приемника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за отговорите.

trial version, приемникът е ZTE ZXV10 B700 V2A (има HDMI), а за монитор си мислех този, който посочих и по-горе - NEC P402 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ви е толкова голям монитор?За бюджета,който имате,си купувате и монитор добър,и телевизор с достатъчно голям диагонал.2 наведнъж,както се казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми се струва интересна, а и мониторът изглежда доста претенциозен като характеристики. Съмнява ме ъгълът на гледане, който се посочва, още повече предвид типа на матрицата му (не че при телевизорите е по-различен, там данните се надуват безогледно), но пък си мисля, че поемане "командването" от страна на компютъра ще реши някои проблеми, които седят и пред телевизорите от по 80000 лв, налични в нашите магазини.

Но пък ще се породят други, с които телевизорите се справят, например с 3D файловете - мнозина на книга са против него, но тъй или инак, си купуват точно 3D телевизори. А и, както стана дума по-горе, не си представям работа с толкова голям монитор - на какво разстояние следва да се намирам от него, за да пиша в тоя форум, да речем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм направил същото в едната стая (където е PC-то). За мен проблема е, че за да се гледа ТВ трябва да работи компютъра (звука от тунера и минава през звуковата карта). И по-големия проблем е опресняването на картината. Монитора не може да опреснява картината с честотата на ТВ и остава едно накъсване което се забелязва в почти всички монитори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря отново за мненията. Всъщност забравих да уточня, че идеята ми е въпросният монитор да не се свързва с компютър (или поне това няма да бъде основната му задача) и да се ползва единствено за филми и телевизия. Разстоянието, от което ще се гледа, е точно три метра. И честно казано, 3D картина вкъщи засега не ми трябва :)

Интересен ми е въпросът за опресняването, повдигнат от VoiceOfGod... Други виждания по този въпрос?

Редактирано от Жгмъц (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е ... С парите за този NEC (да уточним, че цената е в Щатите, без вносно мито и ДДС) можеш да си купиш перфектен 42" телевизор, Smart, 3D, IPS матрица, и т.н. Няма да го внасяш от другия край  на света, ще имаш и валидна българска гаранция.

Та - какво точно икономисваш?...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... И честно казано, 3D картина вкъщи засега не ми трябва...

Засега, а утре пак ли ще инвестираш?

Интересно ми е ... С парите за този NEC (да уточним, че цената е в Щатите, без вносно мито и ДДС) можеш да си купиш перфектен 42" телевизор, Smart, 3D, IPS матрица, и т.н. Няма да го внасяш от другия край  на света, ще имаш и валидна българска гаранция.

Та - какво точно икономисваш?...

Това са много добри и уместни въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За цената - този монитор може да се купи в България на цена около 1800 лева със стандартна гаранция. За картината - не мисля, че в обозримо бъдеще екран и аудио в домашни условия може да замени 3D атмосферата в кино

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да ползвате само за филми и телевизия,пък да си купите монитор.Бегом към техномагазините,да си изберете един голям телевизор.За това разстояние,минимум 46-47 инча.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За цената - този монитор може да се купи в България на цена около 1800 лева със стандартна гаранция. 

И пак телевизор ти излиза по-евтино.

Вярно, че NEC-ът е с PVA матрица, но ме съмнява да го усетиш при гледане на телевизионни програми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да ползвате само за филми и телевизия,пък да си купите монитор.

Тоест? Мониторът е твърде добро (overkill) средство за изпълнение на тези цели или е непригоден за същите?

Бегом към техномагазините,да си изберете един голям телевизор.За това разстояние,минимум 46-47 инча.

Така и ще направя накрая, но искам да съм напълно убеден, че ще постъпя правилно и няма да купя устройство "всичко в едно" (принципно съм против подобни решения), вместо да дам сравнима сума за няколко отделни, създадени специално за изпълнение на определена задача апарата.

И пак телевизор ти излиза по-евтино.

Вярно, че NEC-ът е с PVA матрица, но ме съмнява да го усетиш при гледане на телевизионни програми. 

Разбирам, че картината на монитора е ненужно добра за тези цели. А какво мислите за други евентуални недостатъци на такъв монитор - имам предвид неща като енергийна консумация, евентуално работен шум или нещо подобно..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно... очаквах повече мнения :) Благодаря на всички още веднъж - ще продължа с проучванията си 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.